רעננה

הרב הראשי של רעננה התבקש לסיים את תפקידו

הרב יצחק פרץ, שחוגג 80, התבקש על ידי המשרד לשירותי דת לסיים את תפקידו בנימוק שהחוק שונה בעבר ולא ניתן לכהן בתפקיד לאחר שעוברים את הגיל המותר. בין המשרד לרב התגלעה מחלוקת משפטית סביב השאלה אם החוק שתקף לגבי הרב הוא החוק שקובע שרב עיר יכהן בתפקיד כל חייו או זה שקובע מגבלת גיל

חדשות | זאב גולדשמיט 24/01/2018

הרב הראשי לרעננה, יצחק פרץ, שחוגג בימים אלה 80 , התבקש על ידי המשרד לשירותי דתות לסיים את הקדנציה שלו, בנימוק שהחוק שונה בעבר ולא ניתן לכהן בתפקיד לאחר שעוברים את הגיל המותר.

הנושא נמצא במחלוקת בין יועץ הרב ליועצים המשפטיים של משרד הדתות. מתברר שהחוק לכהונת רב עיר השתנה במרוצת השנים מספר פעמים. כשהרב פרץ נבחר בשנות ה-60, החוק קבע שהבחירה היא לכל חייו. אחר כך החוק שונה ונקבעה הגבלת גיל של 75 עם הארכה של חמש שנים, ובהמשך עודכן החוק ושונה לגיל 70 עם הארכה של חמש שנים.

בשנות ה-80 הרב פרץ יצא לחופשה ללא תשלום למשך שמונה שנים, בהן כיהן כשר הפנים וכשר הקליטה בממשלת ישראל. כשחזר לכהן כרב הראשי ברעננה בתחילת שנות ה-90, החוק שונה וניתן היה לכהן עד גיל 80. המחלוקת המשפטית היא בסוגיה איזה חוק חל עליו: כהונה לכל חייו, או עם מגבלת הגיל.

לשני הצדדים יש טענות טובות. בסביבתו של הרב פרץ טוענים שגם כשהוא היה בפוליטיקה, הוא היה מגיע לרעננה לקבלת קהל, נתן שיעורים ברעננה, ומעולם לא ניתק את עצמו מהעיר. במשרד לשירותי דת סבורים כי היציאה לפוליטיקה קטעה את הרצף שלו , בעוד נציגי הרב פרץ טוענים כי מעולם לא ניתק את עצמו מהעיר, והחוק החדש לא חל עליו.


חשבנו שיעניין אותך גם...
שני צעירים טבעו בחוף בהרצליה
פסטיבל 'סליחות בסמטאות צפת'
לא מתחשיבם ברוכבים
לא מתחשבים ברוכבים
זה הזמן שלכם להצליח!
מבני נוער מונגשים
כפר סבא עיר נגישה
אנשי הים התיכון
תלונה על מכת יתושים באזור הפארק
מהפכת הניקיון בי-ם יוצאת לדרך