רמת השרון

"העירייה עושה קופה"

פוסט שהעלתה תושבת רמת השרון לפייסבוק, בו היא סיפרה על דו"ח על סך 730 שקל שהיא קיבלה על השלכת אשפה במקום אסור שלא היא השליכה, עורר עשרות תגובות של תושבים שטוענים שגם הם קיבלו דו"חות על השלכת אשפה על לא עוול בכפם. חלקם אף מאיימים בתביעה ייצוגית נגד העירייה

חדשות | שרון יונתן 18/01/2018

האם עיריית רמת השרון, באמצעות פקחיה, מחפשת להעשיר את קופתה על גבם של התושבים תוך מתן דו"ח על השלכת פסולת במקום אסור, כאשר אלו כלל לא ביצעו את העבירה?

תושבים רבים מכירים את הנושא מקרוב, כאשר יום אחד הם מקבלים הודעת קנס על סך 730 שקל ויודעים שזה על לא עוול בכפם, כפי שטוענת הפעם מיכל ברנשטיין, תושבת העיר, שהעלתה את תלונתה בפוסט בדף הפייסבוק "רמתשרונים- תושבים למען תושבים", שם כתבה: "חברים, מבקשת את עצתכם. קיבלתי היום בדואר רשום דו"ח של עיריית רמת השרון, על סך 730 שקלים. לפי הדו"ח, הם מצאו על מדרכה ברחוב אוסישקין קופסת קרטון של מוביליי ובו על מדבקה מופיע השם שלי וכתובתי. אני לא גרה ברחוב אוסישקין ולא ברור לי איך הקופסה הגיעה לשם. מה שבטוח זה שלא אני זרקתי אותה. האם זה חוקי לתת לי דו"ח על משהו שלא עשיתי רק בגלל שהשם שלי מודפס על הקופסה?".

אם התלונה נשמעת לכם מוכרת זה מכיוון שלפני מספר שבועות העלינו ב"לוקאל" את טענתו של תושב עיר נוסף, דניאל אזולאי, שקיבל גם הוא דו"ח על סך 730 שקל, והסביר מדוע: "אני מתגורר בסמטת עוזיה בשכונת מורשה וקיבלתי דו"ח בגין השלכת זבל שנמצא מול בית ברחוב סולד ברובע הדר. הפקחים מצאו בפסולת הזמנה לחתונה, כאשר שם החתן הוא דניאל כמו שלי ושם משפחתה של הכלה הוא אזולאי. הם עשו אחד ועוד אחד והגיעו למסקנה שאני, דניאל אזולאי, שהשליך את הפסולת וצריך לקבל את הדו"ח. המוזר הוא שאני בכלל התחתנתי לפני 7 שנים וברור שאין לי קשר להזמנה שמצאו".

אזולאי כתב בקבוצת הפייסבוק: "אני בעד להתאגד, לקחת עו"ד ולתבוע את העירייה. כבר קיבלתי מספר פניות מתושבים שמוכנים להצטרף למאבק, כמה שיותר אנשים עם דו"חות מאותו סוג זה יותר כוח". אזולאי אף פתח קבוצת וואטסאפ של נפגעי הדו"חות הלא מוצדקים, לטענת התושבים.

הפוסט שהעלתה ברנשטיין זכה תוך זמן קצר לעשרות תגובות, מהן עולה תמונה מדאיגה לגבי מתן הדו"חות.

תושב נוסף כתב: "כמוני כמוכם. קיבלנו דו"ח על קרטון שנמצא קילומטר מהבית שלנו. הגשנו ערעור שנדחה כמובן על ידי העירייה. הגשנו בקשה להישפט". תושבת ציינה: "גם אנחנו באותו סרט. אחרי דחיית שני ערעורים, נקבע משפט בחודש הבא". תושב אחר כתב: "גם לי קרה אותו דבר בשבוע שעבר. מקומם! כמובן הגשתי ערעור".

תושב אחר טוען כי הפקחים פשוט מביימים השלכת פסולת לא חוקית: "אנו פשוט בהלם מהתנהלות העירייה בנושא הזה וזאת פשוט בושה ובעינינו ממש הושטת יד לכיסנו על מנת להעשיר את קופת העירייה שלא כצדק. אצלנו הפקחים נכנסו לחדר האשפה של הבניין על מנת למצוא קרטונים עם פרטים מזהים עליהם, הוציאו אותם לרחוב כדי שכביכול תהיה להם עדות מצולמת ושלחו לנו קנס. מה זה הדבר הזה? הקרטונים הושלכו בחדר האשפה כמו שכל דיירי הבניין והבניינים ליד עשו וימשיכו לעשות לאור כך שאין שום פתרון אחר, ועד היום לידיעתי אין שום פסול בזה. אני אלך אם זה גם לבית משפט מחוזי ולפוליגרף אם זה מה שיידרש על מנת להוכיח שהקרטונים לא הושלכו ברחוב אלא בחדר האשפה. עכשיו אני גם מבין שאנחנו לא לבד וזו שיטה של הפקחים. במידה והקנס לא יבוטל אני כבר מודיע לכם שאני מחכה לפגוש את הפקח הזה אישית בבית המשפט ואני גם מציע שנתאגד כולנו ואף נשקול תביעה ייצוגית".

תושבת נוספת הייתה חריף יותר: "העצוב הוא שההתנהלות הזו אינה באיבה. זה כבר שנים שהעירייה באמצעות פקחיה הזריזים, עושים קופה. גם השופט משתף פעולה. אצלי, הפקחים גנבו קרטון מהסבלים שהעמיסו קרטונים וחפצים על משאית תוך כדי העברת דירה. לא עזרו לי ערעורים, והשופט אמנם הוריד את גובה הקנס, אבל במקום שהעירייה תפצה אותי על גניבת חפצים, ועל טרטורים, עוד הייתי צריכה לשלם. השופט אף הציע לי לערער למחוזי".

תושבת אחרת כתבה: "מזועזעת ממה שקורה פה. גם לי נשלח היום דו"ח בדואר רשום על סך 730 שקל. צילמו אשפה ליד פח וקבלה על שמי שנמצאה שם. מעולם לא זרקתי זבל על המדרכה. חוצפה! נברו בפח ומצאו משהו. מגישה ערעור, ואם לא יתקבל הולכת למשפט".

תושב אחר כתב: "קיבלתי דו"ח לפני כחודש מאותה סיבה. שלחתי מכתב שאין לי מושג איך הגיעה מעטפה עם פרטים שלי לרחבה ליד הבית ובטח זה נפל ממכולת האשפה כי זה קורה כל הזמן. מחכה לתשובה. אם תהיה שלילית אגיע למשפט".

דובר העירייה גונן אליאסי: עיריית רמת-השרון משקיעה משאבים אדירים בשיפור חזות העיר וניקיונה, שכן אנו מתמודדים לצערנו עם תופעות של לכלוך שנזרק מחוץ לפחי האשפה ותופעות דומות אחרות, שפוגעות באיכות חיי התושבים. יודגש, כי פקחי העירייה פועלים ע"פ חוק ושומרים על הסדר הציבורי לטובת כלל הציבור. ואם ובמידה וישנה בעיה נקודתית, ניתן לבדוק אפשרות הגשת ערעור במחלקת הפיקוח בטלפון 035483892 ובמייל: Picuach@ramat-hasharon.muni.il.

חשבנו שיעניין אותך גם...
יהלומים הם ידידיה הטובים ביותר של האישה
יהלומים הם ידידיה הטובים ביותר של האישה
הגינה הציבורית הסמוכה למעון אמונה. ההורים מתלוננים
"ילדינו סובלים מעקיצות יתושים"
סוכל ניסיון הברחת אתרוגים
סוכל ניסיון הברחת אתרוגים
אישום: הבטיח שיפוץ וקיבל במרמה עשרות אלפי שקלים
אישום: הבטיח שיפוץ וקיבל במרמה עשרות אלפי שקלים
מחמוד יוסף. להצליח בהפועל כפר סבא
יוסף בעל החלומות
מישהו לשחק איתו
לצמח יש "זיכרון"
"אנו באנו..." – אירוע שיחזור ההעפלה