רעננה

מאסר לאיש היי טק שהורשע בהחזקה והפצה של תכנים פדופילים

האיש, תושב רעננה, הודה והורשע כי החזיק 16 אלף סרטונים ותמונות בעלי אופי פדופילי קשה ביותר, סיפק למאות גולשים סיסמה לתכנים והפיץ את התכנים לאחרים. נוכח הליך שיקום שעבר, בית המשפט הסתפק בעונש של תשעה חודשי מאסר בפועל. "אני מצטער ומתבייש", אמר בביהמ"ש

חדשות | מיכאל פרוסמושקין 26/02/2018

קלאודיו שיידון (62) מרעננה, שהורשע בהחזקה והפצה של אלפי תכנים פדופיליים, ירצה תשעה חודשי מאסר בפועל – כך גזר השבוע בית משפט השלום בכפר סבא.

שיידון, יליד ארגנטינה, אב לילדים, שעד למעצרו עבד כמנהל בחברת היי טק והיה שותף בעסק לייבוא מטבחי חוץ. הוא הורשע במסגרת הסדר דיוני בביצוע עבירות של הפצת חומר תועבה ובו דמותו של קטין (ריבוי עבירות) והחזקת חומר תועבה ובו דמות של קטין (ריבוי עבירות). החקירה נגד שיידון החלה בעקבות פעילות סמויה של יחידת הסייבר במשטרה, מה שהוביל להגשת תלונה בחשד לעבירות נוספות שנטען שבוצעו לכאורה על ידי שיידון. אולם, בסופו של דבר בגין טענות נוספות שהועלו בתלונה על ידי קרובת משפחתו, אשר יוצגה על ידי עו"ד עידית רייכרט, הוא לא הואשם בשל חוסר ראיות מספיקות.

על פי כתב האישום המתוקן, משנת 2014 ועד ינואר 2016 היה שיידון רשום באתר לשיתוף קבצים המצריך הרשמה מראש ומאפשר העברת קבצים. במסגרת חברותו באתר יצר שיידון קשר עם אחרים, שיתף קבצים פדופיליים שהיו ברשותו וקיבל קבצים פדופילים מאחרים.

במסגרת האתר ביצע שיידון שיחות צ'אט רבות עם אחרים אודות פנטזיות פדופיליות בהן היו הנאשם ואחרים מעוניינים. בין היתר כתב על רצונו לקבל סרטים ותמונות פדופיליות של ילדים בגלאי 0 עד 13, בעלי אופי סדיסטי ואלים. כמו כן, עודד משתמשים אחרים לבצע מעשים פדופיליים והתפאר במעשים פדופיליים שלכאורה ביצע. עוד כתב על רצונו לראות גבר אונס ילדה צעירה תוך כדי עינויה על ידיו. בנוסף, הדריך משתמש אחר כיצד לענות ילדה. עוד ציין את רצונו לתפוס ילדה, לחתוך את החזה וליצור סרט וידאו, ותיאר כיצד ייהנה מדמה וכיצד יענה אותה עד הסוף עם מחטים.

שיידון הורשע כי במהלך התקופה החזיק במקום עבודתו בכונן מחשב שלו ובשני כוננים קשיחים חיצוניים כ- 16 אלף קבצי וידאו ותמונות בעלי תוכן פדופילי, בהם צילמו קטינים וקטינות, מגיל ינקות ועד גיל העשרה, באקטים מיניים שונים, בעירום מלא ובעירום חלקי, לרבות תמונות וסרטי וידאו של התעללות מינית קשה ואינוס.

אם לא די בכך, האיש הורשע כי הוריד את הקבצים באמצעות תוכנת שיתוף הקבצים שמר אותם באופן מאורגן ומסודר במחשבו האישי בספריות ובתתי ספריות אותם כינה בשמות שונים.

במהלך התקופה שמתוארת בכתב האישום הוא יצר קשר אקטיבי עם לפחות 361 משתמשים אחרים באתר ומסר להם את סיסמתו על מנת שיכולו להעתיק מהכוננים את הסרטונים והתמונות שברשותו.

מגזר הדין עולה כי שיידון עלה לישראל בשת 1976, הוא נשוי ואב לילדים. כשהיה בן 15 הצטרף למחתרת הארגנטינאית – ארגון פוליטי שפעל נגד השלטון במדינת מוצאו. במסגרת פעילותו חוות אירועים טראומטיים, ביניהם רצח אחיו. בעקבות מעצרו פוטר מחברת ההיי טק בה עבד.

שיידון הכיר בקיומה של הבעייתיות בהתנהגותו, הביע חרטה על מעשיו ונכונות להמשיך בהליך הטיפולי בו החל. שירות המבחן המליץ להסתפק בעבודות לתועלת הציבור וצו מבחן לשנה.

שיידון עצמו אמר בבית המשפט: "אני ממש מצטער ומתבייש. כשאני חושב על העבירה שביצעתי, אני יכול להגיד שהבטן מתהפכת לי. אין שום דבר שיכול להצדיק את מה שעשיתי. הדבר הראשון שעשיתי אחרי שנעצרתי, זה לחפש עזרה. אני מאד רציתי בתהליך הטיפולי להבין את הנסיבות שבגללן ביצעתי את העבירה שביצעתי, לנסות להבין את הטריגרים שהיו לי. אני כבר שנתיים מקדיש לטיפול את רב המשאבים שלי: גם רגשית ו גם כספית. אני מרגיש שבסופו של דבר שיניתי מסלול. אני לא אותו אדם שהייתי אז. אני יודע שיש לי הרבה מה לעשות עוד והרבה מה לתקן, יש לי עוד דרך לבצע בעיקר להמשיך להשתנות ולתקן...".

הפרקליטות הדגישה את חומרת העבירות וסברה כי העונש ההולם צריך לנוע בין 12 ל–30 חודשי מאסר. מנגד, סנגורו, עו"ד אסף דוק, ציין את נסיבות חייו הקשות של מרשו, הדגיש את העובדה כי הוא נטל אחריות מלאה על מעשיו, הביע חרטה ורצון לשיקום. לאור זאת עתר הסנגור לקבל את המלצת שירות המבחן ולהסתפק בענישה שיקומית.

בבואו של השופט מיכאל קרשן התייחס לקביעת מומחים לפיה המניע שעמד מאחורי מעשיו של הנאשם אינו פדופילי מיני, אלא סדיזם לשמו. לאור כך ונוכח היקף ותוכן התכנים שנמצאו, השופט קבע כי העונש ההולם צריך לנוע בין 8 ל–18 חודשי מאסר בפועל.

בסופו של דבר קבע השופט כי, "על אף שברור כי הנאשם צועד בדרך השיקום, נרתם להליך השיקומי, איני מוצא כי במקרה זה שיקולי השיקום גוברים על האינטרס הציבורי ועל הצורך הדחוף בהרתעת הרבים".

לאחר בחינת מכלול השיקולים וטיעוני הצדדים החליט השופט גזר על שיידון תשעה חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי בן ארבעה חודשים וקנס בסך 6,000 שקל. הוא יתייצב לריצוי עונשו ב- 18 במרס.


חשבנו שיעניין אותך גם...
עילאי הרסגור הנדין. מאחדים כוחות
הסוף לרעש המטוסים?
ילד כבן 3 נפצע באורח קשה
ילד נפל מגובה רב בירושלים
זוג צבי ארץ ישראלי
כמה מיני צמחים ובע"ח תמצאו בהרצליה?
גיא רולניק בהרצאתו " פייסבוק - המפעל המזהם הגדול בהיסטוריה"
קבוצת דרום השרון. אלופת הטורניר
לזכרו של דניאל
שלושה פצועים בקטטה בקרית ים
שיפוץ באחריות
שיפוץ באחריות
מה מצבה של שונית האלמוגים באילת?