רמת השרון

"מדובר בצורך ציבורי"

חבר מעוצת העיר רמת השרון עידן למדן, שמשמש כמ"מ יו"ר הוועדה המקומית, פנה לרשות מקרקעי ישראל לבדוק אפשרות להקמת מגרש חניה בשטח הסמוך למתחם אלכסנדוני, בשטחה המוניציפאלי של הוד השרון

העיר שלי | שרון יונתן 25/01/2018

חבר מועצת העיר רמת השרון עידן למדן פנה לאחרונה לרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) בנוגע לשטח הסמוך למתחם אלכסנדרוני וזאת על מנת שעיריית רמת השרון תוכל להכשיר במקום מגרש חניה לטובת תושבי האזור. מדובר על שטח הנמצא ברשות רמ"י ובשטחה המוניציפאלי של הוד השרון, למרות סמיכותו לרמת השרון.

במכתב שהעביר למדן, המכהן כיום כמ"מ יו"ר הוועדה המקומית, לחלי קונטנטה, מנהלת עסקית מרחב מרכז ברמ"י הא כתב: "למען הסר ספק, ייאמר ויודגש מיד כי ככל שתאושר סופית תוכנית לשטח במתחם זה ויוצאו היתרים אשר יחייבו פינוי השטח תתחייב העירייה מראש לפנות את המקרקעין או להשיב המצב לקדמותו וזאת מיידית ולא יאוחר מ-30 יום מפנייתכם. מדובר בשטח מקרקעין התחום בין דרך דודו דותן לבין תע"ש ורח' חטיבת אלכסנדרוני ברמת השרון, והמצוי בתחום המוניציפאלי של הוד השרון. מדובר בחלקה גדולה אשר רובה ככולה ריקה ואין בה שימוש ובחלקה מצוי פולש. כידוע לך, בשנה האחרונה הסתיימה ברמת השרון בנייתם של כ-460 יחידות דיור ממש בסמוך לשטח זה, במתחם הידוע כ'מתחם אלכסנדרוני', בשני פרויקטים: 'שבירו' (בינוי) ו'אביב' (שכירות ארוכת טווח). הקמת פרויקטים עצומים אלה יצרה מצוקת חניה באזור, הן לתושבים הוותיקים, הן לחדשים והן לאורחיהם. בנסיבות אלה מצאתי לנכון לפנות ולבדוק היתכנות לאפשר לעירייה לעשות שימוש בחלק קטן משטח זה ולהכשיר בצמוד לרח' אלכסנדרוני שטח שיספק כ-50 מקומות חניה לרכבים פרטיים בלבד. יודגש כי מדובר בצורך ציבורי ובחשיבות לעירייה, אך יש לציין כי רמ"י תיהנה אף היא ממתן הזכות היות וכך תימנע פלישה עתידית או העמקת הקיימת".

למדן ציין עוד כי, "אוסיף ואומר כי בשיחה מקדימה עם מר יגאל שמעון, סגן ומ"מ ראש עיריית הוד השרון, המכהן כמ"מ יו"ר ועדת התכנון, הובהר כי ככל שמצד רמ"י תביע הסכמתה, תיעתר לצורך הציבורי ותאפשר בתנאים לעיל את זכות השימוש החורג לעיריית רמת השרון, הרי שהם מצדם יהיו מוכנים לסייע. ככל שיש הסכמה עקרונית אשמח אם תודיעוני כדי שניתן יהיה לקדם ולפתור את מצוקת התושבים בהקדם".


חשבנו שיעניין אותך גם...
עוד אהוד יובל לוי. לטובת התושבים
"לא הגיוני לשתק לנו את החיים"
מבנה חדש לתחנת מד"א בכפר תבור
אישום: פדופיל מורשע ביצע עבירות מין בקטינים
ארוחת בוקר מפנקת , אצל שגב
ארוחת בוקר מפנקת... אצל שגב
גבר איבד את הכרתו וטבע בבריכה בכפ"ס
ספיר ניסני הודתה בקשר הסיבתי שהוביל למות אמה
פסטיבל הכתב הראשון
טקס הוקרה לפעילי סביבה
הוקרה לפעילי הסביבה