רעננה

לסיים בכבוד

קבוצת הנשים בכדורסל של מכבי רעננה איכזבה כשלא העפילה לפלייאוף העליון. בריה גוס, השחקנית הזרה, ושלי סירקיס, הצעירה המבטיחה, מסכמות את העונה ומסבירות מדוע הקבוצה לא הצליחה להגיע לשש הראשונות

ספורט | זאב גולדשמיט 01/02/2018

קבוצת הנשים בכדורסל מכבי רעננה, שפתחה את העונה עם ציפיות להיאבק על מקומות אחד-שלוש, מצאה עצמה במפתיע בפלייאוף התחתון. הפתיחה דווקא בישרה טובות, ובמחזור ה-12 הקבוצה הייתה במקום השלישי עם 8 ניצחונות ורק ארבעה הפסדים, אבל סדרה של שישה הפסדים רצופים טרפה את הקלפים.

ברעננה לא נותנים למיקום בטבלה לבלבל אותם, וגאים בטיפוח שלד של שחקניות צעירות ממחלקת הנערות המצטיינת, שזו למעשה המטרה העיקרית. מי שמטפחת את השחקניות הצעירות היא בריה גוס (25), שאחרי שנתיים במדי אלופת פינלנד hyvinkaa מצאה בית חם ברעננה. כשהיא מדברת על בית חם, תרתי משמע, הכוונה לא רק מהחורף הישראלי השונה מהקור הפיני המקפיא, אלא בעיקר ליחס הטוב לו היא זוכה מהמועדון.

"בחרתי ברעננה כי רציתי מקום חדש ושמעתי דברים נפלאים על ישראל", סיפרה השבוע גוס, "התייעצתי עם הוריי בנושא המעבר, והם היו נרגשים מכך, וגם אני הייתי מאוד סקרנית מהמדינה. היום אני יכולה לומר שבחרתי נכון שבאתי לישראל, כי מצאתי כאן אנשים חמים, מועדון שהוא בית, ושחקניות צעירות שצמאות ללמוד ולהתקדם. העונה ברעננה לימדה אותי הרבה מאוד וחישלה אותי. מעוד שחקנית בקבוצה הפכתי למנהיגה שמובילה קבוצה צעירה ומגלה אחריות".

שלה מצביעה על ממוצע של 16.6 נקודות למשחק (12 בליגה), 3.7 אסיסטים למשחק , לצד 5.5 ריבאונדים. ברעננה הביאו את גוס גם כדי שלצעירות יהיה ממי ללמוד. אבל אובדן הפליאוף העליון העיב על העונה. "אין ספק שזו אכזבה גדולה", אומרת גוס ומוסיפה: "היו משחקים שהובלנו והיינו קרובים לנצח, אבל בגלל שגיאות של חוסר אחריות, לבסוף הפסדנו. מכל כישלון אפשר ללמוד, יש לנו לאן לשאוף, ללמוד ולהשתפר".

- מה ההפסד שתתקשי לשכוח?

"כשהובלנו ב-12 הפרש נגד בני יהודה, והן חזרו משום מקום. זו הייתה חוויה כואבת".

- מה החלק החזק בקבוצה?

"המאמן לירון שרף, שגם ברגעים קשים נתן אמון, תמך ועודד אותנו, ולא איפשר להוריד מתח בגלל ההפסדים. גם ההנהלה העניקה לנו תמיכה גדולה, שבלעדיה יתכן שכל החוויה שלי מהעונה הזאת הייתה נראית אחרת".

- מה עוד נשאר למכבי רעננה לעשות?

"להמשיך באותה מוטיבציה במשחקים שנשארו, לנצח עד הסוף ולסיים את העונה טוב ככל שניתן". שלי סירקיס (18) היא מהכישרונות המבטיחים במכבי רעננה, שהחיבור עם גוס נועד לקדם אותה. סירקיס, תלמידת י"ב בתיכון אוסטרובסקי משחקת בשלוש מסגרות (ליגת העל, ליגה לנערות, ואליפות התיכוניים) ולשם כך ויתרה על נסיעה עם חברותיה לכיתה למסע לפולין וקיצרה את שהותה במסע ישראלי. סירקיס: "השחקניות הזרות הן מודל לחיקוי. הרווח שלי בעלייה לליגת העל הוא ללמוד מהזרות. בריה נתנה לי טיפים להצלחה, כי בנערות אני הכי גדולה והכל הולך, אבל בליגת העל יש לי עוד הרבה מה ללמוד".
מה גרם לכישלון בליגה?

"קשה להסביר. התחלנו בצורה מבטיחה, ומכאן האכזבה הגדולה. הפסדנו לאשדוד, שהיא יריבה חזקה, רק בשלוש הפרש, וחשבנו שננצח את הקבוצות הפחות חזקות. אבל אנחנו לא מתייאשות, וננסה לנצח את כל המשחקים שנותרו כדי לסיים לפחות במקום שביעי".

- מה החלום שלך?

"להגיע לרמות הגבוהות, להצליח בליגת העל ובהמשך לצאת לשחק באירופה".
ביום שני מכבי רעננה פתחה את הפלייאוף העליון בניצחון ביתי על הפועל ראשל"צ 70:75 (15 נק' לבריה גוס). כעת הליגה תצא לפגרה בשל משימות הנבחרת, ותחזור לשני משחקים אחרונים נגד בני הרצליה ובני יהודה. סכנת ירידה לא מרחפת עליה וכל שנותר הוא לקוות שבעונה הבאה קבוצת הייצוג מליגת העל תהיה אטרקטיבית מספיק כדי שתיאבק על מקומות אחד-שלוש ותמשוך יותר קהל למשחקיה. בקבוצה מאמינים שזה אפשרי".

חשבנו שיעניין אותך גם...
ערב מרגש לזכרו של אופנוען מהרצליה שנהרג בתאונה
מורות ותלמידות אורנים לאחר התספורת. טוב לעשות טוב
"שתמיד נהיה בצד הנותן"
היער הקהילתי בראש העין
היער הקהילתי בראש העין
pop up museum ברעננה
הרכב ציפורלה. סוחף ומשעשע
אני חוזר הבייתה
סוגרים את הקיץ בתאטרון
ברגליים יחפות
ברגליים יחפות
בחזרה למציאות