רעננה

הורים ברעננה: לפתוח גן ילדים דתי בקריית שרת

לרגל פתיחת הרישום לגני הילדים ברעננה התארגנה קבוצת הורים שדורשת מהעירייה לפתוח גן ילדים דתי בשכונת קריית שרת, שייתן מענה לילדי מערב העיר. העירייה: "הגן ממ"ד החדש שנפתח בשכונת נווה זמר מרכז את ילדי שכונות מערב העיר"

העיר שלי | זאב גולדשמיט 11/01/2018

קריית שרת היא מהשכונות הוותיקות ברעננה, שמאכלסות גם תושבים דתיים. בעבר היה בשכונה גן דתי, אבל הוא נסגר בשל מיעוט נרשמים. כעת, עם תחילת הרישום לגני הילדים לשנת הלימודים הבאה הנושא התעורר מחדש ותושבי השכונה מבקשים מהעירייה לפתוח באזור גן דתי, שיפתור בעיה לכלל תושבי מערב העיר הדתיים.

לאחרונה, התארגנה קבוצת הורים דתיים בדרישה להקמת גן עירוני דתי במערב העיר. הורים התבקשו למסור מי מעוניין ולאיזו שכבת גיל, על מנת שיוכלו להיערך בפניה מסודרת לעירייה.

בהודעה תחת הסיסמה "לא מוותרים", מספרים נציגי השכונה, שלאחר שנפתח השנה גן דתי בנווה זמר, כעת קמה התארגנות להקמת גן דתי עבור תושבי קריית שרת, שיכון פרץ, לב הפארק, קריית גנים, רום אלפיים, נאות עוזי, כפר בתיה ואיזור 2005. לטענת ההורים, בכל האזור של מערב רעננה נחוץ יותר מגן דתי אחד שיספק את צרכי התושבים לשכבות גיל: טרום טרום חובה, טרום חובה וגן חובה.

אם שמבקשת לשלוח את בנה לגן דתי היא רחלי סומך שטרן, תושבת קריית שרת מזה ארבע שנים: "יש לי ילד בן שנתיים וחצי, שאני מבקשת לרשום אותו כעת לגן עירוני דתי, וזה ממש עצוב שאין בכל השכונה גן דתי. מה שקורה בפועל זה שילדי קריית שרת מתפזרים בכל העיר".

רחלי הוסיפה: "אני יודעת שיש הורים שפנו לעירייה ופועלים מזה זמן רב להקמת גן עירוני דתי בקריית שרת, אבל בינתיים לא שמעתי בשורה. הרישום לגני ילדים מתחיל ב-17 בינואר והזמן דוחק. השכונה שלנו מלאה במסורתיים, בדתיים וגם בחילונים שמעוניינים לשלוח את ילדיהם לגן דתי. אני מבקשת מהעירייה שיעשו מאמץ לפתוח פה גן דתי כבר בשנה הקרובה".

חוסר התחשבותחבר מועצת העיר, עו"ד אלי אלוש: "אני מקבל פניות רבות מהורים שמתגוררים בקריית שרת ובמערב העיר שמתלוננים שאין להם אפשרות לשלוח את ילידיהם לגן דתי. אני פועל להסדרת העניין החשוב הזה , כפי שפעלתי עם תנועת הנוער עזרא. אני סבור שיש פה טעם לפגם שתושבים שגרים במערב העיר צריכים בכלל להתארגן לצורך קבלת שירות שהם זכאים לו בזכות ולא בחסד. זה אבסורד ולא שוויוני שרק בשכונת נווה זמר יש גן דתי.

"בקריית שרת יש קהילה דתית רבה ואין להם דרך לשלוח את הילדים לגן מרוחק. אני מצפה מהעירייה לפעול מיידית למציאת פתרונות לבקשת ההורים. אני רואה מגמה של חוסר התחשבות ואפילו יחס של ניכור מגורמים מסוימים בעירייה לצרכים של הציבור הדתי. בכול מקרה, אני מקווה שנקבל אוזן קשבת יותר אצל ראש העיר הבא שייבחר בבחירות הקרובות".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "עיריית רעננה מציבה את נושא החינוך בראש סדר העדיפות העירונית ודואגת למכלול פתרונות עבור כל הזרמים בחינוך. גן הממ"ד בקריית שרת הועבר לגן ממ"ד חדש שנפתח בשכונת נווה זמר, אשר מרכז את ילדי שכונות מערב העיר. על ידי איחוד ילדי הגנים מכל שכונות מערב העיר התאפשרה פתיחת הגן, המחייבת מספר מינימום של ילדים. פתיחת גן ממ"ד נוסף בשכונה, תישקל בהתאם לנתוני הנרשמים".חשבנו שיעניין אותך גם...
זיו כהן תלמיד עירוני ב שייצג באולימפיאדת הפיזיקה
אולימפיאדת הפיזיקה הבינלאומית
מקום שני בתחרות יזמות לצעירים מנתיבות
מקום שני בתחרות יזמות לצעירים מנתיבות
קטינה הותקפה מינית ברמת השרון
אגם רודברג בשמלה של אייזן שטיין
מסיבת הרווקות של אגם רודברג
נבחרת עיריית רעננה. מקום ראשון בפלייאוף התחתון
מייצגים את העירייה בכבוד
המתנדבים שמשתייכים לאיחוד הצלה
בצפת מתאמנים בשגרה ומוכנים לחירום
מהפכת הדור החדש?
מהפכת הדור החדש?
מגיע עם חגורת נפץ לסניף
"מגיע עם חגורת נפץ לסניף"