Local ספורט
מקי גורקה פורמט חדש
מיקי גורקה. סף שבירה נמוך
צילום: אלן שיבר

מאבדת גובה

בני רב בריח הרצליה סופרת חמישה הפסדים ברציפות, לפני המשחק אמש (רביעי) במסגרת היורופקאפ. המאמן מיקי גורקה מסביר מה עובר על קבוצתו, מודה שהוא לא מצטער על החוויה האירופית ומשוכנע שהוא יוציא את הקבוצה מהמשבר אליו נקלעה

עכשיו כבר אפשר לקבוע בבירור, קבוצת בני רב בריח הרצליה במשבר. התבוסה הביתית להפועל ת"א במוצ"ש היה ההפסד החמישי ברציפות של הקבוצה בליגה ובאירופה. אתמול (רביעי, לאחר סגירת הגיליון) אירחה הקבוצה את אלבה פרהאוור ההונגרית למשחק במסגרת המחזור הרביעי של הבית המוקדם ביורופקאפ, למשחק שאותו היא הייתה חיבת לנצח כדי לצאת אולי מאותו משבר, וביום ראשון תתארח באילת, שכמוה נמצאת עם מאזן שלילי איום ונורא של ניצחון ליגה אחד וארבעה הפסדים.

הראשון לשלם את המחיר היה חליל קנאסביץ' שבתחילת השבוע שוחרר מהקבוצה וכעת מחפשים זר במקומו.

המשפט הנכון, לפחות לעת עתה עבור הקבוצה הוא כגודל הציפיות, גודל האכזבות. בהרצליה בנו קבוצה עם התקציב הגבוה ביותר מאז ימי בני השרון, אבל בפועל הקבוצה מציגה כדורסל רע ונשברת בכל משחק תוך מספר דקות.

גם המאמן מיקי גורקה מודע לציפיות מהקבוצה העונה ולזכותו יאמר שהוא לא בורח מאחריות ולא מסרב להתראיין גם בימים הקשים.

"לא ציפינו לפתוח ככה את הליגה", אומר גורקה בפתח הראיון שערכנו עימו ביום שלישי השבוע, "נכנסנו למשבר בעקבות רצף הפסדים. הביטחון יורד וזה מביא אותנו לסף שבירה נמוך בהרבה משחקים. אנחנו מתפרקים תוך דקה, מאבדים פוקוס ולא מצליחים לחזור".

- טעיתם בבניית הקבוצה?

"אני לא נכנס למקום הזה כי לדעתי הסגל שבנינו הוא טוב. אנחנו מנתחים כל משחק לגופו. יש לנו בעיה שאנחנו לא יודעים לנצל מומנטום טוב כדי לגמור את המשחק לטובתנו ומצד שני סובלים כמו שאמרתי מסף שבירה נמוך. אנחנו מגיעים למצבי קליעה טובים אבל בהרבה מקרים הכדור לא נכנס וזה מה שמתסכל יותר".

- שחררתם השבוע את קנאסביץ. מדוע?

"הרבה פעמים זה עניין של חיבור למאמן וחיבור בין השחקנים עצמם. העונה זה פחות הצליח עם חליל והפרידה הייתה הדדית. אני גם לא אוהב לחלק לזרים וישראלים. כל הקבוצה לא מספקת את מה שציפו ממנה. כרגע אין לנו מחשבות להחליף זרים נוספים".

- העומס בין הליגה לאירופה גדול עליכם?

"אני לא רוצה להביא את אירופה כתירוץ. זה מפעל שמאוד רצינו להשתתף בו ולא חושב שטעינו. כשלא הולך אז ברור שזה מעצים את המשבר כי ההפסדים מצטברים, אבל זה דבר שנצטרך להתמודד איתו. צריך לזכור שבאוקטובר שיחקנו 12 משחקים, כולל שני סיבובי מוקדמות, שזה יוצא יותר מכל קבוצה אחרת בליגה".

- מחר (רביעי) אתם חייבים לנצח בבית את ההונגרים שניצחתם בחוץ.

"אנחנו חייבים, אבל צריך לזכור שזאת קבוצה אחרת לגמרי מזאת שניצחנו בסיבוב הראשון. אז לא שיחק השחקן ההונגרי הכי טוב שלהם ומאז הם החליפו שלושה אמריקאים וניצחו במינסק, כך שזאת קבוצה אחרת לגמרי".

- אם תמשיכו כך, הליגה יכולה לברוח לכם?

"זה בהחלט יכול לקרות למרות שיש 33 משחקים בשלושה סיבובים".

- אתה מרוצה מהשתלבותו של שון דאוסון?

"אין ספק ששון הוא חלק חשוב מאוד בחוק הרוסי ואנו צריכים אותו במיטבו. מצד שני, שון לא משחק לבד ואם הקבוצה לא טובה אי אפשר לצפות ממנו להציל את הקבוצה".

- יש סיכוי שאבירם זליקוביץ' יחזור?

"כרגע אני לא יודע מה קורה עם זה".

- אתה מודע לרמת הציפיות מכם. איך אתה מתמודד עם התקופה הזאת?

"ברור שאני מודע לרמת הציפיות. אני מהכדורסל לא מאתמול, יודע איפה אני נמצא ומבין את המקצוע הזה. אני יודע שאם הקבוצה לא תתחיל לנצח יעשו שינויים שיכולים לכלול גם אותי. אני מתמודד עם זה בסדר גמור אבל ברור שזה משפיע עלי ביום יום. מצד שני, אני לא מפחד להיכשל וסומך עליי ועל המערכת שנדע לצאת מהתקופה הזאת".

איך ההפסדים משפיעים על השחקנים?

"ברור שזה משפיע, אבל אני חייב לציין שחדר ההלבשה שלנו חזק והשחקנים מאוד מחוברים אחד לשני".

- מה קורה עם אור לאומי?

"לצערנו אור עדיין סובל ממחלקת הנשיקה ולא כשיר להתאמן. החיסרון שלו השפיע עלנו מאוד בליגה כי בנינו עליו שיהיה חלק משלישיית ישראלים מובילה ביחד עם שון ותום מעיין. ברגע שהוא חסר זה פוגע בנו. לצערי, אנחנו לא יודעים אם ומתי הוא יחזור כי זה תלוי בבדיקות שיעבור בקרוב".

- לסיום, אתה אופטימי?

"אני תמיד אופטימי ומשוכנע שאני יודע מה לעשות כדי להוציא את הקבוצה מהמשבר הזה".