רמת השרון

תקציב 2018 לא עבר במועצה

חמישה חברי מועצה הצביעו בעד התקציב בעוד שמונה הצביעו נגד. לאחר שהתקציב לא אושר תמשיך העירייה לעבוד בשיטת 1 חלקי 12 בהסתמך על תקציב 2017

פוליטיקה מקומית | שרון יונתן 01/02/2018

תקציב עיריית רמת השרון לשנת 2018 לא אושר בישיבת מועצת העיר שהתקיימה ביום ראשון. בעד אישור התקציב הצביעו חמישה חברי קואליציה ונגד אישורו הצביעו שמונה חברי אופוזיציה.

כפי שפרסמנו בשבוע שעבר ב"קול ברמה" הצעת תקציב העירייה לשנת 2018 עומדת על 424.5 מיליון שקל (לעומת 418.1 מיליון בשנת 2017), כאשר הנתח העיקרי של התקציב מופנה כמובן לתקציב החינוך עם 154.5 מיליון שקל. לאחר שהתקציב לא אושר תמשיך העירייה לעבוד בשיטת 1 חלקי 12 בהסתמך על תקציב 2017.

את התקציב הציג ראש העירייה, אבי גרובר, שציין כי הצעת התקציב לוקחת בחשבון הטמעת רפורמות שהחלו בתקציב 2017 כמו סייעות נוספות בגנים, השקעה בפדגוגיה ובתוכניות חינוכיות, סייעות בצהרונים, פתיחת מעונות יום והמשך השקעה בשיפוץ ובינוי מוסדות חינוך. גרובר ציין עוד כי התקציב מותאם להמשך ההשקעה בחינוך המיוחד: המשך פעילות קייטנת קיץ לבעלי צרכים מיוחדים, פתיחת 2 גני תקשורת ושורה של פרויקטים בחינוך כמו הקמת מעונות לגילאי 0 עד 3 ועוד.

לאחר הדיון בנושא הצהרונים (ראה כתבה נפרדת) התקיימה הצבעה ובה כאמור לא היה הרוב הדרוש להעברת התקציב. לאחר מכן התפתח דיון על אישור תקציבי חינוך ורווחה כתוצאה מההפרשים בין תקציבי 2017 ו-2018. ביוזמת חברי האופוזיציה אושרה פה אחד תוספת תקציבית של 2.5 מיליון שקלים לתקציב החינוך בכפוף לאישור משרד הפנים.

אם בחינוך הנושא עבר פה אחד אז לא כך הדברים עבור תוספת תקציבית בנושא רווחה שעמדה על 498 מיליון שקל. עידן למדן מהאופוזיציה הציע שהעירייה תביא תוכנית מסודרת לאן אמור ללכת הכסף והדבר יאושר. טלי נדיר, מנהלת אגף הרווחה, הסבירה כי התוספת דרושה לתגבור של פרויקטים בנושאי רווחה. בתום דיון סוער התקיימה הצבעה, כאשר 5 חברי הקואליציה תמכו באישור התוספת התקציבית ואילו חברי האופוזיציה התנגדו להשתתף בהצעה תוך שהם אומרים לגרובר: "אתה עושה פוליטיקה בשקל ואתה יורה לעצמך ברגל". גרובר השיב להם: "למה הצבעתם על 2.5 מיליון שקלים לחינוך תוך 10 דקות וברווחה אתם מתנגדים?". חברי האופוזיציה אמרו כי יגישו הצעה לסדר בעניין הרווחה בישיבת מועצת העיר.

בתקציב הפיתוח, שעמד על 201 מיליון שקל, הביא גרובר להצבעה 3 נושאים בלבד, מתוכם שני העיקריים בתקציב זה: בניית בית ספר בשכונת מורשה בהשקעה של 43 מיליון שקל ופיתוח רחוב החרושת בהשקעה של 17.2 מיליון בשנת 2018. חברי האופוזיציה טענו כי לעירייה אין את הכסף בקרנות הפיתוח כדי לאשר את כל הסעיפים בתקציב הפיתוח. הגזבר גידי טביב ציין כי כרגע הקופה מאוזנת וגרובר אמר: "בשנה שעברה היינו במינוס של 60 מיליון שקל ולא מאוזנים כמו עכשיו". אהרון אלמוג אסולין השיב לו: "אין לך כסף לפתח את רחוב החרושת. תביא כסף ונאשר את זה". גרובר: "אתם רוצים כל ישיבת מועצה לאשר תקציבים?", אי אפשר לאשר חצי תב"ר ולצאת לחצי מכרז. כל שנה בונים תקציב על בסיס שיהיו פרויקטים במהלך השנה שיכניסו כסף לעירייה".

בסופו של דבר אישרה המועצה פה אחד כי לשדרוג רחוב החרושת יוקצה כרגע רק הסכום לשלב א' של הפרויקט העומד על 9.7 מיליון, כאשר שאר הסכום יובא לאישור בהמשך. בנוסף, אושר פה אחד כל הסכום להקמת בית הספר היסודי בשכונת מורשה.חשבנו שיעניין אותך גם...
מועצה אזורית חוף הכרמל
מלגות בסכום שיא
עיריית חדרה מעסיקה בני נוער
עיריית חדרה מעסיקה בני נוער
אישום: גנבה מוצרים באלפי שקלים
כפר סבא נגישה
עוגת תפוחים עם מיני קוקיס קרמל
טריקת דלת הובילה לאלימות
זירת אירוע הדקירה בירושלים
גבר נדקר למוות בדירה בירושלים
אוטובוס חצי חינם
רשת חצי-חינם תפעיל 2 קווי הסעות בפ"ת