רעננה

תלונות על מצוקת חניה ורעש ברחוב קזן

תושבי רחוב קזן והרחובות הסמוכים ברעננה מתלוננים כי מאז שנפתחו בתי עסק ברחוב אחוזה פינת קזן הם סובלים ממצוקת חניה וכן מרעש עד שעות הלילה המאוחרות

העיר שלי | זאב גולדשמיט 26/09/2017

תושבים ברחובות קזן, מוטה גור והסביבה ברעננה מתלוננים מזה חודשים ארוכים על מצוקת חניה גדולה ורעש בשעות הלילה המפריע את מנוחתם. לטענתם הרעש ומצוקת החניה נוסעים מלקוחות של בתי עסק שנפתחו בסמוך ברחוב אחוזה. הדיירים טוענים כי תושבים שאינם מרעננה המבקשים לבלות בעיר תופסים להם את מעט מקומות החניה שנשארו ביזור, ואף מחנים שלא כחוק באדום-לבן או אפילו על המדרכות, דבר שמהווה סכנה להולכי הרגל שצריכים לרדת אל הכביש.

בסדרת מכתבים מגוללת תושבת האזור, כי החל משעות הערב, במיוחד בימים חמישי ובמוצאי שבת, שפת המדרכה המסומנת באדם-לבן מתמלאת במכוניות חונות, וחלקן אף חוסמות לעיתים כניסות לחניה של בתים. המכוניות החונות שלא כחוק תועדו בתמונות ונשלחו לעירייה כהוכחה. לטענת התושבים, למרות תלונות חוזרות ונשנות, מעטים הם המקרים שפקחי העירייה הגיעו בשעות הערב כדי לרשום דו"חות או לעשות סדר.

כדי לפתור את הבעיה, התושבים ביקשו מהעירייה להפוך את החניה לתושבי האיזור עם "תו חניה איזורי" המאפשר חניה בשעות הערב רק לתושבים המגוררים באותו רחוב, אבל בקשתם נענתה בשלילה.

לטענתם, בעבר היה ניסיון לאפשר חניה לתושבי רחוב קזן המתגוררים בבתים האי-זוגיים, אבל גם הקלה זו בוטלה בשנת 2016.

מסיור במקום התברר כי בחודשים האחרונים הוצב מחדש שלט המאפשר חניה לתושבי הרחוב בשעות הערב, אבל רק בצד המספרים זוגיים, שאינו נותן מענה לרוב תושבי הרחוב.

באחד ממכתבי התלונה לעירייה כתב תושב רחוב קזן: "אנו מברכים את פתיחת העסקים ופיתוח העיר, אך אין לנו אלא להביע את אכזבתנו מחוסר התחשבות העירייה בדיירי הרחוב טרם הקמת המסעדות, וכן תהייתנו המפליאה מדוע לא נלקחה במסגרת שיקול הדעת של הגוף המתכנן אפשרות של מצוקת חניה בעת תכנון הקמת בתי העסק. לחילופין, רוב דיירי הבניין מבקשים לפתוח את שטח החניה הגדול שנמצא מאחורי בניינים בקזן 3 ו-7 על מנת לפתור את מצוקת החניה החמורה באזור. מיותר לציין את הרעש הנוכחי הקיים בשל צירי התנועה הרועשים, קל וחומר המוזיקה הרועשת שנשמעת מהמסעדות בשעות הלילה המאוחרות. משכך ובהתאם להוראה בסעיף 3(א) לתקנות הקבועות בחוק למניעת מפגעים (מניעת רעש), מבוקש להורות לאלתר על בעלי המסעדות לא להשמיע מוזיקה לאחר השעה 23:00 בלילה".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "עיריית רעננה, בהובלת יחידת האכיפה והפיקוח העירוני, עורכת סיורים שוטפים לאורך כל שעות היממה ברחבי העיר, ובכלל זאת ברחוב קזן ואזור בית הקפה המדובר, ומייחסת חשיבות גבוהה לאכיפת חנייה לא חוקית כמו גם למפגעי רעש בשעות המנוחה.

"יצוין כי על פי חוק העזר העירוני מותרת השמעת מוזיקה בבתי קפה עד השעה 12 בלילה וסגירת בתי הקפה עד השעה אחת בלילה. כמו כן, ברחוב קזן קיים תו חניה אזורי לתושבים, התקף לבניינים באזורים העמוסים ברחוב, החל מהשעה 18:00 בערב ועד 8:00 בבוקר.

"התושבים מוזמנים לפנות למוקד העירוני, הפועל 24 שעות ביממה, בכל מקרה של מפגעי רעש, חנייה לא חוקית או חסימת חנייה, והנושא יטופל באופן מיידי".


חשבנו שיעניין אותך גם...
המסע של תלמידי שקמה בפולין
יופיע בגאון
צמת קפרזה
יצאה לדרך בניית מוזאון הרפואה בטכנודע חדרה
יצאה לדרך בניית מוזאון הרפואה בטכנודע חדרה
כעס בביהס עש שמעון פרס בעקבות נתוני התמונה החינוכית
כעס בבית הספר ע"ש שמעון פרס בעקבות נתוני "התמונה החינוכית"
תושבי מודיעין חשים ביטחון
השיפוצים במקווה אלפסי בעיצומם
מרוב זבל לא רואים את היער
מרוב זבל לא רואים את היער