Local פוליטיקה
משה פדלון
משה פדלון. מתמודד לראשות העירייה
צילום: פרטי

פוליטיקה בקטנה

משה פדלון יתמודד על רשאות עיריית הרצליה ואילו משה (מוץ) מטלון החליט שלא להתמודד

משה פדלון מתמודד

עכשיו זה סופי. משה פדלון, שפרש השבוע מתפקידו כמנהל אגף תב"ל בעירייה, יתמודד בבחירות לראשות העירייה שיתקיימו בעוד כארבעה וחצי חודשים. כפי שפרסמנו ב"קול הרצליה" לפני מספר שבועות, פדלון הודיע על עזיבתו את העירייה בסוף חודש מאי והשבוע הכריז באופן רשמי על הצטרפותו למרוץ לראשות העירייה.

פדלון (בן 60) סיים 19 שנות עבודה בעירייה, מהן 12 שנים כמנהל אגף שפ"ע (שיפור פני העיר) ולאחר מכן 7 שנים כמנהל אגף תב"ל (תחזוקה, ביטחון ולוגיסטיקה). ביום חמישי האחרון ערכה העירייה טקס פרידה חגיגי מפדלון בהשתתפות מנהלי ועובדי העירייה ובראשם יהונתן יסעור ראש העירייה וצביקה הדר, מ"מ וסגן ראש העירייה, שיתמודדו מולו בבחירות לראשות העירייה. עוד נכחו: סגנית ראש העירייה טובה רפאל, מנכ"ל העירייה יחיעם השמשוני, סמנכ"ל העירייה ג'ו ניסימוב, ומנהלי האגפים.

השוקלים פרשו

זוכרים שלפני מספר שבועות סיפרנו לכם על ארבעה ששוקלים את מועמדותם לראשות העירייה? אז עתה הגיע העת לבשר שכמעט כולם הסירו את מועמדותם. משה (מוץ) מטלון, ח"כ לשעבר, אמר השבוע כי החליט שלא להתמודד. אודי שמחוני ועו"ד אתי לבני היו פחות החלטיים ואמרו שככל הנראה הם לא יתמודדו, אבל לנו ברור שהם יצאו לגמרי מהמירוץ. יוליה שמאלוב ברקוביץ, ח"כ לשעבר, ציינה כי עדיין לא החליטה.

נגיע לעשרה?

לאחר הצטרפותו של פדלון, עומדת רשימת המועמדים על שמונה: יהונתן יסעור ראש העירייה, צביקה הדר סגנו ומ"מ, חבר המועצה ירון עולמי, יפה יגר, אורית רישפי, עו"ד שמואל סעדיה ואיציק לוי. סביר להניח שרשימה זו תגדל בעוד שני מועמדים: מועמד מטעם מפלגת העבודה (יתכן וזה יהיה יהודה בן עזרא, כפי שפרסמנו במדור זה בשבוע שעבר) ומיכאלה זידנר, שכיהנה בעבר כראש לשכתו של אלי לנדאו, ראש העירייה לשעבר. זידנר אמרה השבוע: "קיבלתי החלטה. אודיע עליה בקרוב באופן מסודר".

השמצות וברכות

אנחנו לא יודעים אם שמתם לב (בגלל זה אנחנו כאן) למה שאירע בסוף השבוע שעבר. בראיון שהעניק ל"קול הרצליה" יריב פישר, יו"ר החברה לפיתוח התיירות ומספר 2 ברשימתו של צביקה הדר, הוא ציין כי ראש העירייה יהונתן יסעור אינו מתאים לשמש כראש עירייה. מקורביו של יסעור אמרו בתגובה כי ראוי שפישר ישמור על ענווה המתאימה לו "נוכח הישגיו הדלים בחברה לתיירות". וראו איזה פלא, ביום פרסום הראיון קיבלו תושבי העיר חוברת מהודרת שהוציאה העירייה והחברה לפיתוח התיירות ובה מברכים השניים, זה לצד זה באותו עמוד, את תושבי העיר. מנפלאות מערכת הבחירות.

אב גאה

ביום חמישי שעבר זכה ראש העירייה יהונתן יסעור ברגע גדול של נחת כאשר בתו נטע סיימה תואר במשפטים ובמנהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה. יסעור העלה את התמונה לעמוד הפייסבוק שלו וציין כמה הוא גאה בנטע.

הפגנה בשכונה

ביום חמישי שעבר ערך עו"ד שמואל סעדיה, המתמודד לראשות העירייה, הפגנה בכיכר המשטרה בשכונת הרצליה ב' כחלק מהמאבק הציבורי והמשפטי שמנהל עו"ד סעדיה נגד הקמת המחלף העתיד להיום מוקם בשכונה. בהפגנה השתתפו תושבים מהרצליה ב' שהביעו את מחאתם על המחלף המתוכנן בשכונה, אשר לטענתם יפגע קשה באופי השכונה, וזאת בנוסף לעתירה שכבר הוגשה על ידי עו"ד סעדיה לערכאות משפטיות בעניין המחלף.

רוצה לעבודה

אורית רשפי, המתמודדת לראשות העירייה, הוזמנה לאחרונה לפגישה אצל הועדה המוניציפאלית במפלגת העבודה בראשותו של ראש עיריית יוקנעם שמעון אלפסי. במטה של רשפי, המעוניינת לקבל את תמיכת מפלגת העבודה, אמרו השבוע: "נערכה פגישה טובה עם מר אלפסי. אין ספק שהמפלגה צריכה לתמוך בחברה ותיקה, בעלת ניסיון והשכלה בתחומים רבים ורלוונטיים, בעיקר בתחומי השלטון המקומי. כוכבים יש בשמים וציבור הבוחרים יודע לזהות מי בא למצוא עוד סידור עבודה ומי באה לתרום לעיר ולהפוך אותה לעיר המובילה באזור השרון, שהנושא בדמה ונפשה זה 20 שנות פעילות".

sharony@local.co.il