תל אביב

עיריית תל אביב- יפו השיקה את כרטיס התושב 'דיגיתֵל' בהודו

השקת מודל הכרטיס העירוני 'דיגיתֵל' בעיר תאנה Thane בהודו מהווה הכרה עולמית ב'דיגיתֵל'. בשנה הקרובה יוכנס ליישום בערים נוספות בהודו

חדשות | תמי מאור 24/01/2018

אתמול (שלישי, 23 בינואר 2018) הושק כרטיס "דיגיתאנה-DigiThane", כרטיס העיר לתושבי תאנה במדינת מהרשטרה בהודו, על פי מודל כרטיס התושב העירוני- 'דיגיתֵל', במעמד ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי.

בתחילת מרס 2017, זכה מודל 'דיגיתֵל' של עיריית תל אביב-יפו במכרז 'דיגיתאנה – DigThane'. במסגרת זו הוקם בעיר תאנה, שבמדינה מהרשטרה בהודו, מערך דיגיטלי המאפשר קשר ישיר וממוקד עם תושבי העיר. מדובר בצעד חדשני וראשוני מסוגו, במסגרתו תעביר העירייה ידע אשר יוטמע למערך טכנולוגי בעיריית תאנה. בתמורה, עיריית תאנה תספק החזר הוצאות עבור עלויות פיתוח השירות הדיגיטלי בישראל. בשנה הקרובה יוכנס המודל לשימוש בערים נוספות במדינת מהרשטרה, המונה כ-115 מיליון תושבים.

עיריית תל אביב-יפו מובילה קרוב ל- 6 שנים מהפכה דיגיטלית תחת השם 'דיגיתֵל', הכוללת בין היתר את כרטיס התושב, אשר כיום מחזיקים בו למעלה מ-180,000 אלף תושבים. כרטיס העיר 'דיגיתֵל' הינו פלטפורמה חדשנית לחיזוק הקשר של העירייה עם תושבי העיר ומאפשר לכל תושב לקבל שירותים ומידע במייל, ב-SMS ובאתר אישי המותאם במיוחד בשבילו לפי מקום המגורים, תחומי עניין, מצב משפחתי ועוד. השירות החדשני מסייע להורדת יוקר המחייה בעיר באמצעות מגוון פעילויות מוזלות ושירותים ממוקדים המוצעים לרווחת התושבים.

בזכות פרויקט 'דיגיתֵל' זכתה העירייה בשנת 2014 במקום הראשון בתחרות 'העיר החכמה', World Smart Cities Award. התחרות התקיימה במסגרת הכנס העולמי המוביל לערים חכמות, Smart City Expo, אשר נערך בברצלונה. לתחרות ניגשו כ-250 ערים מרחבי העולם. כנס "ערים חכמות" בברצלונה נחשב לכנס המוביל בעולם בתחום חדשנות בערים. כמו כן, בשנת 2013, זכה מועדון 'דיגיתֵל' בפרס הצטיינות מיוחד בתחרות ה-Webi Awards 2013 של מגזין "אנשים ומחשבים". פרס זה מצטרף למספר הישגים אותם רשמה תל אביב-יפו בשנים האחרונות בתחומי פיתוח הסטארטאפ בעיר, לצד ההכרה הבינלאומית כמרכז לחדשנות וליזמות.

בנוסף, בשנת 2017 החלה העירייה בשותפות עם ישראל דיגיטלית ומפע"מ עמק יזרעאל של משרד הפנים להוביל תכנית מאיצים דיגיטליים לרשויות המקומיות (מנהלים שנבחרו על ידי הרשויות להוביל את השינוי הדיגיטלי בעירם). במסגרתה מייעצת ותורמת מהידע והניסיון שצברה בעשר השנים האחרונות ל-16 רשויות מקומיות שונות, זאת במטרה לסייע להן לקדם תהליך טרנספורמציה דיגיטלית בעירם.

חולדאי אמר כי הוא גאה שמיזם ה'דיגיתֵל', פרי רעיון שנולד בעיריית תל אביב-יפו, זוכה להכרה בעולם. "תודות לפתיחותה של עירנו והחלפת הידע עם ערים אחרות בעולם, יוכלו תושבי הודו ליהנות מהשימוש החדשני בטכנולוגיה, לטובת שיפור השירות והקלה על יוקר המחייה. אין לי ספק כי הרעיון התל אביבי שבא לידי ביטוי ב'דיגיתאנה' יספק תועלת נהדרת לעיר תאנה- בדיוק כפי שמספק 'דיגיתֵל' לתל אביב-יפו".

ראש מינהל דוברות והסברה בעירייה גידי שמרלינג ציין כי יתרונו של 'דיגיתֵל' מתאפיין בהעברת מידע ממוקד לפי פילוח שמאפשר לכל אדם לקבל אך ורק את מה שמעניין אותו. "כך גם המועדון מהווה מעין שדכן בין מוסדות התרבות בעיר לתושבים שנהנים מנגישות לאירועים ופעילויות במחירים מוזלים".

מנהל מינהלת הידע העירוני שמוביל את הקשר עם הודו ומנהל מקצועית את פרויקט דיגיתל זוהר שרון הדגיש כי הפרויקט בעיר תאנה מהווה את תחילתו של עידן בו עיריית תל אביב-יפו כעיר גלובלית מייצאת ידע עירוני התורם לפיתוח וקידום ערים בעולם. "במקביל למיזם בתאנה אנו מסייעים גם לעיר פונה (Pune) ולעיר PCMCבמדינת מהרשטרה לקדם תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית בעירם. יצוא הידע בא לידי ביטוי גם בתרומת העירייה לקידום טרנספורמציה דיגיטלית בערים שונות במדינת ישראל במסגרת שיתוף פעולה עם המשרד לשוויון חברתי (ישראל דיגיטלית) ומשרד הפנים במסגרת תכנית מאיצים דיגיטליים לרשויות המקומיות."

חשבנו שיעניין אותך גם...
טיסות מחיפה ורמון לאירופה ללא אגרות
מי פרץ לחשבונות המייל והפייסבוק של גינזבורג?
נפרץ חשבון הפייסבוק של גינזבורג
דר להבית אקרמן
אילו טיפולים מתאימים לחורף?
תלמידי חטב הנגיד בהפגנה ליד בנין העירייה
הורי ותלמידי "הנגיד" הפגינו מול בניין העירייה
תערוכת ציירים צעירים תפתח בעופר לב חדרה
"מגלים עולמות"
אלפי מבקרים בפסטיבל דרום אדום
אלפי מבקרים בפסטיבל דרום אדום
מנהלים מדברים מהשטח
הרוג בתאונת דרכים נוספת בצפון