רמת השרון

"הוותמ"ל הוא גוף אנטי תכנוני ויש לשים לו קץ"

לאחר שבוותמ"ל החליטו להפקיד את תוכנית גליל ים מערב להקמת שכונה בצפון-מערב רמת השרון למרות ששינויים שדרשה הוועדה המקומית לא בוצעו, קוראים חברי המועצה ברמת השרון למדן וקלנר לעירייה להתנגד לתוכניות המקודמות בוותמ"ל. העירייה: תוכנית גליל ים מערב כוללת שתי בשורות אדירות לעיר

חדשות | שרון יונתן 11/01/2018

חברי המועצה עידן למדן וגיא קלנר טוענים כי על העירייה להתנגד לתוכניות המקודמות בוותמ"ל (הוועדה לבחינת מתחמים מועדפים).

בשבוע שעבר, עודכנה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בהחלטת הוותמ"ל להפקיד תוכנית להקמת 1,600 יחידות דיור בחלק הצפון מערבי של העיר, בקרבת קיבוץ גליל ים. בדיון הראשון, שהתקיים באמצע חודש אוקטובר, הסכימה הוועדה המקומית לאשר את התוכנית בכפוף לשינויים, אבל אלו לא בוצעו. למרות זאת, הוותמ"ל החליט להפקיד אותה.

עידן למדן אמר השבוע: "הוותמ"ל הוא גוף אנטי תכנוני ויש לשים לו קץ. התוכנית המוצעת אינה תכנונית ואינה מייחסת כל מעמד לחיבור לרמת השרון. מדובר בשיטת 'העתק-הדבק' הדומה ליישובים אחרים, מדובר בשכונות בעלות צפיפות גבוהה ביותר, כשלי תחבורה מובנים ועתידיים המסתפקים בכבישים לשכונות מנותקות. עוד שכונה מני רבות שבה יש תכנון מינימאלי של שטחי ציבור ושטחים ירוקים שוודאי יפגעו באיכות החיים בעתיד. זאת מבלי להיכנס לשאלה, החשובה לכשעצמה, של שטחים חקלאיים במרכז הארץ וחשיבותם".

גיא קלנר אמר בדיון: "אסור לשתף פעולה עם הוותמ"ל, זהו גוף הרסני, הפועל בצורה כוחנית ובניגוד לאינטרסים של תושבי העיר". השבוע הוסיף: "הישות הוותמ"לית בעצם קיומה חותרת תחת העקרונות הבסיסים של דמוקרטיה וזכות הציבור המקומי בכל ישוב וישוב לקבוע את עתידו התכנוני. מעבר לכך, גוף זה אף מבטל את זכותם הלגיטימית של גורמי המקצוע השונים, גופי הסביבה, ועדות הערר השונות ועוד". במהלך ישיבת הוועדה התפתח ויכוח בין קלנר לנציגת המחוז לגבי מעמדה של הרשות המקומית בדיון הציבורי, כאשר קלנר עמד על דעתו שהעירייה צריכה לעמוד על האינטרסים שלה בכל הכוח, גם אם הדבר מנוגד לעמדת המדינה

קלנר: "אני שמח מאוד שהחלטנו על הגשת ערר בהקשר של התוכנית המדוברת ויחד עם זאת אנחנו צריכים להפיק לקח אסטרטגי אחד נוסף, לא פחות חשוב, והוא שאסור לשתף פעולה עם גורמים שמבטלים את שיקול הדעת שלנו וכפועל יוצא מכך, של התושבים עצמם. אנחנו מחויבים בראש ובראשונה לצרכים התכנוניים של רמה"ש, ועליהם אנו צריכים להילחם בכל הכח".

בתוך כך, השתתף בסוף השבוע למדן בכנס חירום שקיימו ארגוני הסביבה תחת ארגון הגג "חיים וסביבה" ושעסק בעצירת פעילותו של הוותמ"ל. בכנס נטלו חלק ראשי החברה להגנת הטבע, אדם טבע ודין וארגונים סביבתיים שונים, אנשי ונשות תכנון, נציגי המטה לבינוי שפוי, חבר הכנסת מוסי רז, נציגי המועצות האזוריות, כאשר למדן היה הנציג המוניציפאלי היחיד שנכח בכנס.

למדן: "בכנס החירום עלתה החשיבות הרבה בהשבת הליכי התכנון למוסדות התכנון וקיום פעילות אינטנסיבית לכך שתוקף פעילות הגוף הקרוי ותמ"ל לא תוארך בשנה נוספת. עוד צוין בדיון כי בפועל ניתן היה לקיים הליכי תכנון מסודרים וראויים באותו פרק זמן".

מהעירייה נמסר בתגובה: "תוכנית גליל ים מערב כוללת שתי בשורות אדירות לרמת השרון בכך שהיא סוללת את הדרך לביצוע העוקף המערבי שיציל את רחוב סוקולוב וכן היא כוללת קריית חינוך שש שנתית במרחק הליכה ממערב רמת השרון (שכונות גולן וקריית יערים) שתמצא בלב פארק של אלפי דונמים. השכונה החדשה, בדומה לנוה גן, לא תעמיס על הפקקים בכניסה לעיר ולא על יתר התשתיות בלב היישוב הקיים. רמת השרון כולה תרוויח מאותה שכונה חדשה שתאפשר גם לצעירי העיר שגדלו בה להמשיך להתגורר בה, כך שהיא תמשיך להיות להם לבית. כמו כל תוכנית, ובפרט בהיקף כזה, יש לעירייה בהובלת מנהל ההנדסה העירוני הערות מקצועיות אותן נעלה בפני ועדת ההתנגדויות בדיון המיועד לכך".

חשבנו שיעניין אותך גם...
המשטרה מחפשת חשוד בתאונת "פגע וברח"
אשה כבת 20 במצב בינוני כתוצאה מהתהפכות רכבה בראש העין
פצועה בינוני בתאונת דרכים בראש העין
חברת המועצה עוד כנרת כהן
הנבחרות
הכרוניקות של תיאטרון חיפה
הכרוניקות של תיאטרון חיפה
מחאת הארנונה עולה מדרגה
מחאת הארנונה ברעננה עולה מדרגה
ממשיכים לעזור לאורין
ממשיכים לעזור לאורין
"מובייל החשיש"
נפרדים מיהושע