רעננה

היינו בסרט הזה (טור דעה)

פעם שנייה שראש עיריית רעננה זאב בילסקי פורש במהלך קדנציה לטובת תפקיד אחר. רק שהפעם נראה כי המהלך הזה פחות מתקבל על הדעת

העיר שלי | מירי בלומנפלד 25/01/2018

לפני חודשיים כתבתי טור מפרגן בעיתון זה בעקבות הודעתו של ראש העירייה זאב בילסקי כי לא יתמודד שוב בבחירות. הטור כלל סופרלטיבים על יכולתו המקצועית, אישיותו הנעימה ועל העובדה שלא דבק בו כתם מוסרי או ציבורי בעידן שבו רבים מראשי ערים הפכו את יחידת להב 433 לביתם השני. בילסקי אהב את הטור, הפעם זה לא יקרה.

מבלי לגרוע מרשימת הישגיו ב-20 שנות כהונה בראשות העירייה, אי אפשר שלא לחוש עתה חוסר נוחות מול ההחלטה של בילסקי לפרוש לטובת תפקיד במשרד האוצר.

ראשית, תושבי רעננה בחרו בבילסקי לקדנציה מלאה והחלטה שלו לפרוש אי מעין "הפרת הסכם" בינו לבין התושבים.

שנית, לא ברור מה כל כך דחוף לבילסקי לקבל את ההצעה של שר האוצר משה כחלון לשמש ראש מטה הדיור הלאומי. אי אפשר לחכות עשרה חודשים? לסיים את הקדנציה כראוי ואז לבדוק הצעות מגורמים אחרים? הרי עם רקורד מרשים כשלו בילסקי לא יישאר מובטל זמן רב.

בניגוד לפעם הקודמת שנקרתה בדרכו ההזדמנות לעמוד בראש הסוכנות, תפקיד מכובד ובכיר, שמצדיק (אולי) פרישה באמצע הקדנציה, הפעם מדובר על פרישה לטובת תפקיד פקידותי (בכיר ככל שיהיה), תחת סמכותו של כחלון (האם בכך נסללת לו הדרך לחזור לכנסת ברשימה של כחלון?), נתון ללחצים של פקידי אוצר ועיתונאים נשכנים שמבקשים תוצאות בשטח: ירידה במחירי הדיור. בלי קשר, בוא נאחל לבילסקי הצלחה עם הסוגיה הסבוכה הזו, שאגב אינה תלויה רק בכשרונו, אלא בכוחות כלכליים מקומיים וגלובאליים. אגב, השבוע העריכו כלכלני בנק ישראל בדוח היציבות התקופתית כי הסיכויים שמחירי הדיור בישראל יירדו באופן ניכר – אינם גבוהים.

שלישית, ואולי הצעד הזה הוא הרצון של בילסקי למנות "יורש", שהרי מי שייבחר לראשות העירייה לעשרת החודשים הבאים עד הבחירות יצבור נסיון בתפקיד ראש עירייה, ייהנה מפרסום ומיתרון עצום במערכת הבחירות על פני המועמדים האחרים.

כל המושגים של יורש וירושה שייכים למשטר מלוכני ולא לדמוקרטיה, ועם כל הכבוד לבילסקי זה לא התפקיד שלו להחליט לתושבי העיר מי האיש או האישה המתאימים ביותר לתפקיד. אגב בפעם הקודמת הוא לא ממש הצליח בהימור שלו על חופרי...עובדה "שהזעיקו" אותו "להציל" את העיר, אחרי כהונת חופרי.

בטור הקודם כתבתי כי מי שייבחר בבחירות 2018 לראשות העירייה יצטרך להיכנס לנעליים ענקיות. עכשיו אני יכולה להגיד שמידת הנעליים קטנה.


מירי בלומנפלד לתגובות: miri@local.co.il

חשבנו שיעניין אותך גם...
נעצר חשוד בתקיפה על רקע גזעני
פרדס חנה כרכור נערכת לשנה"ל תשע"ט
לזניה משגעת לקראת שבועות
לזניה משגעת לקראת שבועות
מפגשים חווייתיים לוותיקי הוד השרון
מפגשים חווייתיים לוותיקי הוד השרון
בן 4 במצב קריטי לאחר שטבע בצימר
פורום ממונות הטרדה מינית הושק ברעננה
פורום ממונות על נושא הטרדה מינית הושק ברעננה
גיא קלנר. מונה לסגן ראש עירייה בתואר
גיא קלנר מונה לסגן ראש עיריית רמה"ש בתואר
שבץ מוחי- הפער בין מרכז לפריפריה