בקרו עכשיו בhttp://www.local.co.il/sysvault/docsfiles12/cd3c5ac4ad-43c7-42d8-b8f0-4baf83baf79f.jpg

משרדים במערב רעננה

אופסיטי - משרדים במערב רעננה פארק העסקים של רעננה מערב.

הזדמנות חד פעמית! משרדים להשקעה ברעננה! 

פארק העסקים של רעננה מערב

 329,000 ש"ח 140 מ"ר משרד, צמוד לתחנת רכבת רעננה מערב.

רגע לפני שזה קורה: הצצה לרובע העסקים והמגורים החדש במערב רעננה

לפי כל הסימנים המקדימים, בקרוב תאושר רשמית תוכנית בניין עיר חדשה לרעננה, ובמסגרתה יוקם רובע עסקים ומגורים במערב העיר, שייראה כמו בערים המובילות בעולם. אחד היזמים: "לא צריך להיות גאון כדי להבין את המשמעות הכלכלית של המהלכים הללו". אז מה הולך להיות שם?

אחרי שנים של תכנונים ודיונים סוף סוף זה עומד לקרות: התוכנית המהפכנית לבניית אזור תעסוקה מתקדם במערב רעננה נמצאת בהליכי אישור סופיים. במהלך השנה האחרונה עברו תוכניות מערב רעננה את שלב ההתנגדויות, ובימים אלה שוקדת הוועדה המקומית על הטמעת ההחלטות שהתקבלו במסגרת ההתנגדויות לקראת פרסום תוכנית מאוחדת למתן תוקף. ובמילים אחרות: מדובר כבר במיזם גדול שהעבודות לבנייתו ממש מעבר לפינה.

רובע התעסוקה יוקם במיקום אידיאלי שעומד להפוך ללב הפועם של העיר ושל אזור השרון כולו: בין פארק רעננה לכביש 531, צמוד לתחנת הרכבת החדשה "רעננה מערב", צפונית לכביש 531, מדרום וממערב לדרך הפארק (דרך הפארק גובלת בפארק רעננה והיא המשכו של רחוב אחוזה).

במקביל לאישור התוכנית שהיא פרי יוזמה של העירייה עצמה, בחודשים האחרונים נראו בשטח עוד שתי אבני דרך משמעותיות עבור המתחם: הפעלת תחנת הרכבת "רעננה מערב" ופתיחת כל מחלפי כביש 531 לכל אורכו. מתחם מערב רעננה יחובר ישירות למחלף של כביש 531, וכך יתאפשר חיבור מהיר וקל לכל כיוון ובמיוחד לתל אביב ולהרצליה. החיבור הישיר לאיילון ומשם לכביש החוף, וקיצור הדרך לכביש 4 ולכביש 6, יחד עם תחנת הרכבת הצמודה יספקו נגישות נדירה לרובע שייבנה.

הבשורה הגדולה

אז מה צפוי להיבנות שם? הבשורה הגדולה שמביאה התוכנית היא הקונספט של עירוב שימושים. כלומר בנייה של מגורים, תעסוקה ומסחר באותו מתחם. כך אנשים מנהלים את מרכז חייהם מבלי להיכנס לרכב. הדירה, המשרד, בתי הקפה, המסעדות, החנויות, הבנק, גן הילדים והפארק נמצאים במרחק הליכה קצר. ולא פחות חשוב: תחנת הרכבת ממש בקצה המתחם. זו המגמה המובילה במדינות מתקדמות שבהדרגה, אומנם באיחור רב, חודרת גם לישראל ומשנה דפוסי תכנון ישנים ושגוים מיסודם, לפיהם הופרדו מרכזי המגורים מהעסקים ובכך הועמסו כבישי ישראל.

בהתאם לקונספט הזה, במתחם ייבנו שטחי תעסוקה ומסחר בהיקף של עשרות אלפי מ"ר. בין רובע העסקים לדרך הפארק ייבנה מתחם מגורים יוקרתי שיכלול כ-3,000 דירות הצופות אל פארק רעננה. 20% מהדירות יהיו קטנות כך שהשכונה תתאים למגורים בכל שלבי החיים. התוכניות של מתחמי העסקים והמגורים מקודמות במקביל וכאמור אוחדו לאחרונה לתכנית אחת.

איך זה הולך להיראות?

במרכז השכונה המשולבת תהיה שדרה מרכזית שתמשיך את רחוב הפעמונים הקיים ותחבר בין מתחם העסקים למתחם המגורים באמצעות פיתוח מתקדם. בשורת מבני המגורים הגובלים במתחם העסקים תהיה חזית מסחרית שתיצור מעבר אסתטי ופרקטי בין שני החלקים.

מלבד שכונת המגורים שתיבנה ברובע, מתוכננות להיבנות באזורים סמוכים (ברעננה ובהרצליה הסמוכה יחד) כ-25,000 דירות, כך ש-100,000 התושבים החדשים צפויים ליצור ביקוש יום-יומי אדיר לעסקים שיפעלו ברובע החדש.

כמצופה מרעננה, שידועה בצביון הכפרי שלה, גובה הבנייה במתחם ייצור אווירה אורבנית נעימה ולא מנוכרת. לפי התוכנית, מבני התעסוקה יהיו בני 8 עד 10 קומות מקסימום ומבני המגורים יגיעו עד 11 קומות. המשרדים והעסקים שישתלבו ברובע יכללו בין היתר פעילות פיננסית מגוונת, בידור, בילוי ופנאי. ייבחרו עסקים שיהוו מוקד משיכה משמעותי למבקרים.

לפי החזון, הרובע יהיה נגיש ומזמין, הכניסה לעסקי המסחר תהיה במפלס המדרכה וצמודה לה. ברחבי הרובע המשולב יהיה שפע שטחים ירוקים, עם גינון מוקפד ומרחבים נטועים ומרוצפים, שבילי אופניים, שטחי ספורט, שטחי בילוי ונופש, ריהוט רחוב וסככות צל. בין מבני התעסוקה לכבישים תחצוץ צמחיה. כמו כן יוקמו גשרים ומעברים להולכי רגל ולרוכבי אופניים, שלהם תינתן עדיפות לאורך הרחובות. למען הנוחות והאסתטיקה, כל החניות במתחם יהיו תת קרקעיות וכך גם תשתיות החשמל. בתכנון הרובע נקבעו הוראות איכות סביבה קפדניות לשמירת בריאותם של העובדים, הדיירים והמבקרים.

חלון ההזדמנויות לקראת סגירה

עכשיו, רגע לפני האישור הסופי, עבור משקיעים זהו חלון ההזדמנויות האחרון ליהנות מרווח יזמי אף שמדובר בהשקעה סולידית. אומנם מחירי המגרשים במתחם עלו בשנים האחרונות במקביל להתקדמות התוכנית, אבל קפיצת המחירים הגדולה צפויה לאחר האישור הסופי ועם תחילת הבנייה. משקיעים סולידיים שמחפשים הזדמנויות שאין בהן סיכון לאי מימוש ההשבחה – קופצים על הטיימינג הזה.

באופן טבעי, כתוצאה מהמדיניות הממשלתית לצמצום ההשקעה בדירות, עיקר ההתעניינות היא בקרקע המיועדת למשרדים ומסחר, שצפויה להניב את ההשבחה המשתלמת ביותר. בשלב הזה, עדיין ניתן להשיג במתחם יחידות קרקע המיועדות למשרדים במחיר של כ-300,000 שקלים בלבד, נכס שערכו צפוי לזנק בדרמטיות לאחר אישור התוכנית.

דווקא בשלב המבטיח הזה חשוב לבחור בזהירות את הגורם שמשווק את הקרקע. חשוב לבחור בחברה אפקטיבית שמציעה הסכם ניהול מסודר, שמאגדת קבוצה גדולה של רוכשים, ושמנוסה במימוש בפועל של פרויקטים מהסוג הזה. רק כך תבטיחו לעצמכם שהבנייה בקרקע שקניתם תצא לפועל, ושלא תישארו עם נכס על הנייר שלא ייבנה לעולם.

 

"אחרי שנים של קיפאון בעיר, דברים זזים"

בין הגורמים שמחזיקים ומשווקים קרקעות במתחם העסקים העתידי, חברת אטרה נחשבת לגוף המוביל. היא שיווקה עד כה כ-90 יחידות קרקע המיועדות למשרדים ומסחר, שעליהן בכוונתה להקים את פרויקט העסקים OFFICITY בהיקף כולל של כל 30,000 מטר.

מאחורי היוזמה של אטרה יש הרבה מעבר לאינטרס כלכלי. עו"ד אביחי חכם, בעלים ומנכ"ל אטרה, רואה בפרויקט שליחות של ממש. חכם הוא יליד רעננה ומילדות ספג את חשיבות הצמיחה וההתפתחות של העיר. בשנות ה-60 סבו היה מזכיר הוועדה הטכנית, תפקיד המקביל למהדס העיר, עוד לפני שרעננה הוכתרה כעיר.

"כרענני מינקות, מה שקורה עכשיו בדרום מערב העיר זו בשורה של ממש", אומר חכם. "כשאני רואה את ההתפתחות של העיר, עם ההשלכות של פתיחת כביש 531 ותחנת הרכבת החדשה, ואני נזכר איך נראתה העיר בשנות ה-80, אני פשוט מתרגש. לא צריך להיות גאון כדי להבין את המשמעות הכלכלית של המהלכים הללו".

חכם, שמחובר לעיר בכל נימי נפשו רואה באישור הסופי של תוכנית רובע העסקים אירוע דרמטי: "אני מתרגש מביצוע של פרויקט כזה בעיר האהובה עליי. סוף סוף רעננה מתקדמת למאה ה-21. אחרי שנים של קיפאון בעיר ואובדן יוקרתה לטובת שכנותיה, דברים זזים בשטח ויינתן מענה לצורך האדיר במבני משרדים ראויים ובקריית סייבר. הרובע הזה עומד להיות הלב של המטרופולין העצום והמסודר שהולך ומתגבש בכל אזור השרון. רעננה חוזרת ובגדול".


 

 צרכנות מקומית
סליוס תכשיטים בהוד השרון
"סליוס תכשיטים בהוד השרון" - הזהב של השכונה
פירסינג ועגילים
הטרנד של הקיץ - פירסינג ועגילים
תיקון ותחזוקת מכשירי כושר
תיקון ותחזוקת מכשירי כושר – מה חשוב לדעת?
הלוואה עסקית
תואר במדעי ההתנהגות
מה עושים עם תואר במדעי ההתנהגות?
שוברים את השוק, חותכים מחירים בחצי
שעון במהדורה ייחודית לרגל יום האישה
הגיע הזמן לפינוק האשה
עסקים קטנים בשכונה הירוקה
"עסקים קטנים בשכונה הירוקה"
ליווי פיננסי  מקצועי לעסק
ליווי פיננסי מקצועי לעסק
שוקלים להמשיך לתואר שני?
שוקלים להמשיך לתואר שני?
מצלמה תרמית
מהם השימושים העיקריים של מצלמה תרמית
ליסינג פרטי בחירה חכמה?
מארחים בספונטניות?
נתוני המועצה הדתית בכ"ס לכבוד ט"ו באב
גן עדן לחובבי לגו
הסוף לבושה - מתמודדים עם דליפת שתן
אוטובוס חצי חינם
רשת חצי-חינם תפעיל 2 קווי הסעות בפ"ת
3 סיטואציות להזמין מנעולן רכב