Local העיר שלי
ניסן משכיל פורמט חדש פברואר 2017
ניסן משכיל. נבחר לקדנציה רביעית
צילום: פרטי

מעקב: ניסן משכיל נבחר ליו"ר ועד ההורים העירוני בהרצליה

אדוה גוהר, יו"ר ועד ההורים בבית הספר שז"ר, שהפסידה למשכיל על חודו של קול: "הבחירות היו בלתי הגונות ולא מוסריות". ועדת הבחירות: "תהליך הבחירות התנהל בצורה מסודרת, לפי כללי ניהול עמותה"

ניסן משכיל נבחר ביום שני לקדנציה רביעית כיו"ר ועד ההורים העירוני בהרצליה, בתום הליך בחירות סוער. לקו הגמר הגיעו משכיל ואדוה גוהר, יו"ר ועד ההורים בבית הספר שז"ר, וזאת לאחר שיוסי סימוני וליאור לזר הסירו את מועמדותם.

בתום הבחירות הוכרז משכיל כמנצח לאחר שגבר על חודו של קול על גוהר, כאשר 14 תמכו בו ו-13 תמכו בגוהר.

לאחר שהתבררו התוצאות יצאו גוהר ותומכיה בטענות על הליך הבחירות ובעיקר על העובדה שברגע האחרון נפסלה השתתפותם בבחירות של שני נציגי הגנים, זיו עומר ועמית גלברד, בטענה כי התפטרו מהוועד, בעוד שלטענתם התפטרותם אמורה להיכנס לתוקפה לאחר 30 ימים.

כמו כן, היו שמועות בקרב חברי הוועד כי מי שלקח חלק בהצבעה היה גם עו"ד גדי וייספלד, היועץ המשפטי של עמותת ועד ההורים העירוני. כל ניסיונותינו לקבל אישור על כך עד מועד פרסום שורות אלו לא צלחו. ניסן משכיל וועדת הבחירות סירבו להתייחס לשאלה האם וייספלד השתתף בבחירות ובכך היה זה שהעניק למשכיל את הניצחון.

אדוה גוהר וחברי ועד נוספים יצאו השבוע במתקפה קשה נגד הליך ההתנהלות בבחירות. גוהר: "הבחירות שהתקיימו השבוע לעמותת ועד ההורים העירוני היו בלתי הגונות ולא מוסריות. לאורך כל הדרך בבחירות היו הרבה דברים שאולי היו חוקיים אבל "מריחים" לא טוב ואיבדו אמון של נציגי העמותה ושל הורי הרצליה. חבל שעמותת הועד העירוני בהרצליה הגיע למצב זה".

ליאור לזר, שהודיע ברגע האחרון על פרישתו, נבחר לסגן היו"ר אך למחרת הודיע על התפטרותו. בשלישי הסביר: "לאור התככים הפנימיים החלטתי להתפטר מתפקיד סגן יו"ר וועד עירוני ואני שוקל את המשך פעילותי הציבורית אם בכלל".

זיו עומר, שזכות ההצבעה נשללה ממנו, אמר: "לצערי, לקחו משהו יפה, התנדבות למען ילדי העיר, והפכו אותו לגוף פוליטי מכוער. איני מעוניין להשתייך לעמותה באופן פעולתה היום. לקחו עו״ד שבחר למנוע הצבעה משני נציגים שפרשו במחאה, למרות שעל פי התקנון המצוי הפרישה נכנסת לתוקף כעבור 30 יום. כולי תקווה שאחרי שסאגת הבחירות הסתיימה, ישכילו ראשי העמותה לתקן את הבעיות מהשורש ויפנו לעשייה".

עו"ד תומר שילה, לשעבר יו"ר ועד הורי גני הילדים, אמר: "הליך הבחירות שקיימה עמותת ועד ההורים היה פגום, מוטה והזוי. עמותת הוועד העירוני כבר אינה מייצגת את כל ההורים והתארגנות חדשה, שהחלה לפעול בימים אלו, צומחת ותהווה גוף יציג וחופשי שיפעל לטובת כל ההורים וכל ילדי העיר".

משכיל הודף את הטענותניסן משכיל דחה השבוע את הטענות על התנהלות הבחירות ואתמול (רביעי) אמר: "ועד ההורים העירוני בהרצליה בחר לפני למעלה מעשור לפעול כעמותה. הדבר מתקיים בעוד ערים בארץ כדוגמת ירושלים ותל אביב. בהרצליה אין גוף נפרד שקרוי "ועד הורים עירוני" וגוף אחר נפרד שהוא "עמותה" אלא שניהם אותו הגוף, ועד ההורים העירוני בהרצליה שהוא עמותה רשומה.

"לצערי הרב, החליטו שני נציגי אשכולות גנים להגיש את התפטרותם מייצוג הורי הגנים באשכול הגנים וגם בעמותת ועד ההורים העירוני. מייעוץ משפטי שקיבל הוועד המנהל של העמותה עלה שאכן קיימת תקופה של עד 30 ימים שלאחריה נכנסת ההתפטרות לתוקף באופן אוטומטי, אלא אם כן התכנס הוועד המנהל ואישר את ההתפטרות והיא מקבלת תוקף מיידי. בבחירות למוסדות העמותה יכולים להשתתף כל חברי העמותה ורק חברי העמותה. הפרסום הרשמי של פרוטוקול הבחירות ייצא בקרוב על ידי ועדת הבחירות של העמותה, בה חברים רוני קליינפלד, איל פביאן וקלאודיה אהובי".

מועדת הבחירות נמסר בתגובה: "בבחירות לעמותת ועד ההורים עירוני שהתקיימו ביום שני הצביעו 27 חברי עמותה. תהליך הבחירות התנהל בצורה מסודרת, לפי כללי ניהול עמותה ומלווה בייעוץ משפטי של חבר העמותה גדי וייספלד שהוא מהמובילים בארץ בליווי עמותות. הבחירות עצמן התנהלו גם לפי פרוטוקול מסודר. אנו מצרים שחברים שלא שבעי רצון מתוצאות הבחירות מפיצים דברים לא נכונים".


sharony@local.co.il