רעננה

ציור בזק

רועי יעקובינסקי, אמן ציורי רחוב, עובר בימים האחרונים בין ארונות בזק ברעננה ומצייר עליהם ציורים, שיהפכו אותם לקצת יותר ססגוניים

העיר שלי | זאב גולדשמיט 22/02/2018

בזמן שתושבי רעננה ישנים עובר רועי יעקובינסקי, אמן ציורי רחוב רענני שהעתיק את מגוריו לתל אביב, בין ארונות בזק ומצייר עליהם ציורים, שיהפכו אותם לקצת יותר ססגוניים.

"הרעיון נולד דרך חבר שהוא מנהל את מרכז האמנות ברעננה, רפי בכר, שיזם את הפרויקט של ציור על הארונות של בזק", סיפר רועי. "בעיר יש מלא אמנים שמציירים בפרויקט הזה, אך אני קיבלתי הצעה לפרויקט משלי, לצייר על 25 ארונות ברחבי העיר. האמת, שעבורי זה סוג של סגירת מעגל, כי גדלתי ברעננה בשנים 1990 עד 2004 . כיף גדול לחזור ולתת לעיר קצת ממה שאני עושה ברחובות תל-אביב. אני נהנה מכל רגע, מהציור במרחב הציבורי ומהשיח שנוצר בעקבות הפעולה".

רועי, המגדיר את עצמו אמן הפועל במרחב הציבורי, הוא בן 35, אב לשני בנים. "האמנות שלי נוצרת מהבטן", מוסיף רועי, "אין סקיצות, אין רעיון ממשי. אני מגיע בלילה, מביט בארון, רצים לי בראש מלא רעיונות. אני פשוט זורם עם הרגש והמחשבה. אוהב לחבר פרצופים ודמויות היוצרים חיבורים שונים של צורות, ואז אני מתחיל להוציא את הדמויות החוצה ולתת להם חיים משל עצמם. כמובן יש קונספט לכל ארון. בדרך כלל זה מתאפיין בחוויות שאני עובר ביום יום. תמיד מנסה להצחיק ולשמח. אני מטבעי מאוד אופטימי. כאדם וכאמן אני מוציא החוצה את מה שיש לי להגיד בצורה הכי טובה שיש".


חשבנו שיעניין אותך גם...
פרס חינוך מחוזי לביה"ס המנחיל בר"ג
בי"ס בר- אילן המחודש פותח את שעריו
אופנוען נפצע בתאונה ליד מחלף רעננה מרכז
אופנוען נפצע בתאונה ליד מחלף רעננה מרכז
רוכב אופנוע נפצע בתאונה בהוד השרון
זהירות, נמלת אש
כדורגלן נעצר בחשד לגידול סמים
זוכרים את מעין
זוכרים את מעין
צוות ההקמה של בית הספר החופש להיות
בית ספר מונטסורי בכפר סבא ייפתח כבר בשנת הלימודים הקרובה