רעננה

"העירייה מתנהלת כבריון שכונתי"

תנועת הצופים הדתיים ברעננה מקיימת מזה תשע שנים את פעילותה במבנה ברחוב אוסטרובסקי 14. לאחרונה קיבלו בתנועה הודעה מהעירייה לפיה עליהם לפנות את המקום אחרי פסח לטובת בניית בית ספר למחוננים. לתנועה הוצע מבנה ברחוב כנרת, אך בתנועה טוענים כי המבנה אינו ראוי ומתכננים הפגנה

העיר שלי | זאב גולדשמיט 12/02/2018

תנועת הצופים הדתיים, שבתשע השנים האחרונות מקיימת את פעילותה במבנה ברחוב אוסטורבסקי 14 רעננה, קיבלה לאחרונה דרישה לפנות את המקום לאחר חג הפסח, לטובת בנייה של בית ספר למחוננים. בצופים הדתיים זועמים על העירייה, טוענים ש-300 ילדים נזרקים מבלי שיינתן להם מקום חלופי ראוי, ומתכננים בקרוב לצאת להפגנה.

בהודעה שהעבירה בשבוע שעבר מנהלת אגף תרבות נוער ופנאי, תמר ורשבסקי לצופים הדתיים, נאמר חד משמעית, ש"בהתאם להחלטה שהתקבלה לפני שנתיים על בניית בית ספר למחוננים במתחם אוסטרובסקי 14, מיד אחרי פסח ייהרס המבנה ולא תוכל להמשיך בפעילות במקום". בצופים הדתיים נותרו המומים לנוכח ההחלטה שלא הותירה להם ברירה. לתנועה הוצע מבנה ישן ברחוב כנרת, בסמוך לתיכון מטרו ווסט. אך בתנועה טוענים כי, מדובר במקום המרוחק ממקום מגוריהם של הילדים, מה שייאלץ את הילדים במיוחד בשבתות ללכת ברגל בין 20 ל- 40 דקות. עוד טוענים בצופים הדתיים, שהמבנה קטן וצר מלהכיל 300 ילדים, וגם שבסמוך למבנה המוצע ברחוב כינרת יבנו בקרוב שורה של מבנים חדשים במסגרת פינוי-בינוי, והם לא רוצים שילדים קטנים יעבירו פעילות של התנועה באתר בנייה.

ראשת שבט "הראל", של הצופים הדתיים, חגית אילוביץ: "כל הניסיונות שלנו לשכנע את הגורמים בעירייה שהמבנה בכנרת לא מתאים לנו, לא הועילו. אמרו לנו שנמצא מקום אחר, וזה לא פשוט למצוא מקום. המבנה באוסטרובסקי משמש אותנו כראוי, ועכשיו רוצים שתלמידים המחוננים ילמדו שם על חשבוננו. זה ממש לא ראוי ולא בטיחותי שילדי הצופים יקיימו פעילות בסמוך לאתר בנייה, מה גם שמדובר במקום מאוד מרוחק מאחוזה, וזה עלול להביא לכך שילדים מהצופים יעזבו בגלל זה".

מי שכועס על ההחלטה הוא חבר המועצה מהסיעה הדתית המאוחדת, חיים גולדמן, שאמר השבוע: “זו שערורייה. העירייה מתנהלת מול ילדי הצופים כבריון שכונתי. תהיו בטוחים שזה לא היה קורה למחנות העולים. לא יעלה על הדעת שיעבירו בית 300 חניכים דתיים, מבלי להתחשב בצורכיהם. אנחנו לא נאפשר שיזרקו את הילדים”.

בדיקה של "לוקאל" ברחוב כנרת העלתה כי המבנה המוצע לתנועה אינו קטן כפי שהם מתארים. יש בו חצר רחבה למשחקים, אבל המרחק ופרויקט הפינוי-בינוי שיהיה בו בקרוב, מרתיעים את ההורים. כזכור, גם לתנועת הנוער "עזרא" הוצע לעבור לשם, אבל הם העדיפו להישאר במרכז העיר.

בצופים מתכננים לקיים הפגנה מול בניין העירייה אולי אפילו כבר ביום שלישי.

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "עיריית רעננה העמידה את נושא תנועות הנוער במקום מרכזי בפעילות העירונית ומשקיעה בתנועות הנוער משאבים גדולים. המגרש המדובר הינו בייעוד של בית ספר מזה שנים רבות. בעבר שימש כבית ספר תוחלת ועתה מיועד להקמת בית ספר למחוננים אשר אושר על ידי משרד החינוך ומתוקצב על ידו. עיריית רעננה נושאת ונותנת עם הנהגת הצופים הדתיים וההורים במשך כשלוש שנים, למציאת חלופה הולמת. אנו תקווה שמאמצים אלו יישאו פרי לשביעות רצונם של כל הצדדים".חשבנו שיעניין אותך גם...
דני בר, מדריך טיולים בחול
הבר של דני בר Dany's Bar
"שניידר"- ביה"ח הכי בטוח
זוכרים את חללי הפיגועים בארגנטינה
נפגעים מפגיעת רקטה במושב בשרון
ישאו תפילה
רעננה במקום 6 בדירוג הערים הבינוניות
רעננה במקום 6 בדירוג הערים הבינוניות
גילו הצטיינות
נערכים למזג אוויר סוער