רעננה

מתרעננת בטבלה

הפועל רעננה גוברת על אשקלון ומשפרת את מעמדה בתחתית הטבלה. החלוץ מוחמד שכר מסביר מה הביא את הניצחון, משוכנע שקבוצתו תישאר בליגה ומחכה לשער הראשון שלו העונה

ספורט | זאב גולדשמיט 18/01/2018

בהפועל רעננה חגגו השבוע ניצחון משמעותי על יריבתה לתחתית, הפועל אשקלון (0:1), מה שהשכיח במעט את התבוסה ביום רביעי שעבר למכבי חיפה (3:0). כעת רעננה שממוקמת במקום ה-12, פתחה פער של ארבע נקודות מאשדוד, שנמצאת מקום אחד מתחתיה, והישוותה את מספר נקודותיה לזה של אשקלון (16 נק').

מתברר שרעננה כבשה שער ראשון אי פעם נגד אשקלון בליגת העל, מה שהפתיע אפילו את המאמן מנחם קורצקי. איש המשחק וכובש השער, מוחמד עלי קאמרה, זכה לשבחים במועדון על יכולתו, והיה קרוב לכבוש גם שער שני. קאמרה (19) הוא בלם הנבחרת הצעירה של גינאה, שחתום לחמש שנים. קאמרה הגיע מקבוצת הורויה, האלופה בשנתיים האחרונות. בנוסף, רעננה החתימה את השוער הבוליביאני, גיירמו ויסקרה ברוקנר (25) לתקופה של שנתיים וחצי. הוא יחליף את הסלובקי, תמאש קושיצקי, שלא הרשים ושוחרר. קורצקי מעוניין עדיין להתחזק בחלק הקדמי. במועדון בוחנים להחזיר את יובל שבתאי ממכבי פ"ת, ורק שכרו הגבוה מקשה על סיכום. גם שמם של מוחמד כאליבת ושלומי ארבייטמן הוזכרו כאפשרות. מעמדו של ג'ורדן פושה מתנדנד. עדיין לא ברור אם עמנואל מאיוקה, שטרם שיחק והרשמתו לא הושלמה, ישאר.

"השגנו ניצחון מאוד משמעותי על אשקלון. ידענו שזה קרב על שש נקודות, וההכנה של מנחם קורצקי למשחק הייתה נהדרת. כל שחקן ידע מה מצפים ממנו ונתנו מעצמנו הכל" אמר השבוע החלוץ מוחמד שכר.

- מוחמד, מדוע לא נתתם מעצמכם ככה גם במשחק הקודם נגד מכבי חיפה?

"בהפסד למכבי חיפה אנחנו אשמים. עשינו שגיאות שלא התאימו לנו, למרות שהמשחק היה שקול. אבל זה מאחורינו. התאפסנו וחזרנו לעצמנו מהר מאוד. בכלל, כבר חודשיים שאנחנו מציגים יכולת טובה".

- מה עשה את ההבדל בניצחון על אשקלון?

"נגד אשקלון עמדנו כמו שקורצקי ביקש מאיתנו, והכי חשוב שלא עשינו טעויות. אני חושב שהניצחון על אשקלון הוא החשוב ביותר שלנו העונה".

- מה תוכל לספר על כובש השער, מוחמד עלי קאמרה?

"גם אני לא יודע עליו יותר מדי. הוא בלם פיזי, גבוה, משחק חזק. מבחינה מקצועית יש לו פוטנציאל להיות שחקן מאוד בולט ומעניין בליגת העל. יכול להגיע לרמות הגבוהות".

- איזה הפועל רעננה נראה בהמשך העונה?

"יותר לא נהיה נחמדים. הניצחון על הפועל אשקלון הוכיח שאנחנו קבוצה שקשה לשחק נגדה. בתחילת העונה הפסדנו כמה משחקים והתקשורת מיהרה להוריד אותנו ליגה, אבל אנחנו כאן כדי להוכיח שאנחנו נשאר".

- נעלבת כשכבר הספידו אתכם?

"לא נעלבתי. ככה זה בארץ, לא מתייחסים לקבוצות הקטנות. אנחנו נשתיק את כל מי שהספיד אותנו. הפועל רעננה לא תרד העונה".

- מה יהיה השבוע עם בני יהודה?

"בכל משחק אנחנו באים לקחת נקודות. אם נשחק את המשחק הטוב שלנו, נביא את הנקודות גם מול בני יהודה, שהיא באמת יריבה חזקה. נבוא בכל הכח כדי להמשיך במומנטום".

- מדוע הפועל רעננה לא קבוצה שמתייחסים אליה ברצינות?

"לצערי, התרגלו כאן שהתקשורת מתייחסת לקבוצות הגדולות, ופחות לקטנות. זה לא יחס הוגן, אבל לנו זה לא מפריע. אנחנו עושים את העבודה שלנו, וברגע שנמשיך להצליח יתייחסו גם להפועל רעננה".

- המאזן שלך הוא אפס כיבושים. מתי תחזור להבקיע?

"האמת, אני קצת מאוכזב מעצמי. לצער,י עוד לא הבקעתי העונה, אבל אני אתן את כמות השערים שלי. מחכה לשער הראשון ואז הכל יפתח".

- מה קורה לג'ורדן פושה. גם הוא לא ממצליח למצוא את הרשת?

"פושה שחקן מצוין, פחות הולך לו, אבל הוא חלוץ טוב. כמו שאמרתי עלי, כשהוא יבקיע אז הכל יפתח. צריך להיות אופטימי".

חשבנו שיעניין אותך גם...
שיחקו אותה
אחוז ניכר מהאוכלוסייה מעוניין בטיפולים קוסמטיים על בסיס קבוע
כיצד לבחור את הקוסמטיקאית המושלמת עבורך?
הטיש הגדול
רעננה חגגה את יום ירושלים
יורם אברהם מעניק מגן הוקרה לאסנת סטוצינר
והאוסקר הולך ל- מוסינזון
בגלל פיצוץ צינור: תושבים מנותקים מחשמל ומים מס ימים
בגלל פיצוץ צינור: תושבים מנותקים ממים ומחשמל מס' ימים
ממשיכה בעבודה
תאונות בדרכים - לא עומדים ביעד
חברי להקת קולית יחד עם מושיק גלאמין ראש עיריית כפס רפי סער ויונית חיון הבית של רונית
עשור לפסטיבל אקומוגלי