רמת השרון

צלילים צורמים

אקו"ם (אגודת קומפוזיטורים, מחברים ומו"לים) הגישה לבית המשפט תביעה נגד עיריית רמת השרון בטענה כי האחרונה לא שילמה סכומי תמלוגים המגיעים לאגודה בהתאם להסכם ביניהן

חדשות | שרון יונתן 11/01/2018

תביעה נגד עיריית רמת השרון על סך 200 אלף שקל הוגשה בשבוע שעבר, בבית המשפט המחוזי בת"א על ידי אקו"ם (אגודת קומפוזיטורים, מחברים ומו"לים) וארבע אגודות ממדינות זרות (ארצות הברית, אנגליה וצרפת), העוסקות בניהול זכויות יוצרים של חבריהן למוזיקה. התובעות טוענות כי העירייה לא שילמה את הסכומים המגיעים להן על פי הסכם.

על פי כתב התביעה, שהוגש על ידי עורכי הדין נחום גבריאלי ויעל ליטוין, בשנת 2000 הצטרפה העירייה להסכם שנחתם בין אקו"ם והמרכז לשלטון מקומי ולפיו העניקה אקו"ם לעירייה רישיון לביצוע פומבי של יצירות מוגנות מרפרטואר אקו"ם במוקדי בידור ציבוריים בחצרי העירייה וזאת בתמורה לתשלום תמלוגים, כאשר באירועים ללא תשלום דמי כניסה (ועד 19 שקל לתושב), בתמורה לתשלום סכום קבוע לכל תושב (תמלוגים "פר קפיטה") ואילו באירועים בגינם נגבו דמי כניסה העולים על 19 שקל לתושב בתמורה לתשלום אחוז מסך הכנסותיה של העירייה ("תמלוגים על פי הכנסות").

בתביעה נטען כי בין השנים 2010 עד 2016 שילמה העירייה לאקו"ם תמלוגים "פר קפיטה" בלבד ולא טרחה לקיים את חלקו השני של ההסכם ולהסדיר את תשלום התמלוגים על פי הכנסות בהתאם להסכם המסגרת. עוד נטען כי במהלך השנים דיווחה העירייה לאקו"ם על אירועים בהם נגבו דמי כניסה רק באופן חלקי ושילמה לאקו"ם תמלוגים על פי הכנסות עבור אירועים בודדים בלבד.

במהלך שנת 2013 אקו"ם פנתה לעירייה כדי להסדיר את הנושא אך, לטענתה, העירייה לא שעתה לדרישותיה ופנתה פעמים נוספות בשנת 2015. לטענת אקו"ם, גם פגישה בין נציגי הצדדים לא הועילה כי העירייה לא טרחה להסדיר את חובה לאקו"ם ולכן ביוני 2015 הודיעה אקו"ם לעירייה על ביטול הסכם המסגרת שנחתם עם המרכז לשלטון מקומי והתריעה בפניה פעם נוספת על הצורך בקבלת רישיון מראש ובכתב לכל שימוש ביצירות מוגנות בחצרי העירייה. בינואר 2017 נפגשו הצדדים פעם נוספת במטרה להסדיר את חובות העירייה ולסיים את הסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט, אך לטענתה, דבר לא נעשה. בתביעה נכתב כי "לאור הזלזול המתמשך שהפגינה הנתבעת (העירייה – ש.י.) כלפי זכויות היוצרים של חברי התובעות וכן בעקבות ממצאי החקירות, כי הנתבעת רומסת ברגל גסה את זכויות חברי התובעות, לא נותרה לתובעות ברירה זולת הגשת תובענה זו, ובמיוחד כאשר נכון להגשת תובענה זו הנתבעת אף לא טרחה להסדיר תמלוג 'פר קפיטה' לשנת 2017".

מעיריית רמת השרון נמסר בתגובה: עיריית רמת-השרון אינה מנהלת את ענייניה המשפטיים מעל דפי העיתון. הנושא ידון בבית-המשפט.חשבנו שיעניין אותך גם...
"אוקטוברפסט"
טיפים לבחירת מנשא נכון לתינוק
טיפים לבחירת מנשא נכון לתינוק
מסכמים שנה במועצה הדתית
שכונה חדשה ברמת החייל
750 יחידות דיור במחיר למשתכן יבנו על שטח ברמת החייל
עדות מקומית 2018
מחאת הנשים גם בפתח תקוה
הדר לביא
דרישה לעצירה מינוי יולי גת למ"מ מנכ"ל מפעל המים
מחיר הכניסה לספורטן בשבת: 85 שקלים למבוגר
מחיר הכניסה לספורטן בשבת: 85 שקלים למבוגר