רעננה

אריה פרידמן הוא המנצח הגדול בבחירות למועצת הסניף ב"בית היהודי" ברעננה

יו"ר המועצה הדתית ברעננה, אריה פרידמן, הצליח להכניס למועצה 20 חברים המזוהים עמו מתוך 39 חברי הסניף. הוא צפוי להיבחר ליו"ר הסניף

פוליטיקה מקומית | זאב גולדשמיט 25/01/2018

יו"ר המועצה הדתית ברעננה, אריה פרידמן, הפך השבוע למנצח הגדול בבחירות שהתקיימו ל"בית היהודי" ברעננה, והוא צפוי להתמנות ליו"ר הסניף ברעננה ולחזור למועצת העיר.

פרידמן כיהן בעבר כסגן ראש העירייה, אבל בקדנציה האחרונה מי שהוביל את "הבית היהודי" ברעננה היה חבר המועצה, חיים גולדמן, שבעבר גם כיהן בתפקיד סגן ראש עירייה.

חברי "הבית היהודי" ברעננה בחרו ביום שני את 39 חברי מועצת הסניף, כשמתוכם (במועד אחר שיקבע) ייבחרו חברי הסיעה למועצת העיר. פרידמן ניצח ברוב גדול, כשהכניס 20 חברים שמזוהים איתו, חברת המועצה, דרורה כהן, הכניסה 13, בעוד יו"ר הסניף הנוכחי, חיים גולדמן, הכניס ששה.

לפיכך, מסתמן כי פרידמן ייבחר לראש הרשימה וליו"ר הסניף של "הבית היהודי" ברעננה, ויחד עם דרורה כהן יהיו חברי מועצת העיר הבאה (למקרה של'בית היהודי' יהיו שני מנדטים, כמו היום). אחוז ההצבעה היה 65 אחוז.

אריה פרידמן מסר בתגובה: "אני שמח על תוצאות הבחירות. המועמדים שתמכו בי נכנסו למקומות הראשונים. אני רואה את עצמי כמי שיאחד את הציבור הדתי תחת דגל אחד וקורא לעמיתי להצטרף. אם הציבור הדתי ירוץ בבחירות הקרובות תחת דגל אחד, הוא יחזיר לעצמו את ההשפעה, כפי שהייתה בעבר".
חיים גולדמן, ששוקל את דרכו, מסר בתגובה: "אני מברך את אריה פרידמן על הישגו בפריימריז ומאחל לו בהצלחה בהמשך הדרך".

גולדמן מתכוון לכנס בימים הקרובים את 39 נבחרי מועצת הסניף ולקיים הליך בחירות לתפקיד יו"ר הסניף, כמתחייב מחוקת המפלגה.

פרידמן הודיע כי בכוונתו להתפטר מהמועצה הדתית, אם יבחר ליו"ר הסניף.

אריה, אתה רואה את עצמך מתמודד גם לראשות העירייה?

"אין סיבה שאדם דתי לא יהיה ראש עיר ברעננה. לי אישית אין אובססיה לשמש ראש עיר, אבל אין לי ספק שנציג דתי לא נופל מכל מועמד אחר חילוני".

חשבנו שיעניין אותך גם...
הכוח הנשי של רחובות
טארט שוקולד עשיר ומפנק
טארט שוקולד מפנק ועשיר
ב(ע)ין השורות
יוספה חליבה מסיימת את תפקידה
תלונה על מכת יתושים באזור הפארק
דרך איתן
"דרך איתן"
מעל 400 הולכי הרגל נפגעו בתאונות בעשור האחרון בכס
מעל 400 הולכי הרגל נפגעו בתאונות בעשור האחרון בכ"ס
בטווח של כמה דקות: שני ילדים נפצעו בתאונות
בטווח של דקות: שני ילדים נפצעו בתאונות