רמת השרון

אישום: יו"ר ועד עובדים בחברה גדולה גנב מאות אלפי שקלים

יו"ד ועד עובדים בחברה ברמת השרון, המעסיקה כ–150 עובדים, הואשם כי בהיותו מורשה חתימה מטעם עובדי החברה, זייף שיקים והצליח להעביר לחשבונו הפרטי מאות אלפי שקלים

חדשות | מיכאל פרוסמושקין 04/05/2017

יו"ר ועד עובדים בחברה גדולה ברמת השרון הואשם לפני ימים אחדים כי זייף שיקים רבים וגנב מאות אלפי שקלים, בהיותו מורשה מטעם העובדים בחברה לטפל בכספי קופות החיסכון שלהם.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי הפרקליטות לבית משפט השלום בת"א, הנאשם עבד בחברה, אשר מעסיקה כ–150 עובדים ועוסקת בייצור מוצרים בין היתר עבור תחנות כוח, בין השנים 2006 – 2015. בשנת 2012 נבחר לוועד העובדים של החברה, ובשנת 2014 מונה לכהן כיו"ר הוועד. חברי הוועד הקימו שתי קופות חסכון בשליטתם: האחת, 'קופת עזר', אליה הפריש כל עובד 20 שקל מידי חודש, אותם הוא צפוי לקבל ביום בו יעזוב את החברה, כאשר מהכספים אשר נמצאים בקופה זו נותן הוועד הלוואות לעובדים הזקוקים לכך. השנייה, 'קופת וועד עובדים', אליה הפריש כל עובד 0.4% משכרו מידי חודש. כספים הנמצאים בקופה זו, משמשים לקניית מתנות לעובדים ותשלום על אירועים שונים לרווחת העובדים.

הנאשם ושניים נוספים, היו כולם חברים בוועד ומורשי החתימה היחידים בחשבונות הבנק בהם נוהלו קופות החיסכון, כאשר לשם ביצוע פעולות ומשיכת כספים מקופות החיסכון, נדרשו שתי חתימות בלבד מבין שלושת מורשי החתימה וחותמת החברה.

מכתב האישום עולה כי בין השנים 2013 – 205, בעשרות הזדמנויות, בעודו מורשה מטעם עובדי החברה, להיות אמון על קופות החיסכון שלהם, תוך תכנון, תחכום ולאורך זמן רב, זייף הנאשם שיקים מחשבונות קופות החיסכון. מהחקירה עולה חשד כי הוא מילא את פרטי השיקים במלואם, לרבות סכומי כסף, וחתם עליהם בחתימתו וכן בחתימה הנחזית להיראות כחתימתו של מורשה חתימה נוסף בחברה, וזאת על מנת לקבל לידיו במרמה את הכספים.

הנאשם, כך נטען, השתמש בשיקים המזויפים בכך שהפקיד אותם בחשבונו הפרטי – וקיבל עבורם במרמה סכום כולל של 377 אלף שקל. במקרה נוסף, זייף את חתימתו של מורשה חתימה אחר על גבי שיק מחשבון קופות החיסכון, הפקיד אותו בחשבונו הפרטי בניסיון לקבל במרמה 15 אלף שקל נוספים. אולם, בטרם ניתנה הוראת העברת הכספים, נחשפה המרמה והכספים לא הועברו לחשבונו.

בגין התנהלות זאת, ולאחר חקירה ממושכת ובחינת התיק בפרקליטות, הוגש נגדו לאחרונה כתב אישום המייחס לו עבירות של זיוף בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזוייף, גניבה על ידי מורשה וניסיון גניבה על ידי מורשה. משפטו של הנאשם עתיד להתחיל ב – 29 במאי בפני השופט צחי עוזיאל.חשבנו שיעניין אותך גם...
יהושע שפונדר , מחירי הדירות ימשיכו לעלות
בכמה אחוזים עלו הדירות ברמת השרון?
560 מנות דם בשבוע התרמה מיוחד בסכנין
תושב הוד השרון נשדד בקלקיליה
קבוצת הכחול לבן
רשמית: איתן גינזבורג ברשימה של גנץ לכנסת
יריד עבודה בהייטק לבוגרי פיתוח תוכנה
פיתרון לבעיית הפקקים בכפר סבא?
עיריית כפר סבא מצאה פיתרון לבעיית הפקקים בעיר?
טריאתלון הילדים כפר סבא יוצא לדרך