רמת השרון

איך מעצבים הזמנה לחתונה

אחד הרגעים המרגשים בהכנות הקדחתניות לקראת החתונה הוא תהליך עיצוב הזמנה לחתונה. ההזמנה שתכריז בפני המוזמנים שאתם באים בברית הנישואין ותזמין אותם לקחת חלק בחגיגה המיוחדת שלכם. כיום ניתן לעצב ולהדפיס הזמנות במגוון רחב של סגנונות, כך שההזמנה תהיה מיוחדת ותתכתב עם האופי שלכם ועם סגנון האירוע המבוקש וכן תעביר את המסר המרגש בדרך ויזואלית ובלתי נשכחת.

צרכנות מקומית | אתר לוקאל 24/01/2018

בבואכם לעצב הזמנות לחתונה, חשוב שתתייחסו לפרמטרים שונים מבחירת הפונט, גודלו וסגנונו דרך הטקסט הנבחר ועד הרקע, התמונה, הגודל והמעטפה אליה תיכנס ההזמנה. לכל החלטה השפעה על המראה הסופי של ההזמנה וכן משמעויות שבאות לידי ביטוי בעלויות של עיצוב ההזמנה. המטרה היא להפיק הזמנה שתאהבו ותייצג את האירוע שלכם בדרך הטובה ביותר.



התאמה לאופי האירוע



אחת הדרכים לאתר את העיצוב המבוקש להזמנה היא לחפש עיצוב שמתחבר לסגנון האירוע. למשל, הזמנה עם אלמנטים מהטבע לחתונה בחיק הטבע או הזמנה משופעת באלמנטים מעולם הים לחתונה שעתידה להתקיים על שפת הים, הזמנה בעיצוב הומוריסטי לזוג שמאופיין בחוש הומור מפותח והזמנה בסגנון רטרו לאירוע בסגנון רטרו.



הזמנה בטאץ' אישי



טביעת החותם שלכם היא זו שמייחדת את ההזמנה שלכם מהזמנות אחרות. כך למשל, ניתן לבחור גוון להזמנה בצבע האהוב על שניכם או לייצר הזמנה בניחוח אישי באמצעות הדפסת תמונה שלכם מהחיים הזוגיים, של טבעת האירוסין או שיר / הקדשה שכתבתם זה לזו. אופציה נוספת היא להעלות תמונה שצילמתם או הדפס אהוב ולהשתמש בהם כרקע להזמנה עצמה, לחתום בכתב יד, להוסיף קריקטורה וכדומה.



עניין של גודל



ניתן לבחור הפקת של הזמנות חתונה במגוון גדלים, כמו גם אם לעצב הזמנה מרובעת או מלבנית או בצורניות מסוימת (למשל, בצורת לב). שימו לב שהגודל משפיע על העלות וגם על בחירת המעטפה שצריכה להתאים להזמנה רחבה או מאורכת מעבר לסטנדרט.



פריסה עיצובית



חשבו על כל אלמנט בהזמנה וכיצד האלמנטים מתמזגים יחדיו. לדוגמא, איזה פונט תעדיפו ובאיזה גודל והאם הוא קריא, בולט וברור. מומלץ לתמצת את הטקסט ולא לשכוח לשלב פרטים חשובים כמו מועד החתונה, כתובת האירוע, דרכי התקשרות, הורי החתן והכלה וכן לרווח היטב את השורות כך שהטקסט שייווצר יהיה אוורירי ונעים לקריאה. מומלץ לבחור טקסט שיתבלט על רקע בגוון מנוגד אך ישמור על קו נקי וקלאסי. החלטות נוספות שחשוב לקבל הן האם לפרוס את הטקסט על גבי צד אחד של ההזמנה או לעצב הזמנה דו צדדית והיכן למקם כל שורה מהטקסט? ניתן לפתוח את ההזמנה בטיזר או לסיים בהנעה לפעולה או להדפיס בצד אחד את טקסט ההזמנה ובצד האחורי את המפה לאירוע.



טיב ההדפסה



חלק בלתי נפרד מעיצוב הזמנה לחתונה קשור לסוג הנייר להדפסה ולאיכות הדפסה. ככל שהנייר קשיח יותר כך הוא עמיד ואיכותי יותר, עם זאת, נייר עבה מייקר עלויות הדפסה. מומלץ לייצר ההזמנה בסטודיו לעיצוב או בבית דפוס שמפקחים על תהליך העיצוב וגם על ההדפסה עצמה ומוודאים שמדובר בהדפסה בסטנדרט הגבוה ביותר ושהתוצאה עומדת בציפיות שלכם. לדוגמא, שהגוון לא דהה בתהליך ההדפסה והוא תואם לצבע המקורי שנבחר, שהפונטים ברורים, שהטקסט קריא גם מרחוק, שהגימור טוב ושהעיצוב כולו מסמל את מה שרציתם שיסמל.



בסופו של דבר, כדאי להיות מעורבים בתהליך עיצוב ההזמנה: לבחור את הסגנון המועדף, השתלבותו ההרמונית של הטקסט בגוף ההזמנה, האלמנטים והקישוטים שמפיחים חיים בהזמנה והתאמת ההזמנה לסוג הנייר וטיב ההדפסה במסגרת התקציב שהוגדר מראש.


חשבנו שיעניין אותך גם...
עמותת מחיים לחיים
קמחא דפסחא ברעננה
הדמיית פרויקט אלמוג כרמל מערב
פרויקט ההתחדשות העירונית מהגדולים בחיפה ובצפון יוצא לדרך
מוכנים לשנת הלימודים
בגלל המצעד: אלי אלוש התפטר מהקואליציה
פסטיבל נעורים
פסטיבל סרטי נעורים ברעננה
"תנו לבננו סיכוי להרגיש כמו כולם"
אלפי אליהו שאולי, עוד  ומגשר
אבות יכולים להפחית את תשלום דמי המזונות לפי ההלכה החדשה
מועצת הדבש מברכת את הדבוראי נועם טור