רמת השרון

תקציב העירייה לשנת 2018: 424.5 מיליון שקל

הצעת התקציב תובא לאישור המועצה בישיבתה ביום ראשון. ההצעה אושרה פה אחד בוועדת הכספים, בעקבות היעדרותם של ארבעת חברי האופוזיציה שלא הגיעו לישיבה בטענה כי לא קיבלו טיוטה מפורטת של הצעת התקציב לפני הישיבה. זו השנה השנייה שהצעת התקציב מופיעה באתר העירייה לפני שהובאה לאישור המועצה

פוליטיקה מקומית | שרון יונתן 25/01/2018

הצעת תקציב עיריית רמת השרון לשנת 2018 עומדת על 424.5 מיליון שקל (לעומת 418.1 מיליון בשנת 2017) והיא תובא לאישור מועצת העיר בישיבת מועצה שתתקיים ביום ראשון הקרוב. ההצעה אושרה פה אחד בשבוע שעבר בוועדת כספים, אבל זאת עקב היעדרותם של ארבעת חברי האופוזיציה שלא הגיעו לדיון בוועדה.

הארבעה, עידן למדן, שמואל גריידי, שירה אבין ורפי בראל, הסבירו השבוע מדוע נעדרו מישיבת ועדת הכספים: "כפוליטיקאי מקצועי ראש העירייה מסלף את העובדות ומוסר חצאי אמיתות. הציפייה המינימלית הינה קבלה מראש של טיוטת הצעת התקציב כפי שתוצג בפני חברי המועצה בערבו של יום. אכן אין מחלוקת שלחברי הוועדה הומצאו שתי טבלאות אקסל וזימון לישיבה, זה הכל. בכדי להתכונן לישיבה כראוי ובאופן מקצועי ומעמיק יודע ראש העירייה ונתבקש באמצעות גזבר העירייה להמציא מסמכים וניירת עבודה נוספת ולא רק את המספר הכולל. פניות חוזרות ונשנות והבהרה בדבר חשיבות המסמכים והיותם רלוונטיים ומהותיים לקיום דיון ענייני ורציני, לרבות בתב"רים השונים, לא הועילו. הציפייה המוצדקת מחברי ועדה היא מילוי תפקידם וחובתם בנאמנות ובאחריות למען העיר ותושביה תוך לימוד החומר טרם הצבעה. ועדת כספים לא נועדה להיות הרצאה פוליטית גרידא והאדרת שווא שאין לה קשר לעבודת הוועדה, חברי ועדת הכספים אינם חותמת גומי. בהמשך נשלחו שתי טבלאות אקסל נוספות שכל קשר בינן לבין המסמכים המבוקשים מקרי בהחלט, ראש העירייה בחר להתעלם במופגן מהפניות ולא הנחה את הצוות המקצועי להמציא את הניירת המקצועית כפי שנתבקש. בנסיבות ענייניות אלה ולאחר שחרף פניות חוזרות ונשנות לא הועברו ביאורים, פירוטים וחישובים לסעיפי התקציב שיאפשרו את לימוד הסעיפים השונים והתייחסות לתקציב, לא היה כל טעם והצדקה להתייצב לדיון שאין מטרתו אלא מן השפה ולחוץ. ראש העירייה יכול להאשים רק את עצמו במשחקים של פוליטיקה קטנה, על כך נאמר "הפוסל במומו פוסל".

יש לציין שזו השנה השנייה שהצעת התקציב מופיעה באתר העירייה לפני שהובאה לאישור במועצת העיר, צעד שבהחלט יש לברך עליו.

מרבית הכנסות העירייה בתקציב, 275 מיליון שקל (כ-65%), מתבססות על תשלומי ארנונה (262 מיליון), אגרות (4.3 מיליון) והיטלים (8.3 מיליון). בנוסף זוכה העירייה לתקבולים בסך 110.7 מיליון שקל ממשרדי הממשלה: ממשרד החינוך - 83.7 מיליון, ממשרד הרווחה- 22 מיליון, ממשרד התרבות והספורט - 4.9 מיליון ומהמשרד להגנת הסביבה - 80 אלף שקל.

בסעיף הוצאות העירייה כמובן שהחלק הגדול הולך לתקציב החינוך שיעמוד על 154.5 מיליון שקל, תקציב התרבות יעמוד על 37.1 מיליון שקל, תקציב הרווחה על 36.6 מיליון שקל. שאר הסעיפים העיקריים: תברואה - 37.6 מיליון, נכסים ציבוריים - 24.8 מיליון, תכנון, בניין עיר ונכסים - 18.5 מיליון, שירותים עירוניים שונים- 8.7 מיליון, פיקוח עירוני- 5.8 מיליון, שירותי חירום וביטחון - 5.2 מיליון, דת- 2.8 מיליון שקלים, איכות סביבה - 1.9 מיליון, שירותי אכיפת חניה - 760 אלף שקל, שירותים חקלאיים - 600 אלף שקל.

תקציב הפיתוח (תב"ר - תקציב בלתי רגיל) יעמוד על 201 מיליון שקל, כאשר בין הפרויקטים המרכזיים ניתן למצוא את הקמת בית הספר היסודי בשכונת מורשה בהשקעה של 43 מיליון שקל שיצטרפו ל-2.7 מיליון שכבר אושרו אשתקד, שדרוג רחוב החרושת - השקעה בשנת 2018 בסך 17.2 מיליון שיצטרפו למיליון שאושר אשתקד. עוד השקעות עיקריות מתקציב הפיתוח לשנת 2018: אשכול גני ילדים רחוב הנוטר- 7.2 מיליון, מעון יום בית שמאי- 12.6 מיליון, פרויקט תל אופן- 3.4 מיליון, דב הוז גנים ומעונות- 12 מיליון, גני ילדים יסמין וסמדר נווה רסקו- 3.3 מיליון, מעון יום מערבית- 5.5 מיליון, פיתוח חצר בבית ספר קריית יערים- 2.5 מיליון, כיכר המשטרה רמזורים- 2 מיליון שקלים.

מעיריית רמת השרון נמסר: "מאז בחירתו של אבי גרובר לראשות העיר לפני כשנתיים, מנוהל תקציבה של רמת השרון באופן מאוזן ואחראי ובשקיפות מלאה. במסגרת זו, בין היתר, הוגדל תקציב החינוך בעשרים מיליון שקל וזאת תוך שמירה על איזון תקציבי לאחר שנים של גירעונות. לראייה, קיבלה עיריית רמת השרון לאחרונה את פרס הניהול התקין של משרד הפנים שבחן את התנהלותה הפיננסית של העירייה.

"כחלק ממדיניות זו, לקראת הישיבה בוועידת הכספים הקרובה, הועברו לכל חברי הוועדה החומרים הרלוונטיים והוצע להם להיפגש עם גזבר העירייה ולקבל מענה בכל נושא שירצו. למרבה הצער, חברי האופוזיציה העדיפו גם בעניין זה לנסות להפריע לעשייה האינטנסיבית ולהעלות טענות מופרכות. חרף ניסיונות אלו ימשיך ראש העיר לפעול למען תושבי העיר ותוך שמירה על תקציב מאוזן הנותן מענה לכלל הצרכים הרלוונטיים".

חשבנו שיעניין אותך גם...
חוף אשקלון: המועצה החדשה יצאה לדרך
מתי שווה לוותר על ביטוח מקיף
45 פולשים בנגב התפנו עצמאית
שינוי בהסדרי התנועה בכביש 4
טלפונים בטוחים בבית ספר מגד
"טלפונים בטוחים" בבית ספר מגד
אולם ומלואו
דר ענבל בכר כץ. עשיתי עבודה נפשית עמוקה
"אני לא מרגישה נכה"
ניר קריסטל
בשל החום, עשרות עובדי עירייה עבדו חצי יום