תל אביב

ראש עיריית תל אביב-יפו: "פעילות התחנה המרכזית החדשה מהווה מטרד ויש לפנותה"

תוכנית המתאר לתל אביב-יפו מציעה כי מסוף התחבורה המטרופוליני יועתק ממקומו לשני מרכזי תחבורה מטרופוליניים (האחד בצפון בסמוך לתחנת רכבת מרכז והשני בדרום בסמוך לצומת חולון) והפיכת המבנה לקומפלקס עסקים, מלונאות, מגורים ושטחי ציבור

חדשות | תמי מאור 12/02/2018

בעקבות הפרסומים בימים האחרונים אודות הכוונה להאריך את החוזה להפעלת התחנה המרכזית החדשה בתל אביב ולקראת הדיון היום (שני) בוועדת המשנה לתחבורה ציבורית בכנסת שלח ראש העירייה מכתב ובו עדכן כי המגעים המדוברים לא נעשו בתיאום או בידיעת העירייה.

חולדאי: "גם אנחנו סבורים שיש לשנות את המציאות המטרדית הנובעת מפעילותה של התחנה המרכזית החדשה בלב שכונת שאנן. כידוע הדברים באו לידי ביטוי, בין היתר, בתוכנית המתאר העירונית שהוכנה על ידי העירייה ואושרה סופית לפני שנה".

ראש העירייה ענה לפנייתו של ח"כ חנין כי ישמח אם הוא יסייע בהפעלת לחץ מול הגורמים האמונים על הנושא בממשלת ישראל לשינוי המצב בתחנה המרכזית החדשה וזאת על מנת שהעירייה תוכל לקדם את מימוש תוכנית המתאר לעיר.

היום עתיד להתקיים דיון בנושא בוועדת המשנה לתחבורה ציבורית בכנסת בראשות ח"כ חנין ובהשתתפות נציגת העירייה, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק התחבורה מיטל להבי.

התחנה המרכזית החדשה שוכנת במבנה מרכזי בעל פוטנציאל תכנוני רב לפיתוח וחידוש האזור ואשר מהווה מוקד ציבורי חשוב בשכונת נווה שאנן ובדרום העיר. תוכנית המתאר לעיר תל אביב-יפו מציעה כי מסוף התחבורה המטרופוליני יועתק ממקומו לשני מרכזי תחבורה מטרופוליניים (האחד בצפון בסמוך לתחנת רכבת מרכז והשני בדרום בסמוך לצומת חולון) והפיכת המבנה לקומפלקס עסקים, מלונאות, מגורים ושטחי ציבור.

בעירייה מתיינים כי, "במידה ויועתקו שימושי התחבורה בעתיד, ניתן יהיה לקדם תכנון כולל לאזור בהתאם להוראות תוכנית המתאר, אשר קבעה את ייעוד האזור כמע"ר מטרופוליני, המשלב שימושי מסחר, תעסוקה ומגורים. כמו כן, נקבע כי תתוכנן במקום פונקציה ציבורית משמעותית ומרכז ציבורי-עירוני חדש בדרום העיר. עם זאת, יש לזכור כי מבנה התחנה המרכזית החדשה הינו נכס בבעלות פרטית המשרת עשרות בעלי עסקים וחברות תחבורה ציבורית. מכאן שיכולת ההשפעה העירונית מוגבלת ולכן נדרשת מעורבות הגורמים האמונים על הנושא בממשלה לשינוי המצב".


חשבנו שיעניין אותך גם...
מסתכלות למעלה
שבתרבות בכפר סבא
מאות תושבים לקחו חלק במפגש הפתיחה של שבתרבות בכפר סבא
הרוג בתאונה בכביש 1
הבימבולנס שיציל חיים בנצרת עילית
צעיר נעצר בחשד לסחר בסמים בהרצליה
מועצה חדשה/ ישנה
מפצח האגוזים
הבלט הישראלי גאה להציג: "מפצח האגוזים"
פצוע קשה בשריפה בבניין ברמת גן
פצוע קשה בשריפה בבניין ברמת גן