רעננה

"אסור לנו לעבור לסדר היום ולאפשר הדרת נשים מכל סוג שהוא"

מ"מ וסגנית ראש עיריית רעננה, סימה פרי, המכהנת כיו"ר איגוד נבחרות ציבור ברשויות המקומיות, קוראת לקיים דיון דחוף בוועדת החוץ והביטחון בנושא ההתבטאויות נגד מינויה של רס"ן ט' למפקדת טייסת

העיר שלי | זאב גולדשמיט 21/01/2018

מ"מ וסגנית ראש עיריית רעננה, סימה פרי, המכהנת כיו"ר איגוד נבחרות ציבור ברשויות המקומיות, קוראת לקיים דיון דחוף בוועדת החוץ והבטחון ובוועדה למעמד האישה לגבי אמירות שהושמעו בשבוע החולף, לגבי מינויה של רס"ן ט' כמפקדת טיסת בחיל האוויר. פרי וחברות הנהלות האיגוד קוראות להוקיע את ההתבטאויות.

"רס"ן ט', טייסת תובלה, הועלתה בדרגה לסגן אלוף, נבחנה על פי כישוריה יכולותיה והישגיה לאורך השנים כטייסת, ללא הבדל מגדרי, ונבחרה על ידי מפקד זרוע האוויר, האלוף עמיקם נורקין, לתפקיד החשוב", כתבה פרי לראש וועדת החוץ והביטחון חה"כ אבי דיכטר וליו"ר הוועדה למעמד האישה, חה"כ עאידה תומא סלימן.

פרי הוסיפה: "במקביל מינה האלוף נורקין גם את רס"ן מ', בקרית טיסה מוטסת במקצועה, לפקד על יחידת השליטה במטה המבצעי. גם מ' תועלה לדרגת סגן אלוף, ובכך תהיה הבקרית הראשונה שמגיעה לדרגה הבכירה.

"דברים אלו מצטרפים לרשימת הישגים מתארכת המקרבת את השוויון המגדרי ההכרחי בישראל. עם זאת להפתעתנו ולצערנו, מתברר כי אין הסכמה לגבי החשיבות הרבה בהשגת השוויון המגדרי בישראל. להפך, יש הרואים בכך דבר שיש להילחם בו ולעצרו.

"אנו, חברות איגוד נבחרות הציבור ברשויות המקומיות בישראל, המייצגות את כלל חברות המועצות ברחבי הארץ, הנלחמות מידי יום ביומו לשמירה על מקומן של נשים במרחב הציבורי, מעודדות נשים לשאוף גבוה ולממש את יכולותיהן, יוצאות כנגד האמירות הקיצוניות, על ידי מנהיגים המקובלים בציבור שלהם הממשיכים להחזיק בתפיסות מיושנות ופטריארכליות, שמקומה של האישה נשאר במטבח.

"אמירות מסוג זה, אשר הושמעו עם היוודע דבר מינויה של רס"ן ט' למפקדת טייסת תעופה בחיל האוויר הישראלי, לא רק שהן שוביניסטיות ואינן מכבדות את יכולותיהן של נשים להגיע לכל עמדה בכירה ככל שתהיה בהתחשב ביכולותיהן וכישוריהן, הן מעמיקות את השסעים בחברה הישראלית, ועל כן יש להקיא מתוכנו מנהיגות זו.

"אסור לנו לעבור לסדר היום ולאפשר הדרת נשים מכל סוג שהוא, המשקפת דעות מסוכנות מתקופות חשוכות.

"על כן, אנו פונות אליך לקיים דיון בנושא זה בוועדה לקידום מעמד האישה שאת עומדת בראשה, לחזק את ידי הרמטכ"ל ולצאת באמירה חד משמעית המוקיעה אמירות כאלה, מעלה על נס את מינויה של מפקדת הטייסת הראשונה ומעודדת נשים לשאוף גבוה, להתמודד על תפקידים מכל סוג שהוא ולהמשיך לשבור את תקרת הזכוכית בכל תחום ובכל מקום".


חשבנו שיעניין אותך גם...
לימודי תעודה
לימודי תעודה – מסלולים אפשריים
הולכים לקואליציה
סיגריה הובילה למעצרו של חשוד בפריצה
"ביקור התזמורת"
אזרחות כבוד לראש היחידה להתיישבות
'עמיקם היה כיפת הברזל של העוטף'
יתוש הטיגריס האסיאתי
שני חולים בנגיף הזיקה נדבקו בעודם שוהים בתאילנד ובצפון אמריקה ואובחנו בישראל
ממשיכים בחידוש השכונות הוותיקות
ממשיכים בחידוש השכונות הוותיקות
יובל שרף בקמפיין חדש
יובל שרף בקמפיין חדש