רעננה

כשנתיים מאסר לצעיר שגידל 137 ק"ג סמים ברעננה

במעבדת על גג מבנה ברחוב היצירה אותרו עשרות שתילי סם וציוד גידול משוכלל. הנאשם המרכזי נשלח ל–26 חודשי מאסר בפועל. על שני שותפיו לתיק נגזרו עונשים קלים יותר

חדשות | מיכאל פרוסמושקין 22/02/2018

כפיר זנזורי (33) מתל אביב שהורשע, יחד עם אחרים, במעורבות בגידול 137 ק"ג מריחואנה ברעננה, ירצה 26 חודשי מאסר בפועל - כך נקבע לפני ימים אחדים בבית המשפט המחוזי בלוד.

יחד עם זנזורי הואשמו יואב כץ (33) מכפר סבא, ויוגב בראל (34) מהרצליה. על פי כתב האישום המקורי, בדצמבר 2015 שכר כץ קומה שלמה המחוברת ליחידת גג במבנה ברחוב היצירה 8 באזור התעשייה ברעננה, תמורת 5,000 שקל. נטען כי החל מחודש דצמבר ועד למעצרם, זנזורי וכץ רכשו שתילי קנאביס, חומרי דישון, עציצים, ניירות כסף, שקי יוטה, ציוד תאורה ואמצעים נוספים לצורך גידול הסם, והניחו אותם בקומת הגג כך שישמשו לבניית מעבדת הידרו.

עוד נטען, כי בראל קשר קשר עם זנזורי לרכוש כמות בלתי ידועה של קנאביס. במסגרת הקשר, הגיעו השניים יחד עם אדם נוסף - שהיה עצור בפרשה ושוחרר - למעבדת הסמים, כשברשותו של בראל 28,840 שקל במזומן. כמו כן נטען, כי זמן קצר לאחר שהשלושה עלו אל קומת המעבדה, דפקו על דלת המתחם השוטרים, שתצפתו על המקום ועל המעורבים.

התביעה טענה כי במשך כ-20 דקות עמלו השוטרים על פריצת המתחם. בזמן הזה, כך על פי כתב האישום, מיהר זנזורי לשלוח הודעת SMS בטלפון הנייד לכץ, בה כתב: "תיעלם לכמה ימים".
במקביל, כך נטען, החביא בראל את התיק עם הכסף בקומת הגג. כשפרצו הבלשים את הדלת, הם גילו במקום את עשרות שתילי הסם, במשקל כולל של 137 קילוגרם.

לאחר משא ומתן בין סנגורו, עו"ד אלון אייזנברג, לבין הפרקליטות הגיעו הצדדים להסדר במסגרתו זנזורי הורשע בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, גידול סמים ושיבוש הליכי משפט.

המדינה עתרה לגזור עליו עונש שנע בין 42 ל – 60 חודשי מאסר בפועל. מנגד, סנגורו, עו"ד אייזנברג, ביקש להתחשב בהליך הטיפולי והשיקומי שעבר מרשו.

בסופו של דבר החליטה השופטת מיכל ברנט לגזור על זנזורי 26 חודשי מאסר בפועל בניכוי כחודשיים בהם שהה במעצר. כמו כן, הוטלו עליו מאסר על תנאי וקנס בסך 7,000 שקל.

יש לציין כי בחודש אוקטובר אשתקד נגזרו שישה חודשי עבודות שירות על יוגב בראל, המיוצג על ידי עו"ד יצחק איצקוביץ', שהורשע במסגרת התיק בעבירות של סיוע להחזקת סם שלא לצריכה עצמית ושיבוש מהליכי משפט.
באוגוסט אשתקד נגזרה שנת מאסר (בניכוי חודשיים בהם שהה במעצר) על יואב כץ, שמיוצג על ידי עו"ד יקי קהן, שהורשע במסגרת הפרשה בקשירת קשר לפשע, סיוע לייצור והכנה של סמים ושיבוש מהלכי משפט.


חשבנו שיעניין אותך גם...
רוכבת קורקינט נפצעה בינוני בתל אביב
שבוע הכי טוב להיות טוב בהוד השרון יצא לדרך
"הכי טוב להיות טוב" בהוד השרון
מאפה קיגל עם חמוציות
שביל האירוסים
טיולים לשישי בסימן פריחה
חברת חשמל , תישאר ברעננה?
חברת חשמל אינה עונה
בקשה לאיחוד תיקים או פשיטת רגל ?
פותחים שנה בתנועת מחנות העולים
התזמורת העירונית של הוד השרון
מוזיקה ללב היא חודרת