Local חדשות
אזיקים
מעצר החשודים הוארך (תמונה להמחשה)
צילום: clipart

הוארך מעצר החשודים באונס הנערה בהרצליה

"חומר החקירה מצביע על תכנון מוקדם וכך שהחשודים מודעים למעשיהם, ולא בהסכמה עסקינן" - כך קבעה השופטת שדנה בהארכת מעצרם של שלושת הצעירים החשודים באונס. סנגורית של אחד הצעירים טענה כי הנערה הצטלמה בפייסבוק בלבוש חושפני. החוקר סיפר כי הנערה נמצאת בטראומה ולא ניתן לחקור אותה

בית משפט השלום בתל אביב האריך בשישה ימים נוספים את מעצרם של שלושת הצעירים החשודים באונס אכזרי של נערה, בת 17, בהרצליה בסוף השבוע האחרון.

כזכור, השלושה נעצרו בתחילת השבוע בחשד כי סיממו את הנערה, שהייתה מוכרת לאחד מהם, ואנסו אותה בזה אחר זה במשך מספר שעות. עו"ד טלי גוטליב, המייצגת אחד מהחשודים מהדרום, טענה כי הנערה פרסמה בפייסבוק שלה תמונות עם חוטיני, דיברה בגוונים מיניים ויצאה עם גברים בני 50. לכך השיב נציג המשטרה: "הנושא בבדיקה. כל בחורה יכולה להעלות כל מיני תכנים וזה מותר, אם זה מוסרי או לא זה לא עניין שלך. ברגע שאומרים 'לא' אז לא". עוד ציינה הסנגורית כי ישנה הקלטה שבה נשמעת הנערה אומרת לחבר נוסף של החשודים: "בוא תעשה אותי", ולדבריה נשמעת בהקלטה זו כשהיא גונחת. לכך השיב החוקר תוך שהוא מציג לביתה משפט את תמליל ההקלטה: "מדובר בגניחות כאב".

כאשר שאלה עו"ד גוטליב לעניין הסמים שנטען שנמצאו, השיב החוקר: "המתלוננת מתארת סיטואציה מסוימת שבעטיה היא נכנסה למצב של חוסר אפשרות להתנגד". לדבריו, בגופה של הנערה נמצא סם מסוג קוקאין. באותה נשימה ציין החוקר כי בחיפוש בבתיהם של החשודים לא נמצאו סמים. בהקשר זה הנערה סיפרה כי לאחר ששתתה משקה היא איבדה את עושר ההתנגדות שלה. עוד ציין החוקר כי הנערה אמרה שהיא זעקה אבל זה לא עזר.

כאמור, החשד של המשטרה בהתבסס על עדותה של הנערה כי כאשר הגיעה לדירתו של הצעיר מהרצליה בעקבות היכרות קודמת עמו, לא ידעה כי הימצאותם של שני חבריו בדירה. "לאחר שהיא הייתה במיטה היא ראתה אותם, הם הסתתרו בתוך הבית", סיפר החוקר. "המתלוננת הייתה במצב של חוסר אפשרות להתגונן או להביע עמדה ואז מצטרפים השניים האחרים".

במהלך הדיון שאל סנגורו של חשוד נוסף, עו"ד דן באומן, כיצד התרשם קצין החקירות ממה שנשמע בהקלטות ששלחה הנערה לחברם של החשודים. לכך השיב החוקר: "ההתרשמות שלו כי זה לא גניחות של הנאה". עוד ציין הסנגור: "מרשי ללא עבר פלילי ומעולם לא נחקר במשטרה. לא יתכן שחייך בצבא יעשה דבר כזה. אין חבלות פיזיות על המתלוננת. החוקר ציין כי נמצאו שרידי קוקאין, וזה לא בהכרח קשור לאירוע והם יכולים להישאר בדם מספר ימים. סמים לא נתפסו. הרושם הבלתי נמנע שהחקירה הולכת לקראת מבוי סתום".

עו"ד אייל שמחוני, המייצג את החשוד המרכזי, אמר: "המצוקה של המתלוננת שאנחנו שומעים לאורך הדיון, יכולה להיות במצוקה גם אם הדברים נעשה בהסכמה והדברים התגלו בציבור ולמשטרה".

השופטת חיותה כוחן עומר אמר בתום הדיון: " מאז הוארך מעצר החשודים, נוסף חומר חקירה שיש בו כדי לחזק את החשד כנגד החשודים. הונח בפני חומר שיש בו כדי להצביע על תכנון מוקדם וכך שהחשודים מודעים למעשיהם, ולא בהסכמה עסקינן".

השופטת התייחסה למצבה הנפשי של הנערה והחוסר יכול בשלב זה לגבות ממנה גרסה נוספת. "למרבה הצער, נוכח מצבה הנפשי של המתלוננת, לא ניתן היה לבצע פעולות חקירה מתבקשות. על פי חוות דעת רפואית המתלוננת נמצאת במצב טראומטי בעקבות האירוע שחוותה. בשלב זה היא מלווה על ידי גורמים מקצועיים. לכך יש להוסיף כי סמוך לאירוע נראו עליה סימנים המחזקים את גרסתה לפיה נהגו בה באלימות".

כאמור, בתום הדיון, השופטת קבעה כי קיים חשד סביר והאריכה את מעצרן של השלושה עד 25 באפריל.