רעננה

"האחריות שלי על תושבי העיר רעננה לא נעצרת בחינוך ובתברואה"

כך הגיב ראש עיריית רעננה זאב בילסקי לסירוב של משטרת ישראל לבקשתו להציב מצלמות רמזור ברעננה. המשטרה: "אכיפת עבירות תעבורה מסכנות חיים צריכה להישאר בסמכות משטרת ישראל"

חדשות | זאב גולדשמיט 11/01/2018

משטרת ישראל סירבה לאחרונה לבקשת ראש עירייתרעננה, זאב בילסקי, להציב מצלמות רמזור בעיר. הפנייה של בילסקי הופנתה למפכ"ל, רוני אלשיך, והעירייה הבהירה שהיא מוכנה לקחת על עצמה את מימון התקנת המצלמות על מנת להילחם ביתר שאת בתאונות הדרכים בעיר.

הפנייה הראשונה של בילסקי הייתה בחודש מאי, וכעבור כשלושה חודשים התקבלה תשובה ממשטרת ישראל שאכיפה של עבירות מסכנות חיים צריכה להישאר בסמכות המשטרה.

בילסקי לא הסתפק בכך, וניסה בכל זאת להעביר את הסמכות אליו כדי להלחם בעבירות של חצייה באור אדום. על פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בעשור האחרון אירעו בתחום השיפוט של רעננה שמונה תאונות דרכים קטלניות, ומבין 956 הנפגעים בתאונות נפצעו 44 בני אדם באורח קשה.

"ברעננה, בה מתגוררים כ-85 אלף תושבים, יש רק מצלמת רמזור משטרתית אחת. בשנים האחרונות הצבנו ברחבי העיר מצלמות חנייה והן הצליחו להפחית משמעותית את החניה במקומות מסכני חיים. כעת אנו רוצים לטפל גם בתופעה זו הפוגעת בחיי אדם ולהפחיתה בהתאם", אמר בילסקי.

בילסקי הציע שהמשטרה תערוך ניסוי בפיקוחה על רקע האישור שהכנסת נתנה בשנים האחרונות לרשויות בחקיקה להגביר את פעילותן בתחום התנועה, עם אישור להציב מצלמות בנתיבי תחבורה ציבורית ואישורים לפקחים עירוניים לאכוף עבירות של רוכבי אופניים חשמליים.

"האחריות שלי על תושבי העיר רעננה לא נעצרת בחינוך ובתברואה", אמר בילסקי. "הרבה שנים שאני עוסק במאבק בתאונות דרכים. עשיתי את זה כראש עיריית רעננה, עשיתי את זה כשהייתי בכנסת. אני סבור שאלה דברים שאפשר למנוע. זו לא גזירת גורל. אנחנו לא חייבים להוביל לקבר למעלה מ-350 איש מידי שנה, יותר מכל חללי מערכות ישראל. נסיעה באור אדום היא כמו רולטה רוסית ומצלמת יכולה לתת מענה".

ממשטרת ישראל נמסר: "במסגרת המאבק המתמשך בתאונות הדרכים, משטרת ישראל פועלת כל העת לשדרוג האכיפה, הגברתה ומיקודה בעבירות תנועה מסכנות חיים. הצעתו של ראש העיר נבחנה בכובד ראש ע״י הגורמים המקצועיים במשטרת ישראל, ועמדתנו היא כי אכיפת עבירות תעבורה מסכנות חיים צריכה להישאר בסמכות משטרת ישראל. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנושא חשוב זה, בשיתוף עם יתר הגופים העוסקים במלאכה, מתוך מחויבות מלאה לשמירת חיי אדם, מניעת תאונות דרכים ושינוי תרבות הנהיגה במדינת ישראל".

zgoldshmiet@gmail.com
חשבנו שיעניין אותך גם...
עולים על מדים
הרוג בשריפה בקריות
המרכז הגאה ייבנה מחדש ויוגדל
אישה נהרגה בתאונה באשדוד
בוטיקלמן ברמת השרון
"בוטיקלמן" ברמת השרון
פנס ראשון - הפנינג חברת החשמל ומוזיאון נחום גוטמן לאמנות
'הפנס הראשון'
מאות משפחות יקבלו סלי מזון לחג
מאות משפחות יקבלו סלי מזון לחג
אבי קמינסקי ורעות אמסלם בכנס ההסברה. מנסים להרגיע
"אנחנו לא נצליח לעמוד בדרישות המוגזמות האלו"