Local העיר שלי
התחלות הרצליה
מימין נגד כיוון השעון: גרטנר, פרימושר, לוי, מאירוביץ יעקב, אהרוני
צילום:

חדש, חדיש ומחודש

לרגל השנה החדשה פנינו לשבעה תושבי העיר, מובילים בתחומי החיים השונים, כדי לדעת מה התחדש אצלם מקצועית ואישית בשנת תשע"ז, ולקבל מהם ברכות לשנה החדשה

אז מה חדש התרחש בחייכם השנה שחולפת? מה השפיע עליכם ושינה את התמונה? בילי בסרגליק, שוחחה עם כמה מתושבי הרצליה, בכדי לברר מה התחדש אצלם ומה הם מברכים אתכם לשנה החדשה. שנה טובה להתחלות חדשות וטובות

עירית אהרוני, פעילה חברתית בקהילת עמליה- נווה עמל, בהרצליה, נשואה + 3

"השנה הקמנו את הספרייה הקהילתית בנווה עמל. הספרייה ממוקמת ברחוב כצנלסון 21 על קיר של מבנה שהיה במצב רעוע והחזית שלו שופצה לכבוד הספרייה, על ידי העירייה. כל אחד יכול להביא ולקחת ספר כרצונו ובזמנו. ברמה האישית, אמיר בן זוגי ואני, התחלנו השנה לצעוד על שביל ישראל, כבר עשינו 11 יום ברצף ובכוונתנו להמשיך. זאת חוויה מדהימה, גם ברמת הזוגיות - החיבור והניתוק בטבע ותחושה של הישג ברמה הפיזית".

איציק לוי, חסיד חב"ד, נשוי + 5

"זה קרה לי לראשונה השנה. ביום שישי האחרון, יצאתי כבכל שישי לטוס במצנח רחיפה ממונע, מעל חופי תל אביב, כדי לפרסם זמני הדלקת נרות. באמצע הטיסה, כבה המנוע, נותרתי באוויר ללא מנוע פעיל ונאלצתי לבצע פעולות חירום על מנת לנחות על החוף.

נחתתי בשלום על החוף, בסמוך מאוד לאישה, שחשבה שאני מלאך שנפל מהשמיים. אמרתי לה שתהיה לה שבת שלום, והיא שאלה אם אני אליהו הנביא. זה היה משעשע, וזאת חוויה שלמרות שהנני חוזר בתשובה, וחוויתי חוויות רבות בחיי, דבר כזה עוד לא היה לי. ברוך השם שהסתיים בטוב. אני מברך את תושבי הרצליה, וכל עם ישראל, שכל אחד ואחד מאתנו, ימצא את הייעוד הפנימי שלו".

איסנה מאירוביץ יעקב, אמנית, מטפלת באמנות ואוצרת

"הדבר המשמעותי שהיה לי השנה הוא שהתפטרתי ממקום שבו עבדתי 18 שנה. מהפיצויים שהתקבלו עשיתי שיפוץ יפהפה יחד עם הארכיטקטית אושרת עוזרי, בסטודיו שלי בהרצליה פיתוח, שם אני מלמדת ציור. זה גרם לי לתחושה מדהימה של התחלה חדשה. השנה הצגתי לראשונה בפינלנד, בתערוכה קבוצתית עם אמני הרצליה. העבודות שלי גם נבחרו להשתתף בעוד תערוכה בפינלנד. הכרתי אמנים בינלאומיים, וזה פתח לי את האופק של המחשבה. אני מאחלת לשנה החדשה לכולם, שנה נפלאה, ושתמיד ייקחו בחשבון שהיצירה יכולה להיות פתח לגילוי עצמי".

דיאנה בוטבה גרטנר, יועצת תזונה ובריאות, נשואה + 3

"גיליתי את עצמי את מחדש השנה. התחברתי לדבר שאני הכי אוהבת לעשות, ואני מיישמת את זה. התחלתי השנה לבשל אוכל בריאותי למשפחות בהתאמה אישית ולפי הצרכים הבריאותיים שלהם. השנה גם נסעתי עם משפחתי לטיול שורשים בבולגריה שם נולדתי וחייתי עד גיל 12. בטיול התחברתי למקורות ושמחתי להראות לילדים ולבן זוגי היכן גדלתי".

רחלי פרימושר, קוסמטיקאית בעל מכון יופי בהרצליה פיתוח, נשואה + 2

"השנה לקחתי על עצמי, לראשונה, ללכת למעון לנשים מוכות, להתנדב, לפנק אותן, לתת להן ייעוץ, להזכיר להן שהן נשים, ושיש גם חיים אחרים. זה מעשיר אותי מאוד ועושה לי תחושה נהדרת. לתת זה לקבל. אני גם מתכוונת להתנדב כעת בעבור ילדים בסיכון שנפלטו מהבתים וללמד את הבנות והנערות טיפוח. ברמה האישית, אני חשה שמצד אחד התבגרתי, מצד שני אני חשה צעירה, כי בני הבכור מתגייס עוד מעט ובתי הקטנה התחילה כעת כיתה א' –הניגודים האלו מדהימים. אני מאחלת לכולם השנה להיות במודעות פנימית וחיצונית לעצמם, ולזכור שהיופי מתחיל מבפנים והחיצוני הוא קישוט לפנים".billie@netvision.net.il