רעננה

חברי מועצת העיר רעננה יבחרו את מחליפו של בילסקי

בילסקי צפוי לעזוב את תפקידו בתחילת אפריל. ראש העירייה הזמני יבחר על פי חוק ברוב של כל חברי המועצה ובהצבעה גלויה. כיוון שישנם 19 חברי מועצה, רוב משמעותו תמיכה של עשרה חברים לפחות. כל חבר מועצה רשאי להגיש מועמדות. במערכת הפוליטית בעיר מגיבים על ההודעה

פוליטיקה מקומית | זאב גולדשמיט 22/01/2018

בעקבות הודעתו של שר האוצר, משה כחלון, לפיה זאב בילסקי הוא המועמד שלו לתפקיד יו"ר מטה הדיור הלאומי, צפויה רעננה בעוד כחודשיים לבחור ראש עיריה חדש לתקופה של מספר חודשים (עד לבחירות הרישמיות בסוף אוקטובר). הפעם לא התושבים יבחרו את ראש העירייה הזמני, אלא חברי מועצת העיר יבחרו אחד מטעמם.

בילסקי צפוי לעזוב את תפקידו בתחילת אפריל, כך שמסתמן שלקראת סוף חודש מרס תתקיים הצבעה במועצת העיר לגבי מחליפו. את מקומו של בילסקי, שיפרוש ממועצת העיר, צפוי למלא במועצה עד לבחירות הרשמיות באוקטובר, מרסלו גל, שהוא הבא בתור בסיעה של בילסקי.

ראש העירייה הזמני יבחר על פי חוק ברוב של כל חברי המועצה ובהצבעה גלויה. כיוון שישנם 19 חברי מועצה, רוב משמעותו תמיכה של עשרה חברים לפחות. כל חבר מועצה רשאי להגיש מועמדות.

מה קורה אם שום מועמד לא יקבל רוב? במקרה כזה מקיימים ביום שלמחרת הצבעה שנייה, ויש להשיג רוב של למעלה ממחצית קולות חברי המועצה המצביעים. אם גם אז שום מועמד לא קיבל רוב, תתקיים הצבעה שלישית, וכן הלאה.

תגובות ראשונות למינוי של בילסקיסגנית ומ"מ ראש העירייה, סימה פרי, הגיבה אמש (ראשון) לידיעה על מינוי של בילסקי ואמרה: "זאביק עדכן אותי היום על החלטתו. אני מאחלת לו הצלחה רבה בתפקידו החדש. אני לומדת את הנושא ומשמעויותיו. אין ספק שהבחירות יהיו מעניינות".

יו"ר ועדת מישנה לתיכנון ובנייה איתן גינזבורג: "אני מברך את חברי הטוב, זאביק בילסקי על המינוי לתפקיד יו"ר מטה הדיור הלאומי. לאחר שעבדתי במחיצתו במשך קרוב לעשרים שנים, אני סבור שאין ראוי ומתאים ממנו למשימה שהיא אולי החשובה ביותר כיום לאזרחי ישראל, הורדת מחירי הדיור. אני מודה לו בשם כל תושבי רעננה על שנים ארוכות של עשייה למען העיר, ומיצובה כעיר המובילה בישראל ורואה עצמי מחויב להמשיך את דרכו ולפעול להמשך קידומה ופיתוחה של העיר רעננה".

תגובות מהמערכת הפוליטית להחלטתו של זאב בילסקי לעבור לתפקיד ראש מטה הדיור הציבורח
סגנית ראש העיר רונית וינטראוב: "זאביק עשה רבות למען העיר רעננה, ואני מאחלת לו ולמדינת ישראל הצלחה בתפקידו. אני מתחייבת בכוח הניסיון והתמיכה הציבורית שלי להתרכז בתקופה זו בשמירה על יציבותה של רעננה ורציפות השירות לתושבים".
חברת המועצה מטעם סיעת מר"צ דבי סלוצקי: "מאחלת לבילסקי בהצלחה".
חבר המועצה, ניר קריסטל, שהקים רשימה חדשה בשם "רעננים" ושוקל להתמודד לראשות העירייה: "זאביק איש ביצוע מהמעלה הראשונה. אני מאחל לו הצלחה מכל לבי בתפקיד החשוב שלקח על עצמו ובטוח בהצלחתו. מקווה שכל מועצת העיר יחד תגלה בגרות בתקופה רגישה זו של שנת בחירות, כדי לוודא תפקוד תקין של העיר למען תושבי רעננה היקרים לנו כל-כך".
חבר המועצה חיים ברוידא: "רעננה הייתה מאז ומעולם הבית שלי. לצערי דווקא ילדינו נאלצו לעקור ממנה, מאחר שהנהגת העיר הזניחה משך שנים עיסוק במציאת פיתרונות דיור לדור הבא. ישנה בי אכזבה, כי בחירות לרשות מקומית, הינן בגדר חוזה והתחייבות רשמית בין התושבים למועמד, שהם העניקו לו זכות גדולה להנהיג אותם. עצוב להיווכח כיצד מתירים בחטף כל אחריות ונאמנות לדרך. מנגד, אסור שמהלך כזה ירחיק ציבורים רבים וטובים מהמרחב הציבורי והעשייה האזרחית. זו העת בה כל אחד מאיתנו יכול לומר כי מגיע לנו יותר.
"פרישה לא מתוכננת של ראש מערכת בכל ארגון, ודאי ברשות מקומית, יוצרת כאוס שמקרין על העוסקים במלאכה ברשות כמו גם על כלל תושבי העיר. כנבחר ציבור המצוי כבר שנים רבות בנבכי הקהילה והפוליטיקה בעיר, אני מתחייב לעשות הכל כדי להקטין את הנזק התדמיתי והסחרור הצפוי אליהם אנו עתידים להיקלע, כתוצאה מאותם מחטפים, תכסיסים ותחבולות פוליטיות.בסופו של יום, אני מאמין שנעבור את משבר האמון הזה מחוזקים".

חבר המועצה מטעם הסיעה הדתית המאוחדת, חיים גולדמן: "זאב בילסקי הוא אדם עתיר ניסיון ניהולי וציבורי. אני מאחל לו בהצלחה בתפקיד החשוב למדינת ישראל ולחברה כאן".
חברת המועצה מטעם מהסיעה הדתית המאוחדת, דרורה כהן: "זאביק תרם רבות לרעננה. כעת ניתנת לו ההזדמנות לטפל בנושא חשוב מאוד, שנוגע לכלל הציבור בישראל, הדיור לצעירים. מפרגנת ומאחלת לו שיצליח לטובת כולנו. אין מקום לגנות את עזיבתו המוקדמת. כל אדם והבחירות והשיקולים שלו. במיוחד אחרי שכבר הכריז על כך שאין בכוונתו להתמודד לקדנציה נוספת".
חבר המועצה מטעם הסיעה הדתית המאוחדת, אלי אלוש: "הופתעתי לשמוע שראש העיר מונה לתפקיד ראש קבינט הדיור. מדובר בתפקיד ממלכתי ומשמעותי, דבר שייאלצו לפנות את תפקידו בעירייה בטרם תסתיים הקדנציה במלואה. יחד עם זאת, ראיתי לנכון לברכו על המינוי ולאחל לו המשך הצלחה בדרכו החדשה והמכובדת. בילסקי הודה לי על ברכתי. כעת מוטל עלינו, חברי מועצת העיר, לפעול באחריות יחדיו לבחירת מחליף ראוי למען תושבי רעננה היקרים".
רון סגל, יו"ר הנהגת ההורים ששוקל להתמודד לראשות העיריה: "זאב בילסקי ישלים עם פרישתו למעלה מעשרים שנה בראשות עיריית רעננה, שנים בהן פרחה העיר, שגשגה והפכה לשם דבר. אני מאחל לו בהצלחה בתפקיד החשוב שקיבל על עצמו, תפקיד המהווה משימה לאומית-חברתית מהמעלה הראשונה. הצלחתו, הצלחתנו. הפנים כעת לבחירות 2018, לבחירת ראש עירייה חדש, שיהיה מסוגל לקחת את רעננה שכל-כך חשובה לכולנו, לקראת האתגרים הגדולים העומדים בפניה".
איתן גליק, התמודד לראשות העיר : "מר בילסקי קיבל החלטתו, ומה שנשאר לי זה לאחל לו הצלחה בתפקיד הקשה שהוא לקח על עצמו. אני חושב שכל תושב בעיר מבין שתם עידן בילסקי בעיר, וכי העיר זקוקה, היום יותר מאי פעם, לראש עיר שיביא רוח חדשה, אנרגיה חדשה, וחשיבה שונה. מרבית התושבים התאכזבו מהקיבעון המחשבתי בו הייתה נתונה העיר בארבע השנים האחרונות, קיבעון שנתמך ללא עוררים ע"י אותם חברי המועצה שתמכו כמעט בכל החלטה שהובאה למועצת העיר (אותם אלו שכעת רוצים להיבחר במקום בילסקי, ויסבירו לנו איך הם יביאו את השינוי). אלו שתמכו, באי שקיפות בישיבות המועצה, בניצול אינסופי של כל עליה אפשרית בארנונה, במערכת הקנסות הדרקונית ... ועוד. המרוץ לראשות העיר יחל מיד לאחר עזיבת בילסקי, ואני משוכנע שתושבי העיר ידעו לבחור בזה שיביא את הרוח החדשה ואת החזון הנדרשים כיום לעיר".


חשבנו שיעניין אותך גם...
שבוע של פעילויות לכל המשפחה
רצוא ושוב
'רצוא ושוב'
דואגים לביטחונם
 שלב השאלה הזהה
שלב השאלה הזהה
רמת השרון ערוכה לשנת הלימודים
שודדי עתיקות נתפסו מנפצים עתיקות
שודדי עתיקות נתפסו מנפצים עתיקות
סדר טו בשבט בגרעין התורני
פצועה בהתהפכות רכב בכפ"ס