רמת השרון

זוכרים בלב

רשת מגוונים ברמת השרון משתתפת בפרויקט הארצי "הלב זוכר", במסגרתו למעלה מ-200 מרכזים קהילתיים בכל הארץ יוצרים לבבות מקרמיקה לזכר חללי צה"ל

העיר שלי | תמי מאור 21/02/2018

לשלומית חפר, אומנית בקרמיקה ואוצרת קהילתית, היה חלום להנציח את חללי צה״ל בדרך יצירתית, החלום הפך לפרויקט ״הלב זוכר״, שבמסגרתו 200 מרכזים קהילתיים בכל הארץ יוצרים לבבות מקרמיקה. 23,545 הלבבות יוצגו במהלך חודש אפריל בתערוכה מיוחדת במרכז רבין, לרגל שנת ה-70 למדינה.

רשת מגוונים ברמת השרון התגייסה למיזם ובמהלך החודש האחרון הזמינו את הציבור להגיע ולהכין לבבות. הפרויקט התקיים במגוונים גולן ובמגוונים נווה גן, שהזמינו את הקהילה להגיע, ליצור ולקחת חלק במיזם המיוחד. על הפרויקט היו אחראיות המורות הבכירות לאמנות במגוונים.

במגוונים נווה גן הנחתה את המיזם מירי כהן שהכינה לבבות עם ילדי החוגים, פעילים ומתנדבים. במגוונים גולן הובילה את הפרויקט האמנית יעל כהן ברגהאוס, ביחד עם ילדי החוגים ותושבים פעילים. למעלה מ-350 לבבות הכינו במרכזי מגוונים, כולל לבבות של אנשים ידועים בעיר ביניהם נועה רוטמן, נכדתו של יצחק רבין, יהורם גאון ועודד מנשה שהתגייסו גם הם לפרויקט.

כל הלבבות בגודל אחיד, צבועים באדום כביטוי לאהבה וכבוד, ועל כולם מוטבע צמד המילים "הלב זוכר". כל יוצר הוזמן לשלב ביצירתו ביטוי אישי, לקשט כרצונו ולהוסיף הקדשה אישית בחלקו האחורי של הלב. שלומית חפר, אוצרת התערוכה, ביקרה השבוע במגוונים נווה גן והתרגשה מהעשייה וההתגייסות למען הפרויקט. הנהירה ההמונית של תושבים מכל הגילאים שמגיעים כדי לקחת חלק ולהשתתף במיזם הנצחה ארצי ללא ספק מעלה דמעות בעיניה.

הלבבות שיצרו תושבי רמת השרון במרכזי מגוונים הם חלק מ- 23,545 לבבות קרמיקה אדומים (כמספר חללי מערכות ישראל) שיונחו לקראת יום הזיכרון התשע"ח, בשביל ארוך ומתפתל במרכז רבין בתל אביב. המיזם מבטא את הזיכרון הישראלי הקולקטיבי באמצעות פעילות יצירתית של אלפי ישראלים, וותיקים וצעירים, שיצירתם המשותפת תעביר מסר - הלב זוכר!

דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ויו"ר מגוונים: "כשנודע לנו על המיזם 'הלב זוכר', לא היה ספק שמגוונים שחרטה על דגלה קהילתיות וסולידאריות תיקח בו חלק. אנו שמחים להעניק לאוכלוסייה ברמת השרון את ההזדמנות להיחשף למיזם כה חשוב, המשלב אהבת ארץ ישראל, יצירתיות ושיתוף פעולה. אני גאה ונרגשת מכל התושבים שנהרו להשתתף בפרויקט, וזה רק מוכיח לי שוב ושוב כמה יש לנו כאן קהילה נפלאה, מגובשת ומעניקה".

חשבנו שיעניין אותך גם...
עיריית חיפה נערכת לרעידות אדמה
צעיר נדקר באשדוד
תחת הנהלה חדשה
תחת הנהלה חדשה
עזרא חלף. לחזור לשפיות כלכלית
מה עם הכסף?
אישום: פרץ לבית וגנב רכוש רב
ראש עיריית כפר סבא , רפי סער
365 מעלות של שקיפות
שלושה פצועים בתאונה בין משאית לרכב פרטי סמוך לצומת עמק האלה
שלושה פצועים בתאונה בין משאית לרכב פרטי סמוך לצומת עמק האלה
רוכב אופנוע כבן 50 נפצע בינוני בתאונת דרכים בפתח תקווה
רוכב אופנוע נפצע בינוני בפתח תקווה