רעננה

ב-1 ביולי 2018: תחנות הרכבת ברעננה יחלו לפעול

תאריך הפתיחה של תחנות הרכבת ברעננה נמסר בפגישה שקיימו ראש העירייה זאב בילסקי ויו"ר הוועדה המקומית, איתן גינזבורג, עם מנכ"ל הרכבת שחר איילון. בשלב ראשון הנסיעה תהיה לכיוון מזרח בקו של מסילת השרון, ותתחבר לקו הקיים שממשיך דרך סוקולוב, נורדאו, פתח תקוה, ת"א

חדשות | זאב גולדשמיט 31/12/2017

רישמו ביומנים: שתי תחנות הרכבת מרעננה לתל אביב וממנה לרעננה יחלו לפעול ב-1 ביולי 2018. כך נודע מפגישה שקיימו היום (ראשון) ראש עיריית רעננה, זאב בילסקי וחבר המועצה ויו"ר הוועדה המקומית תכנון ובנייה, איתן גינזבורג, עם מנכ"ל רכבת ישראל ,שחר איילון.

כזכור, ברעננה הוקמו שתי תחנות רכבת, האחת במערב העיר ליד מרכז עזריאלי (מול פארק) והשנייה באזור צומת רעננה דרום. תושבי רעננה מייחלים זה מכבר לפתיחתן, אבל כל הנושא מתעכב, ועד כה גם לא אושר תאריך סופי. כעת מתברר כי בעוד ששה חודשים הרכבת תחל לפעול ברעננה.

בשלב ראשון הנסיעה תהיה לכיוון מזרח בקו של מסילת השרון, ותתחבר לקו הקיים שממשיך דרך סוקולוב, נורדאו, פתח תקוה, ת"א. בשלב השני (מתוכנן ב-2019) יפתחו המסילות לכיוון מערב (לתל אביב ולחיפה) ישירות מרעננה בדרך הקצרה.

במקביל, עיריית רעננה פועלת מול משרד התחבורה ובשיתוף רכבת ישראל כדי להתאים מערך של תחבורה ציבורית יעילה לכל רחבי העיר, וכן שאטלים לאזורי התעסוקה, על מנת להקל על העובדים שמגיעים לרעננה.

איתן גינזבורג מסר: "הפגישה עם מנכ"ל הרכבת הייתה צעד חשוב לקראת היערכותנו לפתיחת שתי תחנות רכבת ברעננה. במקביל אני ממשיך לפעול מול משרד התחבורה ובשיתוף הרכבת כדי להתאים תחבורה ציבורית יעילה לכל רחבי העיר וכן שאטלים לאזורי התעסוקה. אני מאמין שרק תחבורה ציבורית משולבת רכבת-אוטובוסים-שאטלים תיתן מענה תחבורתי אמיתי ושלם לרעננה ולתושביה".


חשבנו שיעניין אותך גם...
נתפס משלוח אלמוגים לא חוקי לבעל חנות בצפון
נתפס משלוח אלמוגים לא חוקי
סמנכ"ל פיתוח עסקי חדשה לה.ל.ר
הדואר בא היום
מהסקווש לאוניברסיטה
45 פולשים בנגב התפנו עצמאית
כתב אישום בגין רצח צעיר בקריות
חוזרים ללימודים
אישום: התחזה לאחר וסחט באיומים
אישום: התחזה לאחר וסחט באיומים