רעננה

ניר קריסטל מציע שראש העירייה הזמני שיבחר לא יהיה מחברי המעוצה שיתמודדו לתפקיד באוקטובר

ההצעה מגיעה בעקבות עזיבתו הצפויה של ראש עיריית רעננה זאב בילסקי את תפקידו, ולקראת ההחלטה על מ"מ זמני שתהיה במסכות המועצה. קריסטל עצמו, שהצהיר בעבר כי הוא שוקל התמודדות לתפקיד בבחירות שיתקיימו באוקטובר 2018, הודיע כי לא יציע עצמו לתפקיד מ"מ זמני

פוליטיקה מקומית | זאב גולדשמיט 24/01/2018

ההודעה בדבר עזיבתו של זאב בילסקי את תפקידו כראש עיריית רעננה לטובת תפקיד י"ר מטה הדיור הלאומי, והעובדה שבעוד כחודשיים תצטרך מועצת העיר לבחור את מי שיישא בתפקיד עד הבחירות באוקטובר 2018 הכניסה השבוע את המערכת הפוליטית בעיר לסחרור. במכתב ששלח חבר המועצה ניר קריטסל לחברי המועצה הוא מציע שלתפקיד ייבחר מי מבין חברי המעוצה שלא מתכוון להתמודד לתפקיד בבחירות.

"שנת בחירות היא מטבעה שנה מורכבת, שנה של התארגנויות פוליטיות, שנה בה כל צד/ גוף פוליטי/ סיעה, מנסים להגדיל את כוחם לקראת הבחירות הבאות. בחירות הן שיאו של אירוע שלטוני לא פשוט לכל רשות מקומית, שחווה סוג של טלטלה / אי יציבות מסוימת במהלך "שנת הבחירות" ובמיוחד ככל שמועד הבחירות קרב", כותב קריסטל ומוסיף "...שנת בחירות מחייבת אותנו, חברי מועצת העיר ובכלל זה את ראש העיר ובעלי התפקידים הראשיים בעירייה, לעשות ככל הניתן כדי לשמור על יציבות, כדי לשמור על תפקוד תקין של העירייה, לשמור על אווירת יציבות ומסגרת עבודה תקינה ואוהדת לעובדי העירייה, לשמור על מסגרת התקציב כפי שהוגדרה ואושרה במועצת העיר ללא חריגות תקציביות. וזוהי משימה לא פשוטה.
על אחת כמה וכמה, משימה זו הופכת קשה ומורכבת, כאשר ראש העיר אשר יעמוד/תעמוד בראש המערכת, אמור/ה להיות ראש עיר זמני/ת, מעין ממלא/ת מקום זמני/ת עד למועד הבחירות..".

בהתאם לכך מבקש קריסטל להציע לחברי המועצה כי הם יבחרו נבחר כולם יחד "במועמד/ת מקרב חברי המועצה, אשר אין בכוונתו/ה להתמודד על תפקיד ראש העירייה הבא של רעננה בבחירות של 30.10.18".

קריסטל מוסיף ומסביר כי הצעתו נובעת מן הטעם שמועמדים אשר רואים עצמם כמתחרים על תפקיד ראש העירייה הבא של רעננה, בבחירות של 30.10.18, יידרשו להקדיש את כל מאמציהם ומרצם לטובת ההיערכות לבחירות והמרוץ לראשות העירייה. כל מתמודד לראשות העירייה, שייכנס לתפקיד של ראש עירייה זמני, יידרש באופן טבעי לחלק זמנם בין ניהול ענייני העיר, לניהול קמפיין הבחירות. מן הסתם, תשומת הלב, לא תהיה מופנית כל כולה לענייני העיר. מאידך, יש, לדבריו, להביא בחשבון כי כניסתו של ראש עירייה זמני משמעה תהליך של למידה, התארגנות ועוד שגם הם אורכים זמן יקר.

מתוך המכתב: "לכל היותר יעמדו לידי ראש עיר זמני/ת רק 7 חודשים ובתוך זה כלול גם קמפיין בחירות, ומכאן שלקיחת אחריות זו על ידי מועמד/ת לראשות העירייה בבחירות 30.10.18, תהיה בבחינת חוסר אחריות ועוול כלפי תושבי רעננה אשר בחרו אותנו לנהוג באחריות למענם, בנכס החשוב להם ביותר, איכות חייהם בעיר מגוריהם".

קריסטל מתייחס לכך שחברי המועצה יתקשו להגיע למועמד מוסכם לתפקיד מ"מ הזמני, "לא, איני תמים, כאשר אני מציע הצעה זו שהיא לא פשוטה ליישום וחלק מן הקוראים ודאי חושבים באופן די טבעי....הרי לא נצליח להסכים על מועמד, הרי יש חילוקי דעות גם כך בין סיעות פוליטיות ועוד. הצעתי מציבה בפנינו אתגר מיוחד, אתגר של בגרות ואחריות אישית וקולקטיבית כלפי תושבי העיר שבחרו אותנו להיות נציגיו, ולדאוג לטובת העיר ותושביה לפני כל שיקול אישי אחר.

"ראש עיר זמני/ת לא יוכלו מן הסתם בתקופה כה קצרה לשנות את כיוונה של הספינה. מן הסתם, מועצת העיר לא תאפשר זאת בשנת בחירות. ראש עיר זמני/ת לא יוכלו להגדיר אג'נדות חדשות או לשנות סטטוס קוו במגוון נושאים, או לפרוץ מסגרות תקציב. מועצת העיר, תפקידה יהיה לסייע לראש העיר הזמני/ת לשמור על היציבות.

"כל תפקידו/ה של ראש עיר זמני/ת הוא לשמור על היציבות העירונית, על הרצף התפקודי והשירותי לתושבי העיר, על מסגרות העבודה התקינות ותחושתם הטובה של עובדי העירייה, על מסגרת התקציב התקינה ועל מעמדה של רעננה. זהו לכאורה "צילום מצב קיים" שצריך להמשיך ולתפקד באותו הקצב (עם כמה שפחות זעזועים) עד למועד הבחירות ובחירתה של הנהגה חדשה לעיר ביום 30.10.18.

"ככל שנשכיל לבחור מקרבנו ראש עיר זמני/ת, שמתחייב/ת כי אין בכוונתו/ה להעמיד עצמו/ה לבחירת הציבור לתפקיד ראש/ת העיר הבא/ה של רעננה, נבטיח כי כל תשומת הלב, כל הכוונה והמאמץ של המועמד/ת שייבחרו, תופנה כל כולה לטובת השמירה על המערכת ותפקודה התקין למען תושבי רעננה."

בסיום מכתבו מציין קריסטל כי מאחר והוא הצהיר בעבר כי הוא שוקל להתמודד לראשות העירייה בבחירות באוקטובר אין בכוונתו להציג מועמדות לתפקיד הזמני "נאה דורש – נאה מקיים, אבקש להבהיר כי כפי שהצהרתי בעבר, אני בוחן בימים אלה את האפשרות לרוץ לראשות העיר בבחירות של 30.10.18 ומקים בימים אלה את רשימת "רעננים", רשימה עצמאית למועצת העיר. בשל כך אני מבקש להצהיר בפניכם כי אין בכוונתי להציג מועמדות לתפקיד הזמני מן הטעמים שהצגתי לעיל".

חשבנו שיעניין אותך גם...
כתב אישום נגד מעורבים בהעברת נשים מבלארוס לישראל והעסקתן בזנות
הלב הגדול של כפיר
מגבירים את האכיפה
מגבירים את האכיפה
תאגיד המים הבאר השלישית הגיש דוח שנתי ראשון
דוח ראשון לתאגיד "הבאר השלישית"
הרוחות סערו בישיבת המועצה
מרפאות חדשות בנחלת יהודה בראשלצ
מרפאות חדשות בנחלת יהודה בראשל"צ
זוג קשישים נפצע בתאונה בחדרה
זוג קשישים נפצע בתאונה בחדרה
יעקובוביץ. דואג לצבים
התאורה מסוכת המציל מפריעה לצבי הים