Local ספורט
אקוניס וגורקה
אלדד אקוניס (מימין) ומיקי גורקה במסיבת העיתונאים
צילום: אלן שיבר

לנעול את המבצר

זאת תהיה המטרה של קבוצת הכדורסל שתיקרא מעתה בני רב-בריח הרצליה. ביום שני קיימה הקבוצה את מסיבת העיתונאים המסורתית לפתיחת העונה

בעונה האחרונה תויג אולם היובל כ"מבצר" ועכשיו יש גם מי שינעל אותו. מהעונה תיקרא הקבוצה בני רב בריח הרצליה, וזאת לאור העובדה שהחברה הוותיקה תשמש כספונסר הראשי של הקבוצה. במסגרת הסכם החסות שם הקבוצה ולוגו הקבוצה השתנו ואליהם נוספו סמלי רב בריח.

שם המשחק בפגרה היה המשכיות, כאשר הצוות המקצועי נשאר על כנו עם המאמן הראשי מיקי גורקה ועוזריו אלון שטיין ואיי ג'יי מיטניק. בנוסף, הרצליה הצליחה להשאיר מהעונה שעברה 6 שחקנים, מספר שיא מבחינתה. שלושת הזרים: ג'ף אדריאן, טוריאן גרין וחליל קנסביץ', ושלושה ישראלים: תום מעיין (הקפטן החדש), אור לאומי ודי.ג'יי שארפ (ישחק במסגרת הכרטיס הכפול בהפועל כפר סבא מהלאומית). הרצליה התחדשה בשני זרים חדשים: אקבייר ת'יימס ודומיניק ארצ'י ובמספר ישראלים, כאשר הבכיר והבולט ביניהם הוא כמובן שון דאוסון. את הסגל ישלימו סם סינגר, אלכס רוזנברג, נועם אביבי ועמית ארליך (בנו של שחקן העבר, רותם ארליך).

הרצליה תפתח את העונה כבר ביום ראשון כשתארח במסגרת הסיבוב המוקדם של היורופקאפ את קבוצת אוסטרוב הפולנית, כאשר הגומלין יתקיים בחמישי הבא בפולין. המנצחת במפגש הכפול תתמודד מול פורטו על הזכות להעפיל לשלב הבתים.

אתמול (שני) קיימה הקבוצה את מסיבת העיתונאים המסורתית במלון דניאל בהרצליה במעמד ראש העירייה משה פדלון שאמר: "הייתה לנו עונה מדהימה. ההצלחה היא בזכות הלכידות של המאמן, ההנהלה והשחקנים. כרשות עירונית נמשיך לתמוך ולמנף את הקבוצה הנהדרת הזאת. אנחנו בדרך הנכונה". פדלון הוסיף כי נבחנת אפשרות להקמת אולם חדש בשטח גליל ים.

לני רקנאטי, הבעלים של הקבוצה, ציין כי התקציב העונה גדל ויעמוד על תשעה מיליון שקלים. קרנאטי: "אני חושב שזה התקציב הגבוה ביותר שלנו בכל הזמנים. עשינו זאת כדי להשיג המשכיות של מאמן ושחקנים. אני רואה חשיבות עליונה בהשארת שחקנים שהאוהדים יכולים להזדהות איתם וכמובן שזה מצריך משאבים יותר גדולים. אני חושב שתהיה לנו קבוצה טובה ואטרקטיבית שכולנו נהנה ממנה. מקווה שיהיו לנו פחות פציעות ושלא יקרה מה שקרה לנו בעונה שעברה".

היו"ר אלדד אקוניס: "לני דיבר על התקציב ובאמת שזאת פעם ראשונה מאז פירוק האיחוד שאנחנו מעמידים תקציב כמו שהיה בימי האיחוד. זה בזכות עיריית הרצליה והעומד בראשה שמהיום הראשון שלו בתפקיד תומך בנו ונותן לנו רוח גבית וכמובן גם בזכות הבעלים לני וטל רקאנטי שבעיניי הם הבעלים הטובים בכדורסל הישראלי. לני מתחיל כבר את עונתו ה-25 כבעלים ואני לא מכיר הרבה דוגמאות כאלו. הקבוצה היא לא רק בצלמו של לני אלא גם בנפשו. בשנים האחרונות נכנס טל עם הצניעות שלו ועובד קשה ביום יום כדי לנהל את העסק בצורה הטובה ביותר. הרבה בזכותם הגענו לצמרת הכדורסל הישראלי".

המאמן מיקי גורקה אמר: "מבחינתי האישית זה לא מובן מאליו שאני עונה רביעית בקבוצה ומתחיל שנה שלישית כמאמן ראשי. אני רוצה להודות ללני, טל ואלדד על האמון שנתנו לי. בשנים האחרונות קרו לקבוצה דברים טובים והצבנו רף שאנחנו רוצים לעמוד בו כקבוצת צמרת בליגה. אני שמח מאוד על ההמשכיות עם השארת שישה שחקנים מהעונה שעברה ושמח ששני עוזריי ממשיכים איתי. כרגע היעד הוא אירופה וכבר ביום ראשון מצפה לנו משחק מול קבוצה טובה. אנחנו רוצים מאוד לעשות עונה אירופאית טובה ואני מקווה שנעבור את השלב הראשון".