רעננה

"זה אתגר מספר אחת במדינת ישראל"

זאב בילסקי, ראש עיריית רעננה, התראיין בגל"צ בעקבות ההודעה לפיה הוא המועמד של שר האוצר לתפקיד יו"ר מטה הדיור הלאומי. בילסקי: אעשה כמיטב יכולתי שיהיו פה דירות, שהצעירים יוכלו להישאר פה, שמשפרי הדירות יוכלו לשפר את מצבם

חדשות | זאב גולדשמיט 22/01/2018

לאחר שאמש (ראשון) התפרסם בעקבות ציוץ בטוויטר של שר האוצר משה כחלון כי זאב בילסקי, ראש עיריית רעננה, הוא המועמד שלו לתפקיד יו"ר מטה הדיור הלאומי התראיין הבוקר בילסקי בנושא בגלי צה"ל.

בילסקי: "שר האוצר פנה אליי והיו לנו שיחות בעניין. זה אתגר מספר אחת במדינת ישראל, וזה משפיע על הרבה דברים. אני מקווה שאפשיל שרוולים ובעוד מספר חודשים אכנס לתפקיד, ואעשה כמיטב יכולתי שיהיו פה דירות, שהצעירים יוכלו להישאר פה, שמשפרי הדירות יוכלו לשפר את מצבם. נעשה הכל כדי שזה יצליח.

"לפני מספר חודשים הודעתי שלא אתמודד לקדנציה נוספת ברעננה. כנראה בעקבות זה הגיעה ההצעה. בעוד מספר חודשים כאשר יוסדרו כל העניינים, אני אכנס לתפקידי במשרד האוצר, ומועצת העיר תבחר את מי שיכהן מספר חודשים ולקראת סוף השנה תהיינה בחירות כלליות ויבחר ראש עיר לרעננה".

כל מי שהיה לפניך לא הצליח להוריד את מחירי הדיור. מדוע שתרצה את התפקיד הזה?

"חברים טובים שלי מאתמול בלילה שאלו אותי האם 'השתגעתי'. אבל זה אתגר. כל חיי אני בפעילות ציבורית, בכנסת ובסוכנות היהודית. הקדשתי את חיי למדינה. היום זאת השליחות החשובה ביותר. אני מאמין שעם הגיבוי של שר האוצר וממשלת ישראל וחברי ראשי הראשויות, נוכל יחד לצמצם את הבירוקרטיה, להביא יותר דירות לשוק, לחתוך את הבירוקרטיה. ברעננה יש ועדה עצמאית. תוך עשרה חודשים אישרנו פה תוכנית של 1500 יחידות דיור. את מה שעשינו ברעננה אפשר לעשות במדינת ישראל. תוכנית לא צריכה להימשך שבע שנים, אלא תקופת זמן קצובה. אם הועדות המחוזיות והמקומיות יעשו את העבודה, ונחתוך את הבירוקרטיות, נוכל להוציא לשוק עוד עשרות ומאות אלפי דירות, שיתנו מענה לאחת הבעיות הכי כואבות המדינה".

ב-2015 אביגדור יצחקי העריך , שעד סוף 2017 מחירי הדירות ירדו ב 15 אחוזים. מה אתה מעריך שיקרה בשוק?

"אני לא יכול לקבוע תאריכים. מבטיח שאלמד מהר מאוד את הנושא ואעבוד קשה. אם יעזרו לי, יתמכו בי ולא יערימו מיכשולים, נתחיל לקצץ את הבירוקטיות. ממילא, 93 אחוזים מהקרקעות הן בידי מינהל מקרקעי ישראל. אפשר לעשות תהליכים מהירים כדי לנראה אור בקצה המנהרה".

חשבנו שיעניין אותך גם...
איך לשמור על ערך הרכב לפני מכירתו?
איך לשמור על ערך הרכב לפני מכירתו?
חוזרים ללימודים
עלייה בחולים בקדחת מערב הנילוס
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
אומרים "לא לאלימות"
שלושה נרצחו תוך שעתיים בלוד
תרגום סימולטני
דברים שחייבים לדעת על תרגום סימולטני
דני בר, מדריך טיולים בחול
נהנים יותר וחוסכים בטיולי חו"ל