Local העיר שלי
איציק ומעיין אשכנזי
איציק עם בתו מעיין. הערצה הדדית
צילום: פרטי

"המטרה היא שמעיין תגיע לגמר והלוואי שתנצח"

בחודשיים האחרונים החיים של איציק אשכנזי, בעל בית ספר לקראטה במתנ"ס בית פוסטר בהרצליה, סובבים אחר הנעשה בבית "האח הגדול". איציק עוקב מדי יום אחר הנעשה עם בתו, מעיין, כאשר במקביל הוא עושה הכל כדי שתגיע לגמר

אין כמעט תושב הרצליה שלא מכיר את איציק אשכנזי, בעל בית ספר לקראטה במתנ"ס בית פוסטר מזה 28 שנים, אבל מזה כחודשיים אין כמעט תושב במדינה שלא מכיר את בתו, מעיין אשכנזי, המשתתפת בתכנית "האח הגדול".

לפני כשנה עבר איציק (גרוש בן 51 וחצי, אב לשלושה, כולל אלמוג בן ה-19 ואדם בן ה-11) לכפר יונה וזאת רק מסיבה כלכלית נטו. שורשיו עדיין בהרצליה וכך גם שורשיה של מעיין, המתגוררת בהרצליה ביחד עם אמה, אילנית.

מעיין, שתחגוג ביום שישי הבא יום הולדת 26, הלכה בדרכי אביה והיא עוסקת כמאמנת כושר ומדריכת קיקבוקס. מעיין למדה בבתי הספר אלון, חט"ב בן גוריון ותיכון היובל.

השבוע סיפר איציק מדוע מעיין רצתה להיכנס לבית המפורסם במדינה: "זה תהליך שהחל לפני כשנתיים, אז מעיין סיפרה לי שהיא חושבת על זה וברגע שתרגיש מוכנה היא תעשה את זה. מעיין אוהבת להתנסות בדברים חדשים ולקחת על עצמה אתגרים. בתום שישה חודשים של אודישנים רבים מעיין התקבלה וזה נודע לנו רק שבוע לפני תחילת התכנית והיינו צריכים לשמור את זה בסודיות".

עד כמה מעיין התרגשה לקראת הכניסה לבית האח?

"היא התרגשה מאוד והכי קשה הייתה לה הפרידה מהמשפחה כי היא ילדה של בית. מאז שאני ואמא שלה נפרדנו בשנת 2000, כשמעיין הייתה קטנה, אנחנו מקפידים כל יום שישי לקיים ארוחה משותפת ואלו דברים שמאוד חסרים לה בתוך בית האח הגדול".

היא מפתיעה אותך עד כה?

"אני חייב להגיד שמיום ליום מעיין מפתיעה אותי בכוחות הנפשיים שלה. היא עוברת שם משימות קשות שכלולות התמודדות נפשית קשה. הייחוד של מעיין הוא בכך שלמרות המריבות, היא שומרת על דרכה ולא מקללת ולא מנבלת את הפה. היא אמרה לי שהמטרה שלה היא להישאר קודם כל בן אדם ולא לפגוע באף אחד ועל כך שהיא עומדת בזה אני מעריץ אותה. אני מזמן הייתי נשבר. מעבר לזה שיש לה כוחות פיזיים ונפשיים אני גאה בה שהיא מצליחה לא להיסחף בקשר שלה עם אביחי מבחינה פיזית כי בכל זאת יש שם מצלמות ויש קהל ומשפחות".

איך אתה רואה את הקשר שלה עם אביחי?

"קשה לי להגיד כי בסך הכל אני לא מכיר אותו. יש לי המון הערכה אליו, גם בשל העובדה שהוא גדל עם סוג של לקות ראייה ברמה גבוהה ואני מעריך את ההתמודדות שלו"

חושב שתצא מזה זוגיות גם לאחר היציאה מהבית?

"קשה לי לקבוע עכשיו. אני רואה שהיא מרעיפה עליו חום ואהבה ויודע שזה אמיתי מהלב ולא משחק שלה. מעיין מטבעה היא אדם שמתמסרת ודואגת למי שאוהבת. אני רואה שהיא מכבדת אותו מאוד. אביחי אדם מאוד חכם ומבריק ואני נהנה לשמוע אותו".

אפרופו זוגיות, מעיין התפרסמה כבת זוגו של הזמר עומר אדם

"זה נכון. הם היו בני זוג תקופה די ארוכה, למעלה משנתיים, והיה שלב שהיא ארזה מזוודה וכמעט עברה לגור אצלו. הייתה להם זוגיות יפה והם בילו המון ביחד, אבל נפרדו לפני למעלה משנה. מעיין היא אדם פרטי והיה קשה לה לשמור על פרטיות כבת זוג של זמר מפורסם וזה מה שגרם לפרידה שלהם. היה קשה לה לחלוק את הזוגיות עם מעריצים ומעריצות של עומר".

להביא את מעיין לגמרבחודשיים האחרונים החיים של איציק סובבים כמובן אחר הנעשה בבית הסגור בנווה אילן. איציק עוקב מדי יום אחר הנעשה עם בתו, כאשר במקביל הוא עושה הכל כדי שמעיין תגיע לגמר. "לקחתי אנשים מקצועיים שיפעילו את דפי האינסטגרם והפייסבוק, עשיתי פוסטרים, חולצות, מדבקות. אני כבר עליתי במסוק פעמיים מעל הבית, אמא שלה עוד פעם והתומכים העלו גם מסוק פעמיים. הם מתכננים לעשות זאת שוב ביום שישי הבא, ה-24 לחודש, שזה יום ההולדת ה-26 של מעיין".

ספר קצת על קהל התומכים שלה

"בניגוד למשתתפים אחרים בבית שמעסיקים אנשים מקצועיים שיעלו עבורם קמפיין, אצל מעיין המעריצים והתומכים הם אנשים מהישוב שפשוט התאהבו בה והתגייסו להריץ סוג של קמפיין כדי שמעיין תגיע כמה שיותר רחוק. אלו אנשים שלא הכרתי לפני התכנית וכיום אני נמצא איתם בקשר רציף. הם מתחזקים את דף הפייסבוק של המעריצים, נוסעים לנווה אילן בימי שישי ועומדים על גבעה כדי לצעוק למעיין כמה שהם אוהבים אותה. הם רצו להרים זיקוקים בשישי הבא אבל ההפקה לא אישרה וביקשו להכניס לה עוגה לכבוד היום הולדת".

המטרה להביא את מעיין לגמר?

"בהחלט, המטרה היא שמעיין תגיע לגמר והלוואי שתנצח ותזכה במשהו שאני הגעתי אליו רק בגיל 50, דירה משלה".

ואם היא לא תגיע לגמר, זה יהיה כישלון?

"בשבילי לא, אבל בשבילה כן. מעיין היא מאוד תחרותית ואם היא לא תגיע לגמר היא תתאכזב מאוד. מעיין בין האנשים האהודים בבית ואני מקווה שזה יביא אותה לגמר".

ראינו כבר אנשים שיצאו מהאח הגדול והתחרטו על הרגע שנכנסו לשם. זה יכול לפגוע בה בעתיד?

"לפני שמעיין נכנסה ניהלנו שיחות רבות על היום שלמחרת. דאגתי להבהיר לה כל הזמן שהחיים האמיתיים זה לא 'האח הגדול' וזה סוג של חלום שיסתיים ויהיו ריקושטים. אני מאמין שיהיו לה את הכוחות לחזור כמה שיותר למסלול, להמשיך להתפרנס בכבוד ולשמור על עצמה. ברור לי שהיא הפכה למפורסמת, אבל יודע שהיא תצליח ותמיד יש לה אותי עם רגליים על הקרקע ואדאג להחזיר אותה בצורה טובה למסלול החיים הרגיל".

כבר היית פעמיים קרוב אליה מחוץ לבית האח הגדול. איך הרגשת?

"נכון. היינו שם פעמיים כשהיא הייתה מועמדת להדחה ואלו שעות קשות ומורטות עצבים עם מתח מטורף. קשה לי לתאר כמה אני מתגעגע אליה. אני לפעמים יושב מול הטלוויזיה ויש לי דמעות וגרון חנוק. יש לנו קשר מדהים של 3-4 שיחות טלפון ביום והיא החברה הכי טובה שלי, כך שזה ממש קשה לי. למרות הגעגוע, כל פעם שאנחנו שם אני מקווה לא לראות אותה, אלא רק ביום המאה לאחר אירוע הגמר. אחר כך כבר נשלים את החסר".

ספר על תגובות שקיבלת

"התגובות השליליות באות דווקא ממעריצי אביחי וזה לאחר שקורה ביניהם משהו לא טוב. הם טוענים שהיא משחקת משחק, למרות שאני יודעת שמעיין מעולם לא עושה משחקים. היא הבן אדם הכי אמיתי שאני מכיר. מאז שהיא ילדה קטנה היא אומרת לי בפנים מה שהיא חושבת. מצד שני, אני מקבל המון תגובות אוהדות מאנשים שיוצרים איתי קשר ומחמיאים למעיין וההתנהגות שלה בבית. התגובה שהכי ריגשה אותי הגיעה מפנסיונרית מראשל"צ שפנתה אלי ואמרה שהיא רואה שעות את השידור בערוץ לייב ושנקשרה למעיין כאילו היא הנכדה שלה. היא ביקשה שכאשר מעיין תצא אפגיש ביניהן. הבטחתי לה שזה מה שיקרה ונותר לי לקוות שזה יקרה כשמעיין תצא כמנצחת".


sharony@local.co.il