רעננה

פסק דין: המועצה הדתית רעננה תשלם רבע מיליון שקלים לרב מקומי

המועצה הדתית ברעננה חויבה על ידי בית הדין האזורי לעבודה לשלם לרב מקומי סכום של 254 אלף שקל בגין פידיון ימי מחלה וימי חופשה שלא נוצלו. מדובר על 90 ימי חופשה ו-1130 ימי מחלה

חדשות | זאב גולדשמיט 25/01/2018

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב חייב לאחרונה את המועצה הדתית ברעננה לשלם לרב מקומי סכום של 254 אלף שקל בגין פדיון ימי מחלה וימי חופשה שלא נוצלו.

הרב עבד משנת 1975 ועד תחילת 2013. השתלשלות העניינים החלה כשהרב פרש מתפקידו בגיל 74, צבר לטענתו 90 ימי חופשה (הגם שהמקסימום לצבירה היה 55) וכן צבר 1130 ימי מחלה, טען שהם עומדים לזכותו וביקש לפדותם בכסף. לטענתו, על פי חוקי העבודה, יינתן פיצוי מיוחד למי שהשלים למעלה מ 35 שנות שירות הנושאות זכות לגמלאות וממשיך לעבוד ברשות עירונית.

המועצה הדתית טענה כי לנוכח אופי התפקיד לא ניתן היה לעקוב אחרי ימי החופשה והמחלה של הרב ברוב התקופה. לטענתה, היא לא מחוייבת לשלם לו פדיון ימי מחלה שלא נרשמו בכרטסת ולא ניתן היה לנהל כרטסת בלי שיתוף פעולה עמו.

הרב טען כי דיווח על היעדרויותיו מפאת חופשה או מחלה.

השופטת מיכל לויט חייבה את המועצה הדתית לשאת בתשלום מלא. לפיכך, על פי פסק הדין הרב יקבל 175,557 שקל בגין פדיון ימי מחלה; 27,541 שקל בגין פדיון חופשה שנתית ו- 51,269 שקל בגין מענק שנים עודפות. בנוסף, המועצה הדתית תישא בשכר טירחת עורך הדין.

יו"ר המועצה הדתית ברעננה, אריה פרידמן, בתגובה: "כשנכנסתי לתפקידי ב-2014, הרב כבר פרש מתפקידו. ניסיתי לפתור האת הנושא שבמחלוקת ולהגיע לפשרה, אבל משרד הדתות אסר עלי לפי הוראה של הממונה על השכר במשרד האוצר, בטענה שלא משלמים על ימי מחלה שלא נוצלו. חשוב לי לציין שלמשרד הדתות יש קרן מיוחדת של תמיכה מרזרבות, שמיועדת לפיצויים לעובדים. התשלום שהמועצה הדתית מחוייבת לשלם לא יפגע כלל בתקציב השוטף של המועצה הדתית".


חשבנו שיעניין אותך גם...
אופנוען נפצע בתאונה ליד כפ"ס
מסע נגב של תלמידים מרהט
"מסע נגב"
הבדיקה החדשה ללא דקירה בכלל
בשורה להורים ולתינוקות ברמת השרון
גנבה ממאושפזים בבית חולים
גבר טבע בבריכה בעכו
גבר טבע בבריכה בעכו
תלמידי "עטרת חיים" ילמדו במקלט ובפרוזדור
בעלי השפעה
בעלי השפעה
נעצר חשוד בסדרת התפרצויות לרכבים