רמת השרון

חיבוקים עליזים

עליזה צדקיה חווה ילדות שנייה בגן המחבק של עליזה ברמת השרון

העיר שלי | גרציה 11/01/2018

הביקור שלי בגן המחבק של עליזה הותיר בי געגוע גדול לילדות, הצבעוניות של הסינרים, התמימות הילדותית, הערכים, הריח של הדבק וצבעי הגואש, ההומור, ברכת הכדורים של הקטנטנים, שרטו לי את הלב.

עליזה נשואה באושר לאילן ואמא עוטפת למתן החייל ועדי בת ה-13. אהבה מאז ומתמיד ילדים, יש בהם בעינייה, משהו טהור, אהבה צחה וללא תנאים, אחרי הרבה שנים של עבודה בגנים וצפייה בהתנהגויות לא הולמות את משנתה, פתחה לפני שבע שנים את הגן המחבק של עליזה לגילאי 3 חודשים עד שלוש, אילן ועליזה אחראיים על הבישולים מידי יום (אפילו ילדים חולים באים לקחת אוכל מהגן) כולל מנות מיוחדות ללא גלוטן, תוך הקפדה על סדר ומשמעת מופתיים אצל צבא הקטנטנים.

מה האני מאמין שלך בחינוך ילדים?

"הילד זה התנ"ך שלי, קודם כל להתייחס לילד ולצוות בכבוד, לדבר בגובה העיניים, להקשיב, אנחנו המבוגרים מראה של הילדים, דרכנו הם רואים את העולם ולכן אנחנו צריכים להתנהג למופת, כדאי שילמדו מאיתנו, איך ראוי להתנהג, אנחנו מתווכים להם את העולם".

איזה ילדה את היית?

"מאוד מופנמת, ביישנית, סגורה, לא מאוד עליזה"

איך מערכת היחסים שלך עם ההורים?

"שיתוף פעולה מלא ושקיפות מאוד חשובה לי, אני מספרת כל מה שקורה, אם ילד לא אכל או קיבל מכה ובכל אירוע חינוכי, להורים יש קוד כניסה לגן שהם יכולים להיכנס בכל שעה, יש לוח עדכון על המזון ועל הפעילויות שתלוי באופן קבוע ,אני פתוחה לכל הארה וביקורת, אנחנו כמו משפחה ובימי שישי ההורים אפילו מתפנקים בסלט מטבוחה לשבת, אני שולחת הורים רגועים לעבודה ואני מתייחסת לילדים כמו שהייתי רוצה שיתייחסו לילדים שלי"

ספרי לי על הצוות שמלווה אותך

"הצוות למעשה זה שיקוף של האני מאמין החינוכי שלי, הכבוד ההדדי בין הצוות והשיח הנקי מאוד מהותי לי, אני לא מאפשרת הרמת קול או עלבונות אישיים, כל נושא של קבלת השונה, עובדת איתנו בצוות סייעת שכולה לב בעלת צרכים מיוחדים שגם הצוות וגם הילדים מוקירים מאוד, ישנה יועצת חינוכית שנפגשת עם הצוות אחת לחודש לשיח פתוח,פרגון, מילה טובה חשובים לי מאוד ועמידה בכללי התנהגות מוקפדים לעבודה מול ילדים".

מה זה משחק בשבילך?

"כל תהליך הלמידה הוא שיח דרך משחק,חינוך לעצמאות באמצעות משחק, אפשרות לבחור(ספר לפני השינה או מה לאכול קודם), החלפת בגדים בהומור, מפגש בוקר חוויתי וכל פעילות שמתקיימת בגן היא למידה על ידי משחק"

מה את מאחלת לעצמך לעתיד?

"להמשיך להיות מאושרת ולהמשיך לשמח ילדים".

אומרים ששמו של אדם מעצב את אישיותו, אין ספק שעליזה הגננת האולטימטבית מרמת השרון, מוכיחה שקלישאות הן לא פעם אמיתיות וכזה הוא גם שם הגן:הגן המחבק של עליזה ששמו מעיד יותר מהכל על הגישה החינוכית והרגשית של עליזה.

עליזה היא ילדה נצחית, דרך הילדים היא חיה מחדש את הילדות שלא בהכרח חוותה, דרכם היא עושה תיקון וחוזרת להיות ילדה, כמאמר השיר זו ילדותי השנייה.

חשבנו שיעניין אותך גם...
מכונת כביסה קונסטרוקטה ב 1890שח
מחסני היבואנים במבצעים חסרי תקדים
תלמידי והורי הנגיד במחאתם מול בנין העירייה
הפגנות מול בניין העירייה בהרצליה
תחנת אוטובוס בכפר סבא
איזה ציון העניקו תושבי כ"ס לתחבורה הציבורית?
"די לאי שפיות ממשלות ישראל"
פעילות אכיפה למוצרי המזון
עיריית כפר סבא שומרת על בריאות התושבים
איך להצליח בלימודים האקדמיים?
עמק המעיינות
פסח 'חופשי יומי' בעמק המעיינות
העבודות לרימזור מחלף בן גוריון-כביש 531 לקראת סיום
העבודות לרימזור מחלף בן גוריון-כביש 531 לקראת סיום