Local העיר שלי
לאה סני, הסתדרות המורים
לאה סאני, מתמודדת
צילום: יח"צ

לאה סאני מועמדת אמ"י לתפקיד יו"ר סניף הרצליה בהסתדרות המורים

לדברי סאני שמשמשת כיו"ר הסניף ב-19 השנים האחרונות: "מילוי תפקיד יו"ר הסניף הינו שליחות עבורי ואמשיך למלא אותו עבורכם על הצד הטוב ביותר תוך מתן שירות מיטבי והולם"

לאה סאני היא מועמדת אמ"י לתפקיד יו"ר סניף הרצליה בהסתדרות המורים. לאה בעלת ותק של 34 שנים, מתוכן לימדה 20 שנים בגיל הרך ו-14 שנים בכתות ג'-ד' ובכיתה ו'. לאה ביצעה מגוון תפקידים רב והייתה שותפה להקמת החטיבה הצעירה בביה"ס 'ברנדיס' ואף ניהלה אותה. במהלך עבודתה זכתה כמחנכת מצטיינת עירונית.

כיצד את רואה את תפקיד יו"ר הסניף?

"טוטאליות, נתינה, חריצות, התמדה, נחישות ומסירות ללא גבולות הינם הערכים המנחים אותי מזה 19 שנים בעת מילוי תפקידי כיו"ר סניף הרצליה. ללא ערכים אלה לא ניתן לתת מענה הולם וראוי לעובדי ההוראה המסורים השייכים לסניף. אני רואה בתפקיד זה שליחות אדירה וזכות גדולה".

ספרי לנו קצת על הפעילויות שלכם בסניף?

"אני מחוברת לשטח ומקיימת סיורים באופן קבוע במוסדות החינוך ומתוך הבנת הצרכים העולים מהשטח, נגזרת תכנית פעולה לקידום מעמדם ושמירה על זכויות עובדי ההוראה, הגננות והגמלאים בכלל ההיבטים. אנו מלווים את עובדי ההוראה לשימועים הן במשרד החינוך והן ברשויות -עובדי הוראה לא מתמודדים לבד, אנו לצדם תמיד. אנו מלווים את הפורשים משלב קבלת ההחלטה ועד הפרישה ומקיימים עבורם סדנאות פרישה, תוך שמירה על קשר רציף איתם בתהליך הפרישה וגם לאחריו. לצד אלה, אנו בסניף דואגים לחיי תרבות עשירים הידועים בכל רחבי הארץ. אנו יוצאים לטיולים רבים בעלי תוכן, מופעי זמר איכותיים, שבתות עיון ותרבות בבתי מלון ובהם תמיד פעילות ערבי שישי, תוך שמירת ערך השבת. על מנת שכולם יהיו מעודכנים בפעילויות הרבות של הסניף, אנו מצויים בקשר רציף ואישי עם כל עובדי ההוראה לרבות הגננות והגמלאים ומעבירים את המידע באמצעי המדיה השונים וכן באמצעות מידעונים דיגיטליים".

יפה בן דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים בתפקיד זמן קצר בלבד, אך כבר ניכר כי היא מובילה להישגים משמעותיים, ספר לנו על הסכם השכר שחתמה השבוע הסתדרות המורים עם משרדי האוצר והחינוך?

"זכות גדולה לי להשתייך למשפחת אמ"י (אחדות מורי ישראל) בראשותה של הגברת יפה בן דויד מזכ"לית הסתדרות המורים. לראשונה אישה לארגון המייצג ברובו נשים. תוך תקופה קצרה לכהונתה הגיעה להסכם המבטיח תוספת של למעלה מ-700 מיליון שקל בשנה לשיפור תנאי השכר וההעסקה של עובדי ההוראה. במסגרת ההסכם יבוטלו קיזוזי שכר שבוצעו בינואר 2017 לדרגות 7-9, הדרגות הנמוכות יזכו לתוספת שכר במצטבר עד 1,074 שקל, נוספו גמולי תפקידים חדשים והוסדרו נושאים רבים בתחום הנסיעות. זאת רק ההתחלה וכעת פועלת המזכ"לית במרץ רב לדאוג לציבור הגמלאים ולפתור את נושא הגמלה וכן לפתרון בעיות נוספות בקרב כל ציבור עובדי ההוראה. יש על מי לסמוך, תנו בנו את האמון".

מדוע צריך לבחור בך?

"אני מובילה את הסניף ביד רמה והצמחתי את הסניף למה שהוא היום ואני גאה על כך. לצדי צוות מנצח האחראי על המגזרים השונים ומעניק את הטיפול הטוב ביותר לכולם. אני לא נחה על זרי דפנה ומסתפקת בהישגים שאליהם הגענו, הן במישור של הטיפול בפרט ובהיבט הפרופסיונלי והן בתחום הרווחה. אני מבטיחה להמשיך ולדאוג לכל אחת ואחד מכם. מילוי תפקיד יו"ר הסניף הינו שליחות עבורי ואמשיך למלא אותו עבורכם על הצד הטוב ביותר תוך מתן שירות מיטבי והולם".