רמת השרון

צהרוני בתיה"ס הצומחים ברמת השרון יופעלו על ידי אגף החינוך בעירייה

על רקע המשבר סביב התשלום עבור הצהרונים בבתי הספר הצומחים עבודה ומורשה יעברו צהרוני שני בתי הספר מניהול של "מגוונים" לניהול של אגף החינוך, ויופעלו, ללא תשלום, כמסגרות של יום לימודים ארוך

העיר שלי | שרון יונתן 01/02/2018

הצהרונים של שני בתי הספר היסודיים הצומחים, עבודה ומורשה, יופעלו על ידי אגף החינוך כיום לימודים ארוך, ללא תשלום של ההורים, וזאת לאחר שעד כה הופעלו ידי "מגוונים". כך נקבע השבוע בישיבת מועצת העיר וזאת על רקע המשבר שעלה לאחרונה בתפעול צהרונים אלו, בהם נמצאים כ-100 תלמידי כיתות א' בשני בתי הספר הצומחים.

כזכור, עוד בשנה הלימודים הקודמת, במהלך חודש מרס 2017, הבטיח ראש העירייה, אבי גרובר, להורים שילדיהם יעלו לכיתה א' ויחנכו למעשה את שני בתי הספר הצומחים כי הם יהיו פטורים מתשלום על הצהרונים, וזאת כל עוד הם לומדים במבנים זמניים. לאחר פתיחת שנת הלימודים טענו חברי האופוזיציה כי הבטחתו של גרובר אינה חוקית כשהם מסתמכים על חוות דעתו של היועץ המשפטי של העירייה, עו"ד מיכה בלום.

בתחילת חודש דצמבר הודיעה העירייה ל"מגוונים", המפעילה את הצהרונים מתחילת שנת הלימודים, כי על פי החלטת המועצה עליה לגבות את התשלום מההורים תשלום על סך 785 שקל לחודש, וזאת החל מהאחד בינואר. ההורים התנגדו לכך בטענה כי הובטח להם על ידי ראש העירייה כי לא ישלמו השנה עבור הצהרונים. מאחר ולא הסכימו לשלם הודיעה הנהלת "מגוונים" כי הצהרונים לא יפעלו החל מיום ראשון השבוע.

לפיכך, כינסו איתי קלפינסקי, יו"ר הנהגת ההורים היישובית, ויושבי ראש ועדי ההורים של בתי הספר הצומחים, אסיפת חירום ביום חמישי שעבר כדי לדון באופציות שמונחות בידי ההורים. למפגש הגיעו גם ראש העירייה, אבי גרובר, וסגנו יעקב קורצקי שהביעו תמיכה במחאת הורי בתי הספר הצומחים וחזרו ואמרו שהמהלך שנעשה בתחילת השנה, נעשה כדין ובצדק.

גרובר שוחח עם מנכ"ל "מגוונים" שהסכים לדחות את סגירת הצהרון ביום אחד ולאפשר שהות קצרה נוספת לראש העירייה וחברי מועצת העיר לגבש תוכנית שתובא לאישור המועצה ביום ראשון. בישיבת המועצה הייתה נוכחות מרשימה של עשרות הורים שבאו לשמוע מקרוב על גורל הצהרונים לשנת הלימודים הנוכחית.

גרובר ביקש לאשר הפעלת יום לימודים ארוך בצהרונים שיופעל על ידי אגף החינוך בעירייה. גרובר אמר: "אגף החינוך מכיר את זה מרשויות אחרות ויודע להפעיל. יש לנו מספיק סכומים בתקציב החינוך כדי לממן הפעלת יום לימודים ארוך. אנחנו מבקשים אישור מכם והבאנו חוות דעת שמראה שמבחינה חוקית אפשר לעשות את זה. יש לנו הזדמנות היום לסיים עם זה ואין צורך למשוך את זה יותר".

חבר המועצה גיא קלנר אמר בשם חברי האופוזיציה: "חשוב לנו להדגיש שאנחנו לא נגד הורי הצהרונים. כולנו רוצים לתקצב ולתת פתרון למשהו שמלכתחילה ניתן כהבטחה ללא סמכות ולא על פי החוק ומי שנושא באחריות הוא ראש העירייה. אם הפתרון של יום לימודים ארוך הוא חוקי אז אנחנו מתייצבים אחריו וכולנו בעד זה וההורים לא יפגעו".

היועץ המשפטי עו"ד מיכה בלום ציין: "אם אגף החינוך יעשה את זה על פי החוק אז הכל בסדר ואם לא על פי החוק אז יש בעיה". בסופו של דבר התקבלה הצעתו של חבר המועצה טל עזגד שהציע כי בחודש הקרוב תמשיך "מגוונים" להפעיל את הצהרונים ובחודש זה אגף החינוך ייערך לקראת הפעלת תוכנית יום לימודים ארוך עד סוף שנת הלימודים. יש לציין כי עלות הפעלת שני הצהרונים נאמדת ב-100 אלף שקל לחודש. הורי הצהרונים קיבלו את החלטת המועצה בשביעות רצון מאחר ונמצא פתרון שיאפשר את שילוב ילדיהם בצהרונים ללא תשלום מצדם.

איתי קפלינסקי, יו"ר הנהגת ההורים היישובית, אמר לאחר הישיבה: "בשבועות האחרונים התנהל בשקט משבר גדול סביב סוגיית הצהרונים בבתי הספר הצומחים בעיר. המשבר הגיע לשיאו מבחינת ההורים בסוף שבוע שעבר, עת נודע להם שלא ניתן עוד להפעיל את הצהרון כתמול שלשום. בשם ההורים לילדי בתי הספר הצומחים אני מבקש להודות לכל חברי מועצת העיר שהתכנסו ביום ראשון לטובת דיון בתקציב העירייה לשנת 2018, אך הפגינו רגישות, גילו אחריות, והתאחדו בהחלטה סביב צרכיהם של ילדי הצומחים. תודה מיוחדת לעו"ד מיכה בלום, היועץ המשפטי לעירייה, שאנו סומכים ידיו למצוא את שביל הזהב להשלמת המהלך".
חשבנו שיעניין אותך גם...
 מקום 3 בתחרות הארצית
בית הספר פרחי המדע זכה במקום השלישי בתחרות חקר החלל הארצית
בעל פעוטון חשוד בגידול סמים
בעל פעוטון חשוד בגידול סמים
ראש העיר מודה לתמיר בן משה
מהפיכת בינוי במוסדות החינוך בצפת
מישמיש, בן חצי שנה, מתוק אמיתי שמסתדר עם כולם
יום אימוץ חגיגי של כלבים וחתולים ברעננה
הרכב ציפורלה. סוחף ומשעשע
אני חוזר הבייתה
שני פצועים בתאונה בין משאית לרכב פרטי
שני פצועים בתאונה בין משאית לרכב פרטי
ב(ע)ין השורות
פעילות גופנית לילדים – למה, איזו ואיך?