Local חדשות
עו"ד שירי חגואל-סיידון
החשוד בדקירה (בעיגול) לצד השוטרים בזירה (בתמונה הקטנה - עו"ד ניר דוד)
צילום: פרטי

סנגורו של החשוד בדקירה טוען: "מדובר באירוע לאומני"

עו"ד ניר דוד, סנגורו של הצעיר מהרצליה שנעצר בחשד לדקירתו של עובד במתקן השטיפה בתחנת דלק ברעננה, טען בבית המשפט כי מרשו שלף תער מאופנוע לאחר שחמישה בני מיעוטים התקרבו אליו וצעקו לעברו "איטבח אל-יהוד". נציג המשטרה שלל זאת וטען כי מדובר באירוע פלילי

פחות מיממה לאחר הדקירה ברעננה, החשוד בביצועה – עומרי מיזל (19) מהרצליה - הובא היום (יום שני) לדיון הארכת מעצרו. סנגורו טען כי מרשו הותקף על ידי בני מיעוטים ולסברתו מדובר באירוע על רקע לאומני.

כזכור, אתמול, סמוך לשעה שלוש בצהריים, התקבל דיווח אירוע דקירה בתחנת דלק ברחוב ויצמן ברעננה. עם קבלת הדיווח הוזעקו למקום סיירי ביטחון של עיריית רעננה, יחידת האכיפה העירונית, שוטרי תחנת כפר סבא ואנשי מד"א, אשר איתרו במקום עובד של מתקן השטיפה בתחנת הדלק כשהוא דקור בפלג גופו העליון. לאחר טיפול ראשוני, הוא פונה לבית חולים "מאיר" כשהוא סובל מחתכים בפניו ובגופו, אך מצבו מוגדר קל. בהמשך, לאחר שקיבל טיפול, הוא שוחרר מבית החולים.

מיד לאחר האירוע נעצר בזירה החשוד, אשר עובד בשליחויות, ובמקביל עוכבו לחקירה שני עובדי מתקן השטיפה. בפתח הדיון הארכת מעצרו של החשוד בבית משפט השלום בפתח תקווה, אמר נציג המשטרה: "על פי החשד, החשוד הגיע עם אופנוע למקום בו שוטפים רכבים, ירד מהאופנוע והטיל את מימיו בשטח תחנת הדלק, כשנתבקש על ידי עובדי המקום לזוז לא לעשות כן לקח מתוך האופנוע סכין מסוג תער, שמצולמת בתיק החקירה, וחתך את פניו ובטנו של הקורבן, עובד תחנת הדלק אשר פונה לבית החולים". בהמשך הדיון הוסיף נציג המשטרה: "החשוד החנה את האופנוע בצורה שהפריעה למכון השטיפה והטיל את מימיו בסמוך והתבקש להזיז את האופנוע".

סנגורו של החשוד, עו"ד ניר דוד, טען במהלך הדיון כי מדובר באירוע על רקע לאומני ושאל אם שירות הביטחון הכללי מעורב בחקירה. אולם, נציג המשטרה שלל כל מעורבות של השב"כ וציין כי מדובר באירוע פלילי. לכך השיב הסנגור: "חמישה בני מיעוטים שצועקים 'איטבח אל-יהוד' זה לא תיק לאומני?"

נציג המשטרה אמר כי החשוד טען בחקירתו כי הוציא את הסכין מהאופנוע כי חשש שיפגעו בו. יחד עם זאת, הוסיף נציג היחידה החוקרת כי בידי החוקרים עדויות לפיהן החשוד הוא זה שהיה תוקפני. עו"ד דוד טען מנגד כי בסרטונים שהוצגו למרשו נראים בין ארבעה לחמישה אנשים שמתנפלים עליו. בהקשר זה תהה הסנגור מדוע הם לא נעצרו.

מדברי נציג המשטרה עלה כי מעבר לשני תושבי טייבה שעוכבו, טרם אותרו שאר האנשים שהיו במקום. "לאחר שנסיים את פעולות החקירה נוכל לדעת אם אכן היו חשודים או מתלוננים נוספים, האם גרסתו של החשוד נכונה", אמר נציג המשטרה. "על פניו, בשלב זה של החקירה נראה מחומר החקירה כי החשוד הוא זה שתקף". לדברי נציג היחידה החוקרת, בסרטון רואים את החשוד מתקוטט עם אנשים אחרים, אך טרם נבדקו כלל המצלמות בתחנת הדלק.

בסיומו של הדיון הוסיף הסנגור: "מדובר באירוע לאומני שתוצאותיו הקשות נחסכו מאיתנו אודות לתושייתו של החשוד וכנראה גם למזל רב שהיה לו. מגיע אדם לתחנת דלק, עומד בקרן זווית ומטיל את מימיו ואפשר לראות זאת, מבקשים ממנו העובדים לכסות את מימיו למרות שזה היה על עפר, הוא לא לכלך ולא הזיק, אבל בכל זאת כמעין אקט של השפלה ביקשו ממנו לגשת ולכסות עם בקבוק מים. הוא ניגש והביא בקבוק מים וכיסה, ואז ביקשו ממנו להחזיר את בקבוק המים והוא חוזר ומניח את בקבוק המים והכל מגובה בסרט וידאו. כשהוא חזר, הוא הדליק סיגריה והם ניגשים אליו וממשיכים להתגרות בו, רואים את זה בסרטון, חמישה גברים ניגשים אליו ומתחילים בקריאות לאומניות 'איטבח אל יהוד', זו לא אמירה שקשורה לסצנה, אם מישהו מפריע, זו אמירה לאומנית מסוכנת ומפחידה".

עוד הוסיף עו"ד דוד: "אנחנו לא יודעים איך זה קרה שמאן דהוא מהמעורבים שם נדחף - נהדף על התער הזה. יש רשלנות מזעזעת, יש סרטונים ברורים שמראים את כל ההתרחשות, מצופה היה מחוקרת מיומנת שזה הדבר הראשון שיונח בפני בית המשפט, דוח צפייה, בכל הכבוד מדובר בחמישה עובדים, כולם בני לאום אחד ועיר אחת ועשו יד אחת לתאם את הגרסה כפי שהם רוצים".

בתום הדיון השופט רונן פלג קבע כי קיים חשד סביר לביצוע העבירות והורה על הארכת מעצרו של החשוד עד 11 באוקטובר על מנת לאפשר למשטרה להמשיך בחקירה.