הרצליה

מקומונים, לוחות למכירה
  הפורטל המקומי הגדול בישראל
אתרים מקומיים
חוק ומשפט הקניון העירוני
לוחות מקומיים רישום לעדכונים
עסקים מקומיים מופעים מקומיים
בעלי מקצוע שדרת העסקים
המומלצים אוכל ומסעדות
צור קשר ארכיון עיתונים
אזור הדרום אזור הצפון אזור המרכז אזור השרון
באר שבע אילת
עוטף עזה אשדוד
שדרות אשקלון
נהריה ועכו גולן גליל
  חדרה
  חיפה והקריות
ירושלים תל אביב יפו
פתח תקווה רמת גן-גבעתיים
מודיעין חולון-בת ים
ראשון לציון רחובות
   
נתניה הוד השרון
רמת השרון הרצליה
רעננה כפר סבא
חיפוש Local  
ראשי path delimeter הרצליה path delimeter  העיר שלי path delimeter "אני מתנדבת מזה 40 שנה ומעולם לא חשבתי לקבל על זה פרס"
העיר שלי

"אני מתנדבת מזה 40 שנה ומעולם לא חשבתי לקבל על זה פרס"

בילי בסרגליק   22.11.2012
הוסף דף לפייסבוק שמור במועדפים
סוניה פוריה (78), אם לסימה (50), שלוקה בשיתוק מוחין, תקבל את אות יקירת העיר לשנת 2012 על התנדבותה למען אנשים עם עיכוב התפתחותי ופעילותה למען בניית הוסטל השחר של אקי"ם בעיר. פוריה היא אחת משבעה תושבי הרצליה שיזכו בתואר המכובד
סוניה פוריה בת ה- 78 תושבת הרצליה תקבל היום (חמישי) את פרס יקירת העיר הרצליה. פוריה היא אחת משבעה אנשים שנבחרו על ידי ועדה מיוחדת לקבל את הפרס המכובד.

"אני חשה קצת עצבנות לרגל קבלת הפרס", היא אומרת. "אני מתנדבת 40 שנה ומעולם לא חשבתי לקבל על זה פרס. יש לי בת עם פיגור, ובשבילה ובשביל כל היתר עשיתי את מה שאני עושה".

פוריה מקבלת את הפרס על פעילותה המיוחדת לפתיחה של סניף אקי"ם בהרצליה ומעורבותה ופעילותה הרבה לבניית הוסטל "השחר" לדיירים עם עיכוב התפתחותי שכלי.

לפני 40 שנה הקימו נחום בעלה וסוניה והורים נוספים את בית ספר השחר ששכן בשכונת נווה ישראל ואחרי כמה שנים נסגר. "אחר כך פתחנו מועדון לבוגרים וגם לצעירים, וכשבית ספר אופק החל לעבוד עד השעה שש בערב סגרנו את מועדון הצעירים והמועדון הפך רק למועדון בוגרים. עד היום הוא קיים בנווה ישראל במקלט שקיבלנו מעיריית הרצליה ברחוב סעדיה גאון. אחר כך התחלנו לדאוג מה יהיה כשאנחנו לא נהיה, אז התחלנו לחפש מקום לבנות הוסטל עבורם.

"התחלנו במשא ומתן עם עיריית הרצליה ולא קיבלנו שטח בכדי לבנות הוסטל. פנינו לקיבוצים ולכל מיני מקומות, כולם שלחו אותנו להרצליה, אמרו אתם גרים בהרצליה אז תלכו להרצליה. אנחנו לא יכולים לתת לכם מה שאתם מבקשים. אנחנו גם רצינו בקרבת הבית ואפשרות לבקר את ילדינו ושהם יבואו אלינו".

הוסטל של 5 כוכבים"נחום ואני רצנו הרבה. 30 שנה זה לקח לנו. למזלנו יעל גרמן התחילה להיות ראש העירייה. אם לא היא לא היה לנו כלום עד היום הזה. יעל גרמן טלפנה אלינו כשנבחרה פעם ראשונה, ואמרה שיש לה שטח, שנלך לראותו ואם זה בסדר אנחנו נקבל אותו. אז הלכנו לראות ותכף הסכמנו. היה זה שטח נהדר במקום יפה, ברחוב המסילה 95 בהרצליה. דיברנו עם אקי"ם ישראל ונכנסו לתמונה גם ביטוח לאומי וקרן שלם, ואנשים טובים מחוץ לארץ ומהארץ, שעזרו לאסוף את הכסף לבנייה של הוסטל.

"כל הגורמים הללו חברו יחדיו והקימו לפני שמונה שנים הוסטל בשם "השחר" ברחוב המסילה 95 קרוב לכפר שמריהו. "זהו הוסטל של 5 כוכבים", אומרת פורייה, "הם מאוד מרוצים שם. יש שם 24 חבר'ה בני 24-50 וגם סימה בתנו שם. בכל חדר יש שני אנשים שגרים עם שירותים. המנהלת של המקום מדהימה, המדריכים מעולים, כולם ממש דואגים לילדים שלנו וזה מאפשר לנו לישון בשקט ולהיות רגועים".

בשטף דיבור המאפיין בחורה צעירה ואנרגטית ולא אשה בגיל הזהב, ששנים מתרוצצת ועסוקה בנתינה, מגוללת פוריה את סיפורה.

סוניה נולדה בפרו ונישאה לנחום. יחד עלו לישראל בשנת 1957. הם התגוררו במושב מבואות ביתר ואז ב 1959 הגיעו להרצליה ולהם כבר ילד בן שנה בשם נחשון. ב 1960 נולד משה, ב 1962 נולדה סימה. "סימה נולדה כתאומה, אך העובר השני הפסיק להתפתח בחודש רביעי, וסימה נולדה בסוף חודש שמיני 1,800 ק"ג, כפי הנראה זה הפריע להתפתחות שלה. ראינו שההתפתחות שלה איטית, לא כמו הילדים האחרים. אחרי שלושה חודשים הודיעו לנו הרופאים שיש לה שיתוק מוחין.

"החלטנו שנעשה עבורה כל מה שצריך כדי שהיא תהיה פחות או יותר כמו כל ילד אחר עד כמה שניתן. היה זה לפני 50 שנה, אז לא היה את הדברים שיש היום וכל הבדיקות והטיפולים שישנם היום בתחום. התחלנו לטפל בה ולעשות עימה התעמלות, רצנו המון עבורה. היום היא די עצמאית. היא אשה עם פיגור, אך מסתדרת די בסדר והיא תמיד שמחה. סימה תמיד שמחה ומאושרת. כולם מכירים את סימה. היא הולכת לים ומשחקת מטקות. היא גם שוחה, לקחתי אותה הרבה שנים לשחייה בקאונטרי הרצליה".

במהלך השנים סוניה עבדה בקופת חולים מכבי בתל אביב במחלקת הגבייה. נחום למד ראיית חשבון ועבד כרואה חשבון. "ילדי הגדולים פעם אמרו לי שהם לא הרגישו אף פעם שיש ילדה עם צרכים מיוחדים בבית, שלא עשינו הבדלים ביניהם. בשבילנו סימה הייתה כמו כולם. נכון שדאגנו לה יותר כי היא קיבלה התכווצויות, אבל זה מה שהם אמרו כשהם גדולים, זה נתן לי סיפוק גדול לשמוע את זה".

- כמה שעות הקדשת ביום להתנדבות?

"מי יודע, בכל פעם שהיה צריך משהו הייתי נרתמת".

- מהי התנדבות עבורך?

"אני עושה מה שצריך. אם צריך לסדר טיול אני מסדרת, אם צריך משהו אני עושה. אנחנו עובדים יחד עם משרד הרווחה בהרצליה ומקבלים מהם את כל העזרה שאנחנו צריכים ואנחנו מאוד נהנים מהם".

שבעת המופלאיםאת אות יקירת העיר לשנת 2012 תקבל סוניה פורייה באולם של בית הספר א.ד. גורדון בנווה עמל ביום חמישי יחד עם עוד שישה אנשים.

שאר מקבלי הפרס הם:

ראובן ליימונד, על פעילותו בהתנדבות כיו"ר סניף "אילן" בהרצליה, יו"ר סניף אגודת צוות – גימלאי צה"ל, גזבר וחבר הנהלה באגודת הגימלאים ליד מועצת הפועלים בהרצליה וכן על השתתפותו בהתנדבות בוועדות שונות בהנהלת העיר.

שרה ברנשטיין, על פעילותה ההתנדבותית במסגרת יחידת הבריאות העירונית ושותפות בעשייה לקידום הבריאות בקהילה.

אליעזר יניב, על פעילותו ההתנדבותית כסגן יו"ר ארגון הגג של ארגוני המתנדבים ועמותת "מתנדבי הרצליה", ושותפותו בפרויקט חלוקת סלי מזון למשפחות במצוקה.

אברהם דהרי על פעילותו בהתנדבות למען הקהילה, הקמת המרכז התורני "יד שלום", הנותן מענה ללימודי תורה לילדים, ארגון נופשונים, טיולים ותרומה לנזקקים.

משה דנגוט, כיהן כיו"ר ועד ההורים בבתי הספר "הרצל" ו"ברנר", חבר בוועד שכונת יד התשעה, פעל לקידום מבנים ציבוריים. משתתף בוועדות העירייה ומשמש יו"ר סניף "אנוש" לנפגעי נפש, פעיל ויוזם קשרים תרבותיים בין קהילת לייפציג והרצליה.

אליהו הדר, על פעילותו הענפה בהיותו מפקד שירות כיבוי אש והצלה בהרצליה וחינוך דורות של אנשי כיבוי מכל הארץ. היה חבר בוועדת תכנון ובנייה ופעיל בשיפור וקידום זכויות הגמלאים. ערך בהתנדבות סקר מבנים גבוהים בעיר כדי לשפר את הבטיחות בה.


billie@netvision.net.il


סוניה עם בעלה נחום. "עשינו בשביל בתנו וחבריה"
חדשות
מעבדה מחשמלת
שלושה תושבי כפר סבא, הוד השרון והרצליה נעצרו בחשד שהיו מעורבים בהפעלת מעבדת סמים גדולה בכפר סבא' בה גודלו מאות שתילי סם במשקל עשרות קילוגרמים
העיר שלי
''מתנדבים בתנועה''
ברחבי הארץ משתתפים כ-8,300 מתנדבים בפרויקט ''מתנדבים בתנועה'' המשותף למשטרה, עמותת ''אור ירוק'' והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, ומסייעים לאכיפה של עבירות כעקיפה בקו לבן, חצייה צומת באור אדום ועוד
רכילות
הרצליה מרכלת
מי נפגש עם מי, מי נראה איפה, ועל מה דיברו בשבוע האחרון בהרצליה
המומלצים
בנייה חדשה בהרצליה, פרויקט יוקרה במיקום הכי אטרקטיבי בהרצליה
פרויקט יוקרתי במרכז הרצליה, בניין בוטיק בן 9 קומות בשדרות ח''ן במרכז העיר בין רח' סוקולוב ורח' בן גוריון, נדל''ן הכי חם בעיר.
ספורט
לא מנצחת
תיקו והפסד, זהו המאזן של בני הרצליה בכדוריד מאז החזרה מהפגרה. האם הניצחון הראשון בסיבוב השני יושג דווקא מחר מול מכבי ת"א?
טורים ודעות
ב(ע)ין השורות
פרשת משפטים: עבד כי ימלוך
בילוי ופנאי
חברת אבטחה למקומות בילוי והופעות חיות - תכירו ''צוות שגיא''
''הייחודיות שלנו מחברות אבטחה אחרות מתבטא במצוינות, באמינות, בשירות אישי ומסור ללקוח ומקצועיות בלתי מתפשרת'' כך אומר אלון כתריאל, מנהל בכיר בצוות שגיא
פרסום בלוחות מקומיים
 עסקים בהרצליה
קליניקה לגמילה מעישון וירידה במשקל 052-4522115
פעוטון רינה - תינוקייה
קשב תקשורת מחשבים
גריל וגן - מוצרי חימום לבית ולגן - הרצליה
נוריאל צלול - מערכות טיהור מים מתקדמות
 מסעדות בהרצליה
פיצה רומא - הרצליה
פיצה סלסטה - Pizza Celeste
קפה והפוגה
פיצה דון פרדו
רביב - טכנאי מזגנים ומערכות קירור
ראשי | אודות | תקנון שימוש | לוחות מקומיים | עסקים מקומיים | אינקס עסקים | הפוך לדף הבית
לוקאל תקנון | רישום למועדון עסקים | אינדקס עסקים | מפת האתר | כתבו לנו | בניית אתרים | פרסום במקומונים | פרסום באתר
This page was generated in .58 seconds.