רעננה

ציור בזק

רועי יעקובינסקי, אמן ציורי רחוב, עובר בימים האחרונים בין ארונות בזק ברעננה ומצייר עליהם ציורים, שיהפכו אותם לקצת יותר ססגוניים

העיר שלי | זאב גולדשמיט 22/02/2018

בזמן שתושבי רעננה ישנים עובר רועי יעקובינסקי, אמן ציורי רחוב רענני שהעתיק את מגוריו לתל אביב, בין ארונות בזק ומצייר עליהם ציורים, שיהפכו אותם לקצת יותר ססגוניים.

"הרעיון נולד דרך חבר שהוא מנהל את מרכז האמנות ברעננה, רפי בכר, שיזם את הפרויקט של ציור על הארונות של בזק", סיפר רועי. "בעיר יש מלא אמנים שמציירים בפרויקט הזה, אך אני קיבלתי הצעה לפרויקט משלי, לצייר על 25 ארונות ברחבי העיר. האמת, שעבורי זה סוג של סגירת מעגל, כי גדלתי ברעננה בשנים 1990 עד 2004 . כיף גדול לחזור ולתת לעיר קצת ממה שאני עושה ברחובות תל-אביב. אני נהנה מכל רגע, מהציור במרחב הציבורי ומהשיח שנוצר בעקבות הפעולה".

רועי, המגדיר את עצמו אמן הפועל במרחב הציבורי, הוא בן 35, אב לשני בנים. "האמנות שלי נוצרת מהבטן", מוסיף רועי, "אין סקיצות, אין רעיון ממשי. אני מגיע בלילה, מביט בארון, רצים לי בראש מלא רעיונות. אני פשוט זורם עם הרגש והמחשבה. אוהב לחבר פרצופים ודמויות היוצרים חיבורים שונים של צורות, ואז אני מתחיל להוציא את הדמויות החוצה ולתת להם חיים משל עצמם. כמובן יש קונספט לכל ארון. בדרך כלל זה מתאפיין בחוויות שאני עובר ביום יום. תמיד מנסה להצחיק ולשמח. אני מטבעי מאוד אופטימי. כאדם וכאמן אני מוציא החוצה את מה שיש לי להגיד בצורה הכי טובה שיש".


חשבנו שיעניין אותך גם...
דר אורי ארבל גנץ
פרסום ראשון: ד"ר אורי ארבל גנץ נבחר לתפקיד מנהל אגף החינוך בעיריית כפר סבא
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה
שומרים על אווירה נעימה
תביעת פיצויים נגד העירייה: עץ נפל על האופנוע
תביעת נגד העירייה בגלל עץ שנפל על האופנוע
"גיבור שירותי הבריאות"
פרויקט הדרים בגליל ים הרצליה
קבלת היתר בניה בפרויקט מחיר למשתכן בהרצליה
יתוש הטיגריס האסיאתי
המשרד להגנת הסביבה בקריאה לרשויות המקומיות
דר עדי קליין
זהירות! פורים לפנייך