רעננה

מיכל אלוני שרצחה את בנותיה תוכל לעלות לקבריהן

חרף התנגדות שירות בתי הסוהר, בית המשפט קבע כי אלוני, שלפני כשבע שנים חנקה למוות את שתי בנותיה ברעננה, תוכל לעלות לקבריהן בליווי ותוך תיאום מלא עם גורמי הטיפול והביטחון

חדשות | מיכאל פרוסמושקין 25/01/2018

שבע שנים לאחר שמיכל אלוני רצחה את שתי בנותיה ברעננה, בית המשפט המחוזי מרכז קיבל את בקשתה של אלוני, שמרצה שני מאסרי עולם, לעלות לקבריהן.

אלוני, בת ה–47, נשפטה לשני מאסרי עולם לאחר שרצחה את שתי בנותיה בנות ארבע ושש באמצעות חניקה. בנובמבר 2010 היא החלה לרצות את עונשה בכלא נווה תרצה. אלוני פנתה תחילה לשירות בתי הסוהר בבקשה לעלות לקבריהן של בנותיה, אך בקשתה סורבה בטענה כי "איננה עומדת בתנאים המפורטים בהוראות פקודת הנציבות".

אלוני, המיוצגת על ידי עו"ד אורית חיון, עתרה לבית המשפט כנגד החלטת שב"ס. בעתירה נטען כי מעולם לא פקדה את קבר בנותיה חרף העובדה שהיא מרצה את עונש מאסרה מזה מעל שבע שנים. נטען כי היא סבלה ממצב נפשי קשה ומיום מעצרה הוחזקה בהשגחה ולעיתים בבידוד ולכן לא יכלה למצות את זכותה לעלות לקבר.

אלוני טענה באמצעות הסנגורית כי אין לקבל את עמדת שב"ס, לפיה הביקור בקבר בנותיה עלול לגרום לנסיגה משמעותית במצבה הנפשי. בהקשר זה, על פי חוות דעתם של גורמי הטיפול, בתקופה האחרונה חלה התייצבות ראשונית במצבה הנפשי של אלוני ובעיבוד העבירה ואין מניעה של ממש מאישור בקשתה.

השופט ארז יקואל קיבל את עתירתה של אלוני ואפשר לה לעלות לקברן של בנותיה. אולם, השופט גם קבע כי הוצאתה של אלוני מהכלא תעשה בתיאום מלא עם גורמי הטיפול והביטחון, לאחר הכנה ובליווי הולם.חשבנו שיעניין אותך גם...
לימודי תעודה
לימודי תעודה – מסלולים אפשריים
 מכשיר MRI מתקדם  הוצב במאיר
מכשיר MRI מתקדם הוצב ב"מאיר"
מתגברים את קו 4 מכרכור לרכבת
מרחב פתוח לנוער חרדי בסיכון
גן המדע של אילת
חשד: רצח את בת זוגתו לשעבר ונמלט
ליל המדענים
פצועה קשה בתאונה בתל אביב