רעננה

הדאבל בהישג יד

קבוצת הנוער בכדורסל של מכבי רעננה העפילה לחצי גמר גביע המדינה לאחר ניצחון ברבע הגמר על מכבי ראשל"צ. המאמן רון נווה מסביר מה הביא לקבוצתו את הניצחון ויודע שהעונה השמיים הם הגבול

ספורט | זאב גולדשמיט 08/02/2018

בקבוצת הנוער בכדורסל, מכבי רעננה, חולמים להניף העונה גביע לאחר הפסקה של ארבע שנים. בשבוע שעבר, רעננה עשתה צעד משמעותי לכיוון המטרה כשניצחה ברבע הגמר את מכבי ראשל"צ 76:77 והשיגה את הכרטיס לשלב חצי הגמר.

מכבי רעננה, שמתמודדת על האליפות במחוז הצפוני של ליגת העל, קיבלה בגביע יריבה חזקה מצמרת המחוז הדרומי. לאחר מאבק צמוד לאורך רוב דקות המשחק הצליחו הרעננים, המודרכים על ידי המאמן והמנהל המקצועי, רון נווה, לברוח לפער של עשר נקודות הפרש. גם מכבי ת"א והפועל עמק יזרעאל הבטיחו את מקומן בחצי הגמר (בשיטת בית וחוץ), והיריבה האחרונה תיקבע במשחק בין מכבי ר"ג לאליצור נתניה.

היריבות בין רעננה לראשל"צ ארוכת שנים. זה היה מפגש רביעי בחמש השנים האחרונות במסגרת גביע המדינה בין רעננה לראשל"צ. בעונת 2013/14 רעננה זכתה בגביע האחרון שלה כשניצחה בגמר את ראשל"צ, וניצחה אותה גם לפני שנתיים ברבע הגמר. בעונה שעברה ראשל"צ ניצחה את רעננה כבר ברבע הגמר.

"ניצחנו בזכות משחק קבוצתי טוב. הביחד זה מה שמייחד את הקבוצה שלנו. אנחנו קבוצה בלי אגו", סיפר המאמן רון נווה, שהוסיף: "בכל משחק יש שניים-שלושה שחקנים שפורצים קדימה ומובילים לניצחון, ויתר השחקנים ממש מפרגנים. נגד ראשל"צ התעלינו על עצמנו והעלינו הילוך במחצית השנייה".

על ההתייחסות הרצינית של מחלקת הנוער ברעננה תעיד העובדה שקבוצת הנוער מקיימת ששה אימונים בשבוע, וזה בנוסף לאימונים אישיים שהשחקנים מקיימים בחדר הכושר. הערך המוסף הוא אימון פיסי-מנטאלי עם בוגר השייטת ומחלקת הנוער, אמיר מנחם, שפעם לקח אותם לאימון בגשם שוטף דווקא אחרי הפסד.

שלושה משחקני מכבי רעננה משתייכים לנבחרת הנוער: יהל מלמד, איתי גבע, ואיתמר סקס. ברעננה מציינים בנוסף את השחקן הבולט העונה, דניאל רון.

רון נווה עדיין לא יודע מי תהיה היריבה של רעננה בחצי הגמר, אבל הוא מבטיח: "ביום נתון, אין קבוצה שאנחנו לא יכולים להתמודד נגדה. להגיע לשלבים הגבוהים בגביע המדינה זו תוצאה של עבודת צוות בראשות מנכ"לית המחלקה, זיוה לב דגן, ומנהל המחלקה ערן טסל, של מחזיק תיק הספורט מיכאל רייזמן שמגיע לאימונים ולמשחקים ושל מנהלי רשות הספורט, אלה ביאר ומאיר ברנשטיין, שמעניקים לנו את התנאים להצליח".

חשבנו שיעניין אותך גם...
סגן ר השבכ לשעבר תומך ביובל לוי
סגן ר' השב"כ לשעבר תומך ביובל לוי
בכס מחפשים את האפיקומן בפארק העירוני
בכ"ס מחפשים את האפיקומן בפארק העירוני
תאונה, הפקרה ומסכת שקרים
שר  התיירות חנך מלון חדש בבאר שבע
שר התיירות חנך מלון חדש בבאר שבע
ברמב"ם מטפלים בהפרעות אכילה
ה-NYPD באופקים
מופע אורות ומוזיקה
מופע אורות ומוזיקה בחיפה
לקום מתוך השכול