רמת השרון

הסירחון נישא ברוח לתוך הבתים


תושבים בבניינים 42,46 ו-48 ברחוב יבנה טוענים כי הם סובלים ממפגעי תברואה ורעש שמקורם במבנה לאחסון פחי אשפה של המרכז המסחרי ברחוב סוקולוב 111, שממוקם בקצה מגרש החניה שבין הבניינים

העיר שלי | שרון יונתן 01/02/2018

תושבי הבניינים המשותפים ברחוב יבנה 42, 46, 48 ברמת השרון טוענים למפגעי תברואה ורעש כתוצאה מאחסון פחי האשפה של המרכז המסחרי ברחוב סוקולוב 111 (על גבול הרצליה) בצמוד לבתיהם.

תושבת אחד הבתים המדוברים תיארה השבוע את סבלם של התושבים: "בקצהו של מגרש חניה הנמצא בין בתים 42 ו-48 ברחוב יבנה קיים מבנה לבן ממתכת, כנראה בלתי חוקי, המשמש לאחסון של פחי האשפה השייכים למרכז המסחרי הסמוך המצוי ברחוב סוקולוב 111 וכולל מסעדות. במקום נוצר מפגע תברואה ורעש לאורך רוב שעות היממה. המסעדות במרכז המסחרי מפנות את האשפה דרך מעברים של בניינים 48-46 תוך כדי חציית רחבת מגרש החניה אל הפחים, מרחק של כ-200 מטר מהמסעדות.

הפעילות הזו מתנהלת במהלך כל היום וחלק מהלילה, כולל בין השעות 14:00-16:00 וגם בין השעות 23:00 עד 2:00 בלילה (השעות האחרונות של פעילות המסעדות לפני סגירה) וגם בשעות 5:00-7:00 בבוקר, תוך התעלמות מחוקי הרעש והתברואה. רעש רב נגרם במקום עקב זריקת שקיות האשפה ובקבוקי הזכוכית לתוך הפחים, גרירת פחים ועגלות מתכת שעליהן פחים על פני כל הרחבה. רחבת החניה באזור נראית הרבה פעמים מלוכלכת עם כתמים ו'שבילים' דביקים, כנראה מטפטוף של נוזלים שונים מהמסעדות הנראים כשמן. ברחבה הקרובה לפחים מפוזרות מדי פעם חתיכות אשפה. רוב הזמן יש ריח סירחון מהאזור והרוח נושאת אותו אל תוך הבתים. עשרות חדרי שינה, סלונים ומרפסות של מאות תושבים פונים אליו וסובלים מהרעש, המראה, הלכלוך והריח. בגלל המטרדים האלו אי אפשר לישון בשעות שציינתי".

עשרות משפחות מבניינים אלו הגישו מכתב למנהלת מחלקת איכות הסביבה בעירייה ובו נכתב: "אנחנו, החתומים מטה, תושבי רחוב יבנה 42, 46, 48 סבורים שאין מקום למפגע כזה סמוך לבתי מגורים ולא מוכנים יותר לסבול את המצב הזה. אנו דורשים להסיר לאלתר את המפגע, לאסור על המרכז המסחרי להשתמש ברחבת החניה ומעברי הבתים לפעילות של פינוי ואחסון אשפה ולדרוש מהמסעדות למצוא פתרון חליפי לאחסון האשפה, כגון אחסון בתוך המסעדות עצמן".

התושבים מציינים שני פתרונות למצב: "להשאיר את המבנה של האשפה, אך לאסור את הגישה אליו בשעות המנוחה. השאלה אם פתרון זה ישים ומי יפקח עליו. וזה אומר שהמסעדות יצטרכו לאחסן בשטחן את האשפה בסוף יום פעילות ולהוציא אל הפחים רק בשעות הבוקר החל משעה 7. הפתרון העדיף מבחינתנו: לסלק את מבנה האשפה מבין הבניינים ולהקצות צבר לאשפה צמוד למסעדות. בין המסעדות לבנק יש שטח גדול ואפשר להקצות חלק קטן ממנו לצבר אשפה, או על המדרכה בסוקולוב 111, צמוד לצפרדע אשפת קרטונים שכבר קיימת שם. כך נרחיק את מטרד הרעש ומטרד התברואה מאזור מרובה דירות".

מהעירייה נמסר: הנושא יועבר לבדיקה ולטיפול של הגורמים המקצועיים במערכת.

חשבנו שיעניין אותך גם...
זהר גיטלמן וירדן לוי מראיינות את ליהיא ניב ושלי סנטו
כתבות צעירות
בחוף אשקלון מתכוננים לחורף
להפוך את עכו לעיר מחוז
אלופים אולימפיים
בית ספר חדש באופק
פלישה לקרקע מעכבת בניית מאות יח"ד
הסערה הרסה. התלמידים שיקמו
ראש עיריית הרצליה , משה פדלון
ההתחדשות העירונית לא מוותרת על הרצליה