רעננה

נעצרו העבודות לפירוק גג אסבסט מבית האריזה ברחוב ויצמן 1ברעננה

תושבים שממתגוררים בסמוך לבית האריזה הישן ברחוב ויצמן 1 ברעננה הופתעו לקבל הודעה על הכוונה לפרק את גג האסבסט במקום ופנו בנושא למנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה, מה שהביא את העירייה לעצור את העבודות

חדשות | זאב גולדשמיט 22/02/2018

תושבים ברחובות השיטה/הכלנית שבצפון מזרח רעננה הצליחו להביא לעצירת עבודות פירוק גג אסבסט מבית אריזה ברחוב ויצמן 1, לאחר שהופתעו לקבל על כך הודעה פחות מיממה לפני ביצוע העבודות, ולנוכח הסכנה שהייתה, לטענתם, מרחפת מעליהם, אם פירוק האסבסט היה יוצא לפועל.

מדובר בחברת יזמות ובנייה, שהייתה אמורה אתמול (רביעי) להתחיל בביצוע פעילות של פירוק אסבסט במבנה בית אריזה הסמוך לבתי מגורים. כאמור, ההודעה התקבלה אצל הדיירים רגע לפני התחלת העבודות. על פי ההודעה, הדיירים התבקשו להימנע משהייה בסמיכות לאתר במרחק 50 מטר, ולסגור את פתחי המבנים בהם הם מתגוררים. על פי נוסח ההודעה, עבודות הפירוק אמורות להימשך מספר ימים, וגם הדיירים התבקשו להישאר בחלונות מוגפים במשך מספר ימים.

החברה המבצעת כתבה בהודעה ש"חברתנו פועלת על פי הנחיות המשרד להגנת הסביבה תוך דאגה והתחשבות לשלום הציבור". ההודעה הפתיעה את הדיירים, שטענו כי פירוק האסבסט היה צריך להתבצע בשיתוף התושבים שמתגוררים בסמוך, והם רואים בדאגה את האופן שבו מתנהל האירוע. התושבים פנו למנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה, שבדק את הנושא אצל מהנדס העיר. ואכן עיריית רעננה פעלה במהירות, וזמן קצר לפני תחילת העבודות התקבלה החלטה לעצירת פירוק האסבסט, והעבודה לא יצאה בשלב זה אל הפועל.

מהעירייה נמסר: “עיריית רעננה בתיאום עם כלל הגורמים, לרבות היחידה האזורית לאיכות הסביבה, החליטה על עצירת כל פעולה בעניין. עבודה עתידית שכזו תבוצע רק לאחר הוצאת היתר הריסה כחוק ובידוע התושבים, כפי שנדרש".

שובל שמי, מפקח אסבסט מוסמך, שחתום על ההודעה לדיירים, מסר בתגובה: “באתי לבצע עבודה בהיתר של המשרד להגנת הסביבה. בוצע כל מה שצריך בהיתר. הדיירים הביעו חשש בנוגח לביצוע העבודה, כך שהחלטתי לא להיכנס למקום שדיירים חוששים. מבחינתי, הכל נעשה לפי ההנחיות. אדם שנמצא בבית עם חלונות סגורים, לא חשוף לסכנת אסבסט לפי סברה של המשרד להגנת הסביבה".

חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: תושב שטחים שדד קשישות בכפ"ס ופ"ת
חשד: נערים פרצו לעשרות כלי רכב
"לא נמתין עד שיקרה אסון"
טיפים לבחירת מנשא נכון לתינוק
טיפים לבחירת מנשא נכון לתינוק
למען בטיחות הילדים
למען בטיחות הילדים
על סף פיצוץ
נעצר חשוד בשוד אלים ביפו
מנכ"ל משרד החינוך בא לבקר