תל אביב

מהפכה טכנולוגית בספריית בית אריאלה בתל אביב

מעתה ניתן לשאול ולהחזיר ספרים בעמדות RFID אוטומטיות לשירות עצמי. העמדות החדשות מצטרפות למגוון השירותים הטכנולוגיים שכבר פעילים בבית אריאלה, ובהם שירות השאלת ספרים דיגיטליים

העיר שלי | תמי מאור 11/02/2018

ספריית שער ציון-בית אריאלה ומחלקת הספריות של עיריית תל אביב-יפו, מציעות שירות חדש, ראשון מסוגו ומשמעותי מאוד עבור הקוראים (וגם הספרנים): עמדות לשירות עצמי RFID המאפשרות לראשונה בארץ לשאול, להחזיר ולהאריך השאלת ספרים וגם לקבל מידע מלא על כרטיס הקורא באופן עצמאי לחלוטין, יעיל ומהיר.

בבית אריאלה הוצבו שלוש עמדות, ועמדות דומות מוצבות גם בספריות הדר יוסף, בת-ציון ומרכז קהילתי בית השחמט. העמדות החדשות מצטרפות למגוון השירותים הטכנולוגיים שכבר פעילים בבית אריאלה, ובהם שירות השאלת ספרים דיגיטליים, מגוון שירותים מקוונים בגישה מרחוק, ומתחם "מייקטק" בספריית הילדים והנוער בשיתוף המרכז הבינתחומי בהרצליה, שהציבו רף חדש של חדשנות בתחום.

איך זה עובד?

הקורא מניח את ערימת הספרים (עד חמישה ספרים) על המשטח. העמדה קוראת את הפרטים של כל אחד מהספרים ומוציאה קבלה. כל פעולה של שאילה או החזרה אורכת כ- 20 שניות לכל הספרים יחד. השירות ניתן לכל מנויי הספריות (המנוי ללא תשלום) ולמחזיקי כרטיס "דיגיתל".

ומה על הספרנים? כעת כשהם משוחררים מהמטלה הטכנית של השאלה והחזרת הספרים, הם חופשיים יותר לעמוד לשירות הקוראים להמלצות על ספרים חדשים ומעניינים, הכוונה ומענה לשאלות.

מרים פוזנר, מנהלת בית אריאלה ומחלקת הספריות בעיריית תל אביב-יפו: "ספריית בית אריאלה שמחה לרתום את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום הספריות הציבוריות לטובת שיפור החוויה למשתמשים הבאים לשאול ספרים בה. פעולת השאילה ופעולת ההחזרה של ערימת הספרים שוב אינן עומדות במרכז הביקור בספרייה, שכן הן פעולות קלות לביצוע שדורשות זמן מינימלי. כך, לבוא לספרייה פירושו יהיה חוויה שכולה ספרים: טיול בין מדפים, דפדוף בספרים, קריאה מרפרפת כדי להתרשם, קבלת המלצות מהספרניות. פשוט כיף".

חשבנו שיעניין אותך גם...
יול רשקובסקי זכתה בגביע ישראל הפאורליפטינג
בודדת בפסגה
הקאנטרי ברמת השרון. בקשת ערעור לעליון
נושא מכירת הקאנטרי מגיע לדיון בבית המשפט העליון
חשד: ביצעה מעשים מגונים בחניכים מפנימייה בה עבדה
בתמונה מימין לשמאל: האחות מרווה, ליאן ואמה ענת והרופאה דר תמר ריטה
התקף אלרגיה חריף, כתגובה לטיפול באלרגיה
הקץ לבדידות
כנס Y השלישי לצעירים באילת
גבר נמצא מת בסמוך לנחל אלכסנדר
גבר נמצא מת בסמוך לנחל אלכסנדר
קשה בצמרת