תל אביב

תואר אזרח כבוד של תל אביב-יפו הוענק הערב לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין

לצד הנשיא הוענק תואר אזרחי כבוד של תל אביב-יפו לזוכת פרס נובל בכימיה, פרופ' עדה יונת, לסופר אלי עמיר ולראשת עיריית פרנקפורט לשעבר, פטרה רוט

חדשות | תמי מאור 12/09/2016

תואר אזרח כבוד של תל אביב-יפו הוענק אמש (ראשון) על ידי ראש העירייה רון חולדאי לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, לזוכת פרס נובל בכימיה, פרופ' עדה יונת, לסופר אלי עמיר ולראשת עיריית פרנקפורט לשעבר, פטרה רוט.

אזרחות כבוד הינה תואר כבוד אשר מעניק ראש העירייה לאישים בולטים בעלי הישגים מרשימים ותרומה מיוחדת למדינה או לעיר. עד עתה העניקה העיר את האות לכ-80 אישים, ביניהם אלברט איינשטיין, הברון רוטשילד ולורד בלפור, הנשיאים לשעבר יצחק נבון, עזר ויצמן ושמעון פרס, ראשי הממשלה לשעבר יצחק רבין, המנצח זובין מהאטה, השחקניות חנה רובינא, חנה מרון, אורנה פורת ועוד רבים.

מדברי נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בטקס: "היופי התל אביבי, העושר התל אביבי, היצירתיות והלב הפועם, החלוציות האורבנית והמחשבתית – כל אלה מוכרחים להיות מקור של כוח ותעוזה גם להתמודדות עם האתגרים המונחים לפתחנו, החברה הישראלית ומדינת ישראל. כמי שנושא בתואר אזרח העיר כבר מספר דקות, אך אוהב אותה שנים רבות יותר, אני חש שמתפקידי להוקיר אותה ואתכם באותה מידה שעליי לדאוג ולבקש עבורה ועבורנו שתהיה מקום נכון עוד יותר, טוב עוד יותר".

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי: "עיר הבאה לבחור את אזרחי הכבוד שלה - מציגה בכך את סולם ערכיה ואת סדרי העדיפויות שלה. הבחירה חושפת את זהות גיבוריה - ולא פחות מכך את זהות האידיאלים המנחים אותה, הדגלים אותם היא מניפה ולאורם היא צועדת. בעיני, רביעייה זו בהרכבה היא מאוד תל אביבית - כי רק בתל אביב-יפו נפגשים בחברה הישראלית כל הקצוות, כל הדעות, כל האמונות והדתות - ימנים ואנשי שמאל, עולים חדשים וילידי הארץ, יהודים וערבים - חילונים ושומרי מצוות - ויוצרים יחד בהרמוניה מוחלטת את האווירה הכל כך אופיינית לעיר הזאת - אווירה של הכלה, קבלה וכיבוד האחר. כל אחד ואחת ממרכיביה מייצג באורח מושלם ערך תל אביבי, שהעיר הזאת נאבקת עליו ושומרת עליו בקנאות מתחילת דרכה.

"העיר הזאת - שעליה גאוותנו, מודל של דמוקרטיה, סובלנות ופלורליזם, תרבות ואומנות, של חשיבה רציונאלית, של מדע ומחקר, עיר בינלאומית - לא עיר לבדד תשכון - אלא עיר המחוברת ברוחה וגם בגופה אל העולם – העיר הזאת גאה בגלריה זו של דמויות מופת, שהעניקו לה היום את הכבוד לקבל את אזרחות הכבוד שלה - ולהפגין בכך את ידידותם כלפיה".

עוד הוסיף, ראש עיריית תל אביב-יפו, בעת הענקת האות: "הנשיא ריבלין מייצג את רעיון של הממלכתיות העברית המודרנית, שתל אביב היא שיצרה את דפוסיה בימי המדינה שבדרך, בצלמה וברוחה - החופשית והדמוקרטית. ריבלין מגלם את הממלכתיות הזאת במיטבה כממלכתיות אמיצה, אוהבת אדם, חובקת ומקרבת רחוקים - הבזה לפופוליזם ולרייטינג. לנוכח גילויים גוברים ומתרבים של שנאה וגזענות וניסיונות מחמירים לשחוק ולצמצם את הדמוקרטיה הישראלית - לא מהסס הנשיא לצאת - לא פעם כקול בודד במדבר - קולו של המצפון הישראלי - בהגנה על זכויות המיעוטים, על עקרונות שלטון החוק ועל מבצרו, בית המשפט העליון".

הטקס, בהנחייתה של השחקנית איילת זורר, כלל שירה של הזמר דודו טסה וקטעי מחול של להקת "אביב מחולות", להקת המחול של מרכז קהילתי בית פרנקפורט. הטקס התקיים באולם אסיא, מוזיאון תל אביב לאמנות, תל אביב-יפו.

חשבנו שיעניין אותך גם...
כאן משפצים
כאן משפצים
הקשר בין הבחירות ברשויות והתחדשות עירונית
הישרדות משפחתית
סרחיו חביאר גולצמן מצטרף לרשימת יש עתיד בפת
גולצמן מצטרף לרשימת "יש עתיד" בפ"ת
כנס מקהלות עירוני בראש העין
כנס מקהלות עירוני תשע''ט
גבר הותקף בכפר סבא
אישה טבעה בחוף בבת ים - מצבה קשה
אישה טבעה בחוף בבת ים - מצבה קשה
פרופ משה פיליפ
פורמולה ייחודית יכולה לשפר ולהאיץ גדילה בקרב מתבגרים?