רמת השרון

מועצת רמת השרון דנה (שוב) בפינוי ישיבת הסדר מבית הכנסת "בר יוחאי"

לאחר שמועד הפינוי שהציבה העירייה לישיבה חלף אך היא לא פונתה העלו חברי המועצה למדן, קלנר וקלקא הצעה לפיה ראש העירייה יורה על נקיטת כל הליך משפטי דרוש ומהיר בתוך 14 יום מההחלטה. לאחר שהיועץ המשפטי של העירייה ציין כי העירייה פועלת בנושא מול הפרקליטות הוחלט פה אחד כי דיווח בנושא יינתן בישיבת המועצה הבאה

העיר שלי | שרון יונתן 18/01/2018

פינוי ישיבת ההסדר מבית הכנסת "בר יוחאי", הנושא המדובר ביותר ברמת השרון בתקופה האחרונה, הגיע לישיבת המועצה בעקבות הצעה לסדר של חברי המועצה גיא קלנר, עידן למדן ואיריס קלקא.
בישיבת המועצה נכחו פעילים מעמותת "רמת השרון חופשית" ובניגוד לאווירה המתלהמת ברשתות החברתיות בנושא זה, ישיבת המועצה עברה ברוגע וללא קריאות ביניים מצד הקהל.

כזכור, לפני כשבועיים חלפו 30 הימים שהעירייה נתנה לפינוי הישיבה. שלושת חברי המועצה תקפו בהצעתם את התנהלותו של ראש העירייה אבי גרובר: "מדי יום, פעילי 'רמת השרון חופשית' הזכירו לך את מועד סיום מכתב ההתראה, כך גם תושבים ותושבות רבים אחרים, בציפייה שביום 4.1.18 תעבור העירייה ואתה מדיבורים למעשים. חרף האמור, התבשרנו שהפעולה היחידה שנקטת הייתה העברת החומר לגורמי מקצוע לבחינת ההליכים המשפטיים שניתן לנקוט, אין אלא לתמוה על כך. אנו סבורים שיש לנקוט בכל הליך אפשרי הנוגע לפינוי הישיבה הבלתי חוקית בבר יוחאי בפרט, ופעילות הגרעין למול מוסדות וגופי העירייה בכלל. הגיע הזמן לעבור שלב נוסף מדיבורים למעשים, מזה שנים הציבור החילוני חווה איום על ערכיו, דמוקרטיה, שוויון, עמיות יהודית ופלורליזם, חלק מהפעילות צומצמה אך עדיין הפרת החוק נמשכת ועדיין יש שיתופי פעולה והדתה נמשכים".

השלושה הציעו כי, "ראש העירייה יוציא או יורה על נקיטת כל הליך משפטי דרוש ומהיר בתוך 14 יום מההחלטה ויקדיש לכך את כל האמצעים הדרושים. ראש העירייה ינחה את מחלקת הנדסה לפעול כנגד הבנייה הלא חוקית המשמשת את הגרעין בתוך 14 יום ממועד קבלת ההחלטה. ראש העירייה ינחה את גזבר העירייה לפעול לגביית ארנונה עסקית כחוק הן מהישיבה והעמותות שפעלו בבית הכנסת והן במבנים אחרים בהם מתקיימת פעילות עסקית של העמותות".

ראש העירייה אבי גרובר ציין כי עליו לפעול על פי חוק וכי הוא נחוש לפעול לפינויה של ישיבת ההסדר: "העירייה פועלת ותמשיך לפעול כדי שבבית הכנסת בר יוחאי המבנה ישמש רק לצורך של בית כנסת".
עו"ד מיכה בלום, היועץ המשפטי של העירייה, אמר בישיבה: "אני לא רוצה להיכנס ליותר מדי פירוט בפורום הזה של העשייה שלנו כי אלו דברים שלא צריכים להדליף החוצה, כמו שאני לא מפרט פה תהליכים מתיקים משפטיים אחרים. הלשכה המשפטית לא פועלת על סמך שלטים כאלו או אחרים אלא על פי חומר הראיות. אנחנו במגעים עם הפרקליטות וברגע שהם יסתיימו אנחנו נדע איך לפעול. ישיבת אחת נדחתה על ידי הפרקליטות ובסוף החודש תתקיים ישיבה נוספת. יש הליכים מסוימים שצריך לעשות כדי להשלים הליך פינוי. צריך להבין שהפרקליטות לא הייתה נפגשת איתנו בתוך ה-30 יום שניתנו לפינוי". בסופו של דיון הוחלט פה אחד כי דיווח בנושא יינתן בישיבת המועצה הבאה.


sharony@local.co.il

חשבנו שיעניין אותך גם...
תלמידי והורי קלמן במפגש עם הורים ותלמידים מקלנסואה
מפגש באווירה "אפשר אחרת"
חשד לאירוע שוד בירושלים
מר"צ למשרד הפנים: "אל תאשרו את העלאת הארנונה"
מלחמת העתירות
עוד טל מחוי עם ילדיו
"זה הדבר הכי קשה שקרה לי בחיים"
הורי החינוך המיוחד וילדיהם הפגינו סמוך למשרדי אגף החינוך
הורי החינוך המיוחד וילדיהם הפגינו סמוך למשרדי אגף החינוך
כתב אישום בגין רצח אופירה חיים
כתב אישום בגין רצח אופירה חיים
שני הרוגים בתאונה בנגב
שני הרוגים בתאונה בנגב