רעננה

חשד: סחטו תושב רעננה והשליכו רימון לעבר ביתו

רימון, שאותר בשבוע שעבר ברעננה, הביא לחשיפת מסכת סחיטה שבוצעה לכאורה כלפי תושב העיר במהלך השבועות האחרונים – וזאת על רקע טענה לחוב כספי מצידו. חמשת החשודים שנעצרו הכחישו את המיוחס להם בחקירה

חדשות | מיכאל פרוסמושקין 01/02/2018

חמישה תושבי טירה וטייבה, בשנות ה –20 לחייהם, נעצרו לפני ימים אחדים בחשד כי סחטו תושב רעננה והשליכו רימון לעבר ביתו.

החשודים, חלקם בני משפחה אחת, נעצרו בחשד כי החל מחודש דצמבר ובמהלך התקופה האחרונה סחטו באיומים תושב רעננה על רקע טענתם לחוב כספי ישן שלו. על פי הנטען על ידי המשטרה, במסגרת מסכת הסחיטה, החשודים היו מעורבים בהשלכת רימון הלם בלילה בין 10 ל–11 בינואר לעבר חצר ביתו של האיש. רימון אומנם התפוצץ, אך בעל הבית איתר את שרידי הרימון רק בחלוף כשבועיים, ב–24 בינואר, ובעקבות כך הגיש תלונה במשטרה וסיפר לחוקרי המשטרה על מסכת הסחיטה שקדמה לכך.

על פי החשד, הרקע הוא חוב כספי לכאורה של חברה בבעלות המתלונן, אשר העסיקה חברה בבעלותו של אביו של אחד מהחשודים בעבודות בניה מלפני כ- 10 שנים, כאשר במסגרת הליך פשיטת רגל שנוהל כלפי המתלונן שולם רק חלק מחוב זה והמתלונן קיבל פטור מתשלום היתרה. מדובר בחוב על סך מאות אלפי שקלים ולגביו גם התנהל הליך אזרחי בבית המשפט.

עם קבלת התלונה ולאחר ביצוע של פעולות חקירה שונות, התקיים בבית קפה מוכר באזור השרון מפגש יזום, ככל הנראה תחת פיקוח משטרתי, שמטרתו הייתה כביכול להסדיר את החוב. במהלך המפגש נעצרו החשודים. המשטרה יחסה להם עבירות של קשירת קשר לפשע, סחיטה באיומים וניסיון לחבול בחומר נפץ.

במסגרת החקירה נגבו עדויות וייבדקו מצלמות אבטחה שונות. בידי המשטרה ככל הנראה גם הקלטות והתכתבויות. החשודים מצידם הכחישו את המיוחס להם וחלקם אף מסרו אליבי. במהלך הדיון בבית משפט השלום בפתח תקווה קבע השופט כי החשוד שאליו נקשר החוב מסר בחקירתו תשובות מחשידות לשאלות בסיסיות שנשאל לגבי הפגישה עם המתלונן.

השופט אלי ברנד, שדן בהארכת מעצרם של החשודים וציין כי קיים חשד סבר, קבע כי נגד כל חמשת החשודים קיימות ראיות, בין ישירות ובין נסיבתיות, הקושרות אותם לעבירות המיוחסות להם.

בדיון האחרון, ביום שלישי השבוע, מעצרם של שלושה מהחשודים הוארך עד 1 בפברואר. מנגד, מעצרם של מעצרם של שני החשודים הנוספים הוארך עד 4 בפברואר.


חשבנו שיעניין אותך גם...
דד ליין לעיריית רעננה בנושא הנתצ
דד ליין לעיריית רעננה בנושא הנת"צ
 נפצע במהלך אימון
נפצע במהלך אימון – ויפוצה במאות אלפי שקלים
רמת השרון חופשית תומכת בבלקין
אשה נהרגה בתאונה סמוך לצומת כנות
אשה נהרגה בתאונה סמוך לצומת כנות
ילדי מדיה אנקורי בונים אתרים
ילדי מדיה אנקורי בונים אתרים עם מומחי חברת WIX
אחיות בלב ובנפש
הותרו לפרסום שמות החיילים שנרצחו בפיגוע בצומת אסף
מתפללים בבית הכנסת אהבת ישראל
בדרך לשלום בית